Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
TPN wzywa do demontażu kolejki na Kasprowy Wierch - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=94)
+--- Dział: KOLEJE WĄSKOTOROWE, LINOWE, ORAZ MNIEJSZE SPÓŁKI KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=91)
+--- Wątek: TPN wzywa do demontażu kolejki na Kasprowy Wierch (/showthread.php?tid=6354)TPN wzywa do demontażu kolejki na Kasprowy Wierch - Adams - 31.01.2018

Tatrzański Park Narodowy wezwał władze Polskich Kolei Linowych (PKL) do natychmiastowego zaprzestania użytkowania kolejki na Kasprowy Wierch i jej demontażu. Władze PKL uważają, że to absurd i są gotowe na sądową mediację.

Szczegóły: RMF24.pl

W jakim choym kraju my żyjemy. Chcą demontażu największej atrakcji turystycznej i narciarskiej po polskiej stronie Tatr. Przecież to jest totalna patola. A potem się dziwią że Polacy uciekają na Słowację. Tak się składa, że znam dość dobrze słowacką stronę Tatr i tam się inwestuje w przemysł turystyczny. Kilka lat temu wybudowano olbrzymi kompleks narciarski w Tatrzańskiej Łomnicy, a także rozbudowano kompleks Bachledova Dolina w Żdiarze. Do tego w ubiegłym roku w Żdiarze wybudowano ścieżkę w koronach drzew, która przyciągnęła miliony turystów, głównie z Polski. 
Natomiast w Zakopanem nie dość że się nie inwestuje w żadne nowości, to jeszcze domaga się zburzenia tego co już istnieje i od lat cieszy się ogromną popularnością. A potem górale lamentują, że mało "dudków" zarobili, ale w wybory i tak zagłosują na jedynie słuszną partię.


RE: TPN wzywa do demontażu kolejki na Kasprowy Wierch - DamianT - 31.01.2018

Nie, nie chcą. Chcą kasy! Ciągle mają mało kasy!
Słowacja. Niby ze 30 kilometrów dalej, a kultura i ogólnie wszystko jakby lepsze.


RE: TPN wzywa do demontażu kolejki na Kasprowy Wierch - Adams - 11.07.2018

Nie ustaje konflikt między Tatrzańskim Parkiem Narodowym, a Polskimi Kolejami Liniowymi, które zarządzają kolejką na Kasprowy Wierch. Władze parku domagają się demontażu wyciągu. PKL uznaje to żądanie, i mające je uzasadniać argumenty, za absurdalne, więc odmawia. Doszło do tego, że Tatrzański Park Narodowy złożył pozew w sądzie.

Szczegóły: Fakt24.pl


RE: TPN wzywa do demontażu kolejki na Kasprowy Wierch - DamianT - 11.07.2018

Haha ale zabawna jest ta walka o kasę Big Grin


RE: TPN wzywa do demontażu kolejki na Kasprowy Wierch - givexnine - 30.06.2020

To jest jakiś absurd. Cała sprawa wygląda na krętactwo... TPN chce grube miliony za każdy kolejny dzień działania kolejki, bo w zaiste magiczny sposób PKL przestało być właścicielami gruntu pod podporami, a w zamian za to posiada działki w środku lasu...