Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Świadectwo maszynisty - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Świadectwo maszynisty (/thread-6500.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE: Świadectwo maszynisty - CounterSpace838 - 26.11.2019

https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/uszczelnienie-i-standaryzacja-egzaminowania-kandydatow-na-maszynistow-to-dobry-pomysl-94513.html

Jest trudno a będzie jeszcze trudniej....


RE: Świadectwo maszynisty - Pyth00n - 29.11.2019

Nie ma co demonizować, jeśli ktoś ma zdrowie, predyspozycje i ZALEŻY MU oraz CHCE MU SIĘ to zda egzamin czy on będzie państwowy czy międzygalaktyczny. 

Kwestia tylko tego kto w międzyczasie więcej na tej zmianie zarobi pieniędzy  Wink


RE: Świadectwo maszynisty - Kamilnexia - 29.11.2019

A ja mam inne pytanie bo nawet tego w ustawie nie umiem znaleźć. Zrobiłem licencje w maju i do tej pory jeszcze nie pracuje na kolei to prawda ze po pol roku przerwy trzeba zdawać jeszcze raz egzamin??. Bo w przypadku jeżeli ktoś ma świadectwo i już pracował na kolei i potem ma przerwę ponad pol roku musi zdać egzamin weryfikacyjny tak pisze w ustawie


RE: Świadectwo maszynisty - rustsaltz - 30.11.2019

Z tego co się orientuję licencja jest ważna 10 lat. Egzamin weryfikacyjny dotyczy sytuacji, gdybyś miał przerwę spowodowaną np.chorobą albo urlopem.


RE: Świadectwo maszynisty - Kamilnexia - 30.11.2019

Tak tak na licencja jest wazna 10lat tylko wlasnie chodzilo mi ten egzamin. Takie pytanie mam do was. Jak ocenianie rynek zatrudnienia na 2020 bo tak czytajac to widze coraz trudniej sie dostac


RE: Świadectwo maszynisty - 4est - 30.11.2019

W dalszym ciągu duża część maszynistów szykuje się do emerytury i będa nieuniknione braki. Co prawda sporo młodych cały czas się szkoli ale na pewno szybko nie uda się zatakać dziury pokoleniowej


RE: Świadectwo maszynisty - PeKaP - 01.12.2019

Rok 2020 będzie punktem kulminacyjnym kiedy duża grupa maszynistów osiągnie wiek emerytalny i opcję pomostówki co nie znaczy ,że pójdą wszyscy od razu na emeryturę. Na rynku ewidentnie widać spadek zatrudnienia w celu wyszkolenia na świadectwo a potem zatrudnienia do pracy u siebie. Prywaciarze wciąż głównie to czekają na ludzi z papierami gotowymi do jazdy i ich pozyskują. Nawet PKP Cargo nie ma już takiego parcia a to głównie za sprawą spadku przewozów i to nie chwilowego wg analityków. Największe szanse na świadectwo są w osobówkach i tam wpierw polecałbym pozyskać info kiedy u kogo zaczynają kurs.


RE: Świadectwo maszynisty - CounterSpace838 - 01.12.2019

Do tego dochodzą zapowiadane przez rząd plany bardzo szybkiego podnoszenia pensji minimalnej co wiele spółek też zniechęca do szkolenia ludzi. Aktualnie braki łata się nadgodzinami i jakoś się to kręci .Jak będzie za parę lat? To się okaże.


RE: Świadectwo maszynisty - MarcinKatowice - 29.12.2019

Witam. Mam pytanie odnośnie Kolpremu,czy ktoś może robił świadectwo w tej firmie, może podzielić się czymś ciekawym, jak wygląda praca po świadectwie czy jest realna jazda czy wrzucają człowieka gdzies na bocznice, ewentualnie każą dodatkowo robić manewrowy,ustawiacz itp


RE: Świadectwo maszynisty - CounterSpace838 - 30.12.2019

Z tego co wrobelki cwierkają to całkiem dobra finansowo firma należąca do koncernu Alcelor Mittal. Praca jak praca, część służb masz na pociągach część robisz na manewrach, mogą Ci dac do obsługi lokomotywe zdalnie sterowaną na jakiejś hucie więc możliwe że zrobią Ci ustawiacza. Z plusów jakie słyszałem to grafik roczny co jest chyba ewenementem na kolei. Z minusów to na pewno taksowki, często trzeba daleko wracać lub dojechać do pracy


RE: Świadectwo maszynisty - MarcinKatowice - 07.01.2020

Nie wiem co końca czy to ten dział ale zapytam bo mam sprzeczne informacje tzn sygnał S3 na sbl informuje tylko o tym że 2 odstępy wolne czy również i tym że przy kolejnym semaforze max 100km/h?spotktalem różne wersję co najgorsze u wykładowców i instruktorów


RE: Świadectwo maszynisty - CounterSpace838 - 07.01.2020

SBL w ŻADNYM przypadku nie informuje Cię o prędkości, ale tego nawet wielu maszynistów nie wie


RE: Świadectwo maszynisty - MarcinKatowice - 07.01.2020

Najgorzej że nawet na kursach co niektórzy tak uczą nie mówiąc już o internetowych "instrukcjach"


RE: Świadectwo maszynisty - PeKaP - 07.01.2020

Dokładnie, SBL nie informuje nigdy o prędkości!


RE: Świadectwo maszynisty - MarcinKatowice - 07.01.2020

Jak ktoś jest zainteresowany to PR Opole mają właśnie na dniach startować ze świadectwem, trzeba dzwonić i pytać o szczegóły