Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Świadectwo maszynisty - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Świadectwo maszynisty (/thread-6500.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE: Świadectwo maszynisty - 4est - 10.07.2018

nakama, z tą ścieżką kariery to też prawda jeżeli chodzi o manewry.. czy potem TLK kolejne pół roku? tego nie wiem. Możliwe.
5 lat, okres stażu około 2 lata + 3 w pracy


RE: Świadectwo maszynisty - Zone - 28.08.2018

Witajcie,
Czy jest tu ktoś kto zaczyna szkolenie na świadectwo w Lotosie od października i zrobił już badania?
Priv


RE: Świadectwo maszynisty - Xca - 28.08.2018

(10.07.2018, 14:31)4est napisał(a): nakama, z tą ścieżką kariery to też prawda jeżeli chodzi o manewry.. czy potem TLK kolejne pół roku? tego nie wiem. Możliwe.
5 lat, okres stażu około 2 lata + 3 w pracy

A, chciałbym jeszcze dodać, że IC po zdanym egzaminie na świadectwo, pakuje cię na rok za pomocnika (2,5k zł na rękę). Więc nie dość, że szkolisz się prawie 2 lata za marne pieniądze, to potem też gotujesz z lewej strony wodę na herbatę za 2,5k.


RE: Świadectwo maszynisty - 4est - 29.08.2018

Z czego wiem to pół roku a nie rok, jak za gotowanie wody to stawka nie najgorsza Smile


RE: Świadectwo maszynisty - rustsaltz - 29.08.2018

Wszystko co ma PKP w nazwie prędzej czy później zrobi cię w konia. Za 2,5 to można piwo w osiedlowym sklepie sprzedawać, a nie użerać się po nocach z maszyną.


RE: Świadectwo maszynisty - PeKaP - 29.08.2018

(29.08.2018, 09:25)rustsaltz napisał(a): Za 2,5 to można piwo w osiedlowym sklepie sprzedawać, a nie użerać się po nocach z maszyną.

Zgadzam się z tobą, ale tutaj zauważyłem są pasjonaci co nawet nie wiedzą co to jazda na maszynie, chyba że na domowym symulatorku, i za te 2 tysiaki to by pewnie jeszcze ci buty wiazali byleby siedziec w kabinie.  dupny pan maszynista będzie a rodzina w domu biduje że nawet na wczasy nie stać


RE: Świadectwo maszynisty - nakama - 29.08.2018

(28.08.2018, 21:48)Xca napisał(a): A, chciałbym jeszcze dodać, że IC po zdanym egzaminie na świadectwo, pakuje cię na rok za pomocnika (2,5k zł na rękę). Więc nie dość, że szkolisz się prawie 2 lata za marne pieniądze, to potem też gotujesz z lewej strony wodę na herbatę za 2,5k.

Pierwsze słyszę by robili coś takiego. Za pomocnika robiło się najczęściej podczas świadectwa, i dzięki temu wpadało więcej kasy. Zresztą nawet nie ma tylu szybkich pociągów, bo obsadzać nimi wszystkich szkoleniowców, w roli pomocników.

Jak czekałem w zeszłym roku na rozmowę do IC , to pojawiło się kilka osób które robiły wtedy świadectwo, i one się jeszcze żaliły że IC nie chce im zrobić pomocnika.


RE: Świadectwo maszynisty - 4est - 29.08.2018

Zajebiscie byłoby gdyby płacili 10 koła za parzenie herbaty ale to nie w Polsce, więc trzeba brać co dają jak się chce wepchać w to gówno a nie żalić całe życie ze wciąż mało i dalej pchać ten wózek, a jak nie to wyjść na tory i strajkować by płacili więcej i by rodziny nie przymierały głodem.


RE: Świadectwo maszynisty - PeKaP - 29.08.2018

Właśnie dzięki takim jak ty nie dojdzie do strajku i pokazania że te stawki za taką pracę są stanowczo za niskie bo tacy zawsze będą się cieszyć że mogą być panem maszynistą i nieważne czy zapłacą 2 tysie czy 2,200 ..brawo ,taka świeża krew się przyda pracodawcom


RE: Świadectwo maszynisty - 4est - 29.08.2018

Ja z chęcią wezmę 20 razy tyle do kieszeni, jak dojdzie do strajku z miła chęcią też wyjdę strajkować. A że tyle płacą młodemu na start to inna bajka


RE: Świadectwo maszynisty - PeKaP - 29.08.2018

To przynajmniej siedź cicho i nie wygaduj ,że stawka 2,5 tyś nawet za siedzenie przy kuchence cię zadowala bo jak zaczniesz jeździć samodzielnie,co też nie jest pewne, to dostaniesz max 1 tyś więcej a obowiązków i odpowiedzialności przybędzie że od razu tobie myślenie się zmieni...a jak się od niskiego pułapu  zaczyna nawet po lewej stronie to ciężko potem oczekiwać mega skoku siadając po prawej...


RE: Świadectwo maszynisty - 4est - 29.08.2018

To jest forum ogólno dostępne i chyba każdy ma prawo napisać co chcę, więc nie spinajmy dupy o nie wiadomo o co, tyle każdy dostanie na początek i jest tego świadom, jak miałbym płakać od samego początku jaka bida to bym się w to w ogóle nie pachal., także chillout, każdy niesie swój krzyż.


RE: Świadectwo maszynisty - CounterSpace838 - 29.08.2018

To że w Grupie PKP maszynisci zarabiają mało to nie znaczy że wszędzie tak jest. Na Dolnym Śląsku jak komuś nie wystarcza to co zarobi w Cargo czy IC to idzie do KD lub PMT. W Wielkopolsce taki ktoś wybiera KW i tak dalej...są też prywaciarze i firmy typu Lotos czy Orlen ale system pracy jaki tam obowiązuje nie każdemu musi odpowiadać


RE: Świadectwo maszynisty - rustsaltz - 29.08.2018

nakama napisał(a):Pierwsze słyszę by robili coś takiego. Za pomocnika robiło się najczęściej podczas świadectwa, i dzięki temu wpadało więcej kasy. Zresztą nawet nie ma tylu szybkich pociągów, bo obsadzać nimi wszystkich szkoleniowców, w roli pomocników.
Stażysta w charakterze pomocnika? Co na to UTK?


RE: Świadectwo maszynisty - PeKaP - 29.08.2018

Wg przepisów maszynista stażysta nie może pełnić funkcji pomocnika