Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Jazda przodem do kierunku jazdy w TLK - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: ROZKŁAD JAZDY, BILETY I TARYFY PRZEWOZOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-34.html)
+--- Wątek: Jazda przodem do kierunku jazdy w TLK (/thread-5997.html)



Jazda przodem do kierunku jazdy w TLK - KaLvI - 08.05.2017

Witam. 4 sierpnia jadę z dziewczyną na wakacje do Jarosławca. Najlepszym połączeniem dla mnie będzie TLK Gwarek Katowice - Ustka.
Bardzo zależy nam na jeździe przodem do kierunku jazdy w wagonie z przedziałami. Czy jest jakiś dobry sprawdzony sposób, żeby zarezerwować miejscówki, które pojadą do przodu? Myślałem o tym, żeby przyjechać do Katowic w połowie czerwca po zmianie rozkładu jazdy i sprawdzić po prostu jak są ustawione wagony i od razu kupić bilety. Jest jednak pewne ryzyko. Mianowicie jest taka możliwość, że dany wagon pojedzie na przegląd lub przez jakieś inne powody zostanie od zamieniony.
Pomyślałem jeszcze o drugiej opcji. Kupić 2 bilety normalne dla mnie i dla dziewczyny, a na przeciwko 2 bilety dla studentów, które są za pół ceny.
Co prawda będziemy musieli trochę dopłacić, ale tylko wtedy mam 100% pewności, że będę miał miejsca do których dążę. Czy są jakieś inne sposoby jeszcze? Może zamiast biletów dla studentów to bilety dla dzieci do 4 lat, które są za darmo? Jak wtedy sprawa wygląda? Z góry dziękuję za odpowiedzi Wink


RE: Jazda przodem do kierunku jazdy w TLK - kazio - 08.05.2017

(08.05.2017, 20:12)KaLvI napisał(a): Może zamiast biletów dla studentów to bilety dla dzieci do 4 lat, które są za darmo? Jak wtedy sprawa wygląda?
To już pójść na całość, wykupić 4 (albo 6) bilety dla dzieci i będziecie mieli cały przedział dla siebie.


RE: Jazda przodem do kierunku jazdy w TLK - KaLvI - 08.05.2017

(08.05.2017, 20:22)kazio napisał(a):
(08.05.2017, 20:12)KaLvI napisał(a): Może zamiast biletów dla studentów to bilety dla dzieci do 4 lat, które są za darmo? Jak wtedy sprawa wygląda?
To już pójść na całość, wykupić 4 (albo 6) bilety dla dzieci i będziecie mieli cały przedział dla siebie.

Jeśli ktoś bez miejscówki wejdzie i zapyta czy wolne, odpowiem, że tak, nie ma problemu niech siadają.


RE: Jazda przodem do kierunku jazdy w TLK - wołodyjowskiIC - 08.05.2017

Ja na twoim miejscu bym się tak nie przejmował rezerwacjami miejsc. Po prostu rezerwujesz obojętnie które miejsce w przedziale, a w czasie jazdy po prostu zmień na takie, które Ci odpowiada, jedynie Cię potem wygoniąBig Grin.


RE: Jazda przodem do kierunku jazdy w TLK - SAP102 - 09.05.2017

Jak już chcesz wydać więcej kasy na bilet (a wnioskuje po tym, że chcesz kupić dwa studenckie by mieć luz) to lepiej kup po prostu na 1 klasę Smile


RE: Jazda przodem do kierunku jazdy w TLK - szy_mat - 09.05.2017

Nie traktuj aż tak poważnie tych rezerwacji. Sporo ludzi siada po prostu tam gdzie wolne, np. jak jadę bez dużego bagażu siadam zwykle w jakimś pustym przedziale, jak wygonią to wygonią Smile Jest WagonWeb, tam niby można sprawdzić zestawienia ale poza EZTami z kierunkiem jazdy będzie ciężko. Kup najlepiej po prostu 1 klasę, tam jest ogromna szansa napotkania pustego przedziału, jak chcesz jechać w nocy to możesz nawet kupić kuszetkę czy sypialny (np. sypialny 2 osobowy), to już jest luksus Smile


RE: Jazda przodem do kierunku jazdy w TLK - KaLvI - 10.05.2017

Dzwoniłem na infolinię PKP IC i pytałem też jednego z konduktorów. Najlepszą opcją jest kupienie dwóch normalnych i dwóch dla dzieci poniżej 4 lat, ale nie jako bilet rodzinny. Czyli płacę normalnie za 2 normalne, nie mam żadnej zniżki z kuli tych dzieci i nie muszę potem nic dopłacać u konduktora. To będzie TLK Gwarek, tam w wakacje jest ogromny ścisk, myślę, że w pierwszej klasie też byłoby dużo miejsc pozajmowanych. Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam Smile