Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Świadectwo maszynisty - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Świadectwo maszynisty (/thread-6500.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - PeKaP - 26.01.2018

To i tak była wersja optymistyczna Smile


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - Lokermat - 28.01.2018

(26.01.2018, 11:24)Konrad1961 napisał(a): Dodam jeszcze że u prywatnych nie ma człapania 40 km/h tam gdzie możesz jechać 70km/h, masz jechać "pod kreską". No i też ważna rzecz, często nie masz grafiku, po prostu dzwoni do Ciebie dyspozytor o 2 w nocy że za 2 godziny będzie taksówka która zawiezie Cię na pociąg 200 km od domu. Dojazd na pociąg oczywiście nie jest liczony do czasu pracy, tak samo jak ewentualne kiblowanie na hotelu 400 km od domu. Resztę niech Ci powiedzą bardziej doświadczeni koledzy.

I nie zgodze się z kolegą PeKaP. Z firm prywatnych na świadectwo szkoli Captrain, Ecco Rail, Lotos, PMT czy Kolprem.

Konrad tutaj "pierdy opowiadasz" (cytując klasyka) nikt nie zmusi maszynisty do jechania z konkretną prędkością bo to tylko od niego zależy jak jedzie, a często własnie na 70 jedzie 40 bo z tym bruttem które mu doczepią osiągnięcie rozkładowej jest nierealne. Jeśli o 2 w nocy zadzwoni Ci dyspozytor i powie że masz za 2 godz iść do pracy do możesz mu delikatnie zasugerować żeby sie gonił. Istnieje coś takiego jak planowanie i planiści, a Ty masz być poinformowany o wyjściu do pracy i miejscu jej rozpoczęcia zasadniczo 12 godz wcześniej. (oczywiście istnieją nagłe sytuacje ale tylko od ciebie zależy czy wyjdziesz za godz na nieplanowaną służbę czy nie) Grafik też istnieje bo wymaga go prawo pracy, choć rzeczywiście nie pracujesz idealnie z jego zapisem. Czas dojazdu do pracy nie jest wliczany w godz twojej służby, ale w wielu firmach jest płatny.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 28.01.2018

Kriss 66, to że w PMT tak macie nie oznacza że wszędzie tak jest. Tyle w temacie, popytaj mechaników którzy pojeździli trochę u typowych prywaciarzy. Moi znajomi którzy szkolą się u prywaciarzy mówią że Oni nie mają grafików a praca jest na telefon lub coś na zasadzie "może w piątek wyjdziesz do pracy, ale na którą godzinę to jeszcze zobaczymy". Dobrze że jakaś opatrzność nademna czuwała i mnie od tego uchroniła.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - Ptrrk - 30.01.2018

Konrad to Ty znowu startujesz na badania ? xD Wybacz ale nie jestem na czasie z informacjami.. :d


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 30.01.2018

Ja już wszystkie badania mam zrobione panie kolego. Ze stanowisk ruchowych tylko ustawiacza mi brakuje do kompletu, ale to może kiedyś.

Tylko psycholog który był mocno zdziwiony podbił mi badania tylko na 2 lata XD.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - wiar - 31.01.2018

no ale psychologa przecież nie masz wbitego na maszynistę świadectwo Big Grin nie wiem ale z Cie to taki bajkopisarz ze o matko


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - Onitchi - 31.01.2018

Panowie do IC skończył się już nabór na swiadectwo ?. Dzwoniłem do takiej babeczki żeby sobie co nieco dowiedzieć ale chyba numer tel zmienili .


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 31.01.2018

(31.01.2018, 11:42)wiar napisał(a): no ale psychologa przecież nie masz wbitego na maszynistę świadectwo Big Grin nie wiem ale z Cie to taki bajkopisarz ze o matko

Dostałem nowe skierowanie na badania które tym razem przeszedłem. Ehh.....niektórych boli jak coś komuś się uda. Mam tylko psychotesty na 2 lata.

(31.01.2018, 13:01)Onitchi napisał(a): Panowie do IC skończył się już nabór na swiadectwo ?. Dzwoniłem do takiej babeczki żeby sobie co nieco dowiedzieć ale chyba numer tel zmienili .

Najlepiej udaj się osobiście do najbliższego oddziału IC i powiedz co jest grane. Z tego co mówiłeś jesteś z Gliwic więc wycieczka do Katowic Cię czeka.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - Onitchi - 31.01.2018

Tylko problem w tym że w Katowicach chyba nie ma zakładu


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - PeKaP - 31.01.2018

PKP Intercity - zakład południowy. Sekcja eksploatacji, napraw i utrzymania taboru. Oddział Katowice Zawodzie
Adres: Murckowska 14A, Katowice


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - pershing1899 - 31.01.2018

Ale masz badania zdane na rewidenta czy na świadectwo maszynisty? Bo już sam się pogubiłem.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - Onitchi - 31.01.2018

(31.01.2018, 18:28)PeKaP napisał(a): PKP Intercity - zakład południowy. Sekcja eksploatacji, napraw i utrzymania taboru. Oddział Katowice Zawodzie
Adres: Murckowska 14A, Katowice

Dziękuję Smile . Już mam odpowiedz w sprawie świadectwa w IC . Niestety spóźniłem się i zaczynają po 10 lutym . Następnym nabór październik/listopad . Tak się teraz zastanawiam czy nie zrobić tak jak Kondrat i jakoś załapać się do IC na jakiś kurs rewidenta a później podkoniec roku świadectwo hmmm..tylko pytanie czy oni wogole szkolą na rewidentów ?


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 31.01.2018

Ja mam badania na rewidenta, świadectwo, mechanika taboru oraz kierowce auta do 3.5 tony. Na świadectwo zrobiłem 10 dni temu bo dostałem skierowanie. Psycholog tylko się trochę zdezorientowała i dała mi tylko na 2 lata badania bo jestem jakimś dziwnym przypadkiem. Ontichi, jak chcesz iść taką drogą jak Ja to podbij do Cargo w Katowicach lub Tarnowskich Górach. Ja jeszcze nie wiem czy będę miał uprawnienia rewidenta taboru, wszystko zależy od tego kiedy wystartuje świadectwo.


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - Onitchi - 31.01.2018

To na chwile obecną, jako kto jesteś tam zatrudniony ?


RE: Kursy na świadectwo maszynisty - gdzie aktualnie? - CounterSpace838 - 31.01.2018

Mechnik taboru.