Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Praca na kolei - jaka przyszłość? - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Praca na kolei - jaka przyszłość? (/thread-610.html)

Strony: 1 2 3 4 5


- rustsaltz - 03.04.2011

W PLK kierownikiem można być bez wyższego wykształcenia. A mierząc w naczelnika można iść na zaoczne-może dużo się nie dowiesz, ale masz kwit+pięć lat pracy.


- Mytnik - 06.06.2011

Witam. Przepraszam, że odgrzewam stary temat ale mam pytanie. Czy ktoś z was nie jak ma wyglądać podanie o pracę na stanowisku maszynisty? Potrzebuję wysłać takie podanie do PR ale nie za bardzo wiem co w nim napisać.
Pozdrawiam


- Obleśny Szczur - 06.06.2011

Jak ka¿de inne: CV + list motywacyjny + dokumenty potwierdzaj±ce Twoje uprawnienia i stan zdrowia.


Maszynista - Imperator PKP - 09.10.2011

Mam takie pytanie ile zarabia maszynista w:

- Przewozach Regionalnych
- PKP InterCity
- PKP TLK
- PKP Cargo

+ Ile zarabia pomocnik Maszynisty?


- rustsaltz - 09.10.2011

W Cargo proponują 2 na rękę za pomocnika i 3 za mechanika. Jak chcesz dobrze zarobić to polecam CTL...


- Lubuszanin - 09.10.2011

To też zależy czy wyrabiasz typową dniówkę czy bierzesz kupę nadgodzin.


- Mika - 10.10.2011

Cytat:- PKP TLK
:-o
Cytat:+ Ile zarabia pomocnik Maszynisty?
A na to to już się nie dostaniesz :-P


- rustsaltz - 10.10.2011

Lubuszanin napisał(a):To też zależy czy wyrabiasz typową dniówkę czy bierzesz kupę nadgodzin.
No mówimy o normalnej pracy. Tak proponowano w piśmie, które przyszło do szkoły

(uprzedzając fakty, zainteresowanie było nikłe)


- Gżągal - 12.11.2011

A jak troszeczkę odejdę od tematu. Jak to jest obecnie z zawiadowcą? Jeszcze 15-20 lat temu był na każdej stacji, a teraz? Są jeszcze w ogóle, czy tylko na większych?


- Mika - 12.11.2011

rysiogeniusz napisał(a):jak troszeczkę odejdę od tematu. Jak to jest obecnie z zawiadowcą? Jeszcze 15-20 lat temu był na każdej stacji, a teraz? Są jeszcze w ogóle, czy tylko na większych?
Zawiadowcy są, ale tylko w strukturach organizacyjnych poszczególnych sekcji PKP PLK.
buxter napisał(a):Czy da się pogodzić pracę 12-godzinną w piątki, świątki i niedziele ze studiowaniem zaocznym?
Jeśli chodzi o PKP PLK. Kwestia 'dogadania się'.


- rustsaltz - 12.11.2011

buxter napisał(a):Czy da się pogodzić pracę 12-godzinną w piątki, świątki i niedziele ze studiowaniem zaocznym?
W Cargo zarzekali się, że ułatwią studiowanie w kierunku im przydatnym.


- Mika - 12.11.2011

Kiedyś babka w CTL-u powiedziała mi, że studenci chcący się przyjąć nie rzadko muszą zapierdzielać dwa razy więcej niż ci po zawodówce. Ocenę pozostawiam wam :-P


- ET40 - 12.11.2011

A na jakim stanowisku?


- Mika - 13.11.2011

Nie rozmawialiśmy o konkretnych stanowiskach, ale chodzi o stanowiska bezpośrednio związane z prowadzeniem i bezpieczeństwem ruchu kolejowego.