Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koniec 200km/h! - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-66.html)
+---- Dział: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-89.html)
+---- Wątek: Koniec 200km/h! (/thread-5920.html)

Strony: 1 2


Koniec 200km/h! - wołodyjowskiIC - 22.03.2017

Pojeździlim 200km/h czas na pięcioletnią przerwę od dużych prędkości:
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pendolino-zwolnily-na-odcinku-cmk-nie-pojada-tam-200-kmh-przez-piec-lat-80871.html


RE: Koniec 200km/h! - masovian - 23.03.2017

Czyli wychodzi na to, że zakup sprzętu do tego jest wywaleniem pieniedzy w błoto. Ale oczywiście, z tę decyzję zakupu nikt odpowiedzialności nie poniesie...


RE: Koniec 200km/h! - ET40 - 23.03.2017

Przeczytałeś sam nagłówek, zgadłem? Smile


RE: Koniec 200km/h! - wołodyjowskiIC - 23.03.2017

Ja przeczytałem cały artykuł, chyba, że mówisz o koledze @masovian, faktycznie w dalszej części artykułu pisze, że za pięć lat na niektórych odcinkach będziemy jeździli nawet 230km/h, a z Idzikowic do Grodziska pojedziemy 200km/h! Więc kupowanie Pendolino to tak całkiem nie wyrzucanie pieniędzy na błoto, mimo, że samo Pendolino nie było nam aż tak potrzebne-Pesa mogłaby zbudować też pojazd, który będzie jeździł 200km/h, ale to już inna dyskusja.


RE: Koniec 200km/h! - Afrika Bambaataa - 23.03.2017

@Wołodyjowski - Twój pierwszy post wskazuje, że nie przeczytałeś jednak całego artykułu. Policzyłem jak zmiana prędkości przełoży się na stratę czasową. Te 31 kilometrów to strata ok. 2 minut 30 sekund.
Odnośnie Pesy to nie piałbym takich zachwytów. Jak sprawują się Gamonie i Żarty każdy słyszał.


RE: Koniec 200km/h! - wołodyjowskiIC - 23.03.2017

(23.03.2017, 11:52)Afrika_Bambaata napisał(a): @Wołodyjowski - Twój pierwszy post wskazuje, że nie przeczytałeś jednak całego artykułu. Policzyłem jak zmiana prędkości przełoży się na stratę czasową. Te 31 kilometrów to strata ok. 2 minut 30 sekund.
A w pierwszym poście coś mówiłem o czasie jazdy? Powiedziałem, że koniec dużych prędkości na okres pięciu lat, a o czasie jazdy nic nie wspominałem. Nie powiedziałem również, że czas jazdy jakoś się przedłuży.
A co do Pesy to nie pieję z zachwytu, bo wiem, że ich pojazdy nie są z najwyższej półki, ale sam na pewno pamiętasz, że kupowano Pendolino z powodów czysto politycznych.


RE: Koniec 200km/h! - SAP102 - 23.03.2017

Dla mnie nieco dziwne wydaje się, że pierw kupiono pindole, a dopiero później - dostosowuje się infrastrukturę.
To tak jakbym ja najpierw kupił samochód, a dopiero potem zrobił prawo jazdy (swoją drogą tak mój znajomy zrobił).


RE: Koniec 200km/h! - wołodyjowskiIC - 23.03.2017

Zgadzam się z tobą, ale weź zrozum politykówWink


RE: Koniec 200km/h! - masovian - 23.03.2017

Akurat ich zrozumienie jest proste. Chcieli kiełbasy wyborczej w me(n)diach i mieli. A że kupienie samochodu przed wybudowaniem drogi jest bez sensu to już dawno pisałem...


RE: Koniec 200km/h! - Son. - 25.03.2017

(23.03.2017, 17:57)masovian napisał(a): Akurat ich zrozumienie jest proste. Chcieli kiełbasy wyborczej w me(n)diach i mieli. A że kupienie samochodu przed wybudowaniem drogi jest bez sensu to już dawno pisałem...

W ogóle po co wydawać ciężkie pieniądze na autostrady, skoro można by zbudować za te pieniądze czterokrotnie więcej dróg vmax 90km/h?


RE: Koniec 200km/h! - greenman - 25.03.2017

(23.03.2017, 13:33)wołodyjowskiIC napisał(a): [quote pid='128933' dateline='1490266365']

A co do Pesy to nie pieję z zachwytu, bo wiem, że ich pojazdy nie są z najwyższej półki, ale sam na pewno pamiętasz, że kupowano Pendolino z powodów czysto politycznych.

[/quote]

I zapewne przetarg był ustawiony ? A "walizki" od ALSTHOMA wędrowały pod stołem ?! I to ALSTHOM zaproponował aby PESA nie startowała w przetargu.
 To , że praktycznie nie ma prędkości 200 km/h na CMK i lk 9 wynika wyłącznie z nieudolności zarządcy infrastruktury


RE: Koniec 200km/h! - Afrika Bambaataa - 26.03.2017

(23.03.2017, 13:33)wołodyjowskiIC napisał(a):
(23.03.2017, 11:52)Afrika_Bambaata napisał(a): @Wołodyjowski - Twój pierwszy post wskazuje, że nie przeczytałeś jednak całego artykułu. Policzyłem jak zmiana prędkości przełoży się na stratę czasową. Te 31 kilometrów to strata ok. 2 minut 30 sekund.
A w pierwszym poście coś mówiłem o czasie jazdy? Powiedziałem, że koniec dużych prędkości na okres pięciu lat, a o czasie jazdy nic nie wspominałem. Nie powiedziałem również, że czas jazdy jakoś się przedłuży.
A co do Pesy to nie pieję z zachwytu, bo wiem, że ich pojazdy nie są z najwyższej półki, ale sam na pewno pamiętasz, że kupowano Pendolino z powodów czysto politycznych.

Obliczenie o ile zmieni się czas przejazdu przy zmniejszonej prędkości nie dotyczyło tego, że nie przeczytałeś artykułu. Mój błąd, powinienem to dać od nowego wiersza. Natomiast nie zmieniam zdania i dalej twierdzę, że nie przeczytałeś całego artykułu przed napisaniem posta, bo z tego co napisałeś najpierw wynika, że przez najbliższe 5 lat nie będzie gdzie się rozpędzić do 200km/h.


RE: Koniec 200km/h! - masovian - 26.03.2017

(25.03.2017, 18:22)greenman napisał(a): I zapewne przetarg był ustawiony ? A "walizki" od ALSTHOMA wędrowały pod stołem ?!


Przetarg ustawiony nie był, tylko bez sensu było taki w ogóle przetarg urządzać...

Cytat: To , że praktycznie nie ma prędkości 200 km/h na CMK i lk 9 wynika wyłącznie z nieudolności zarządcy infrastruktury

Co nie zmienia faktu, że kupowanie pojazdu, dla którego nie ma infrastruktury, to głupota i niegospodarność. Są wydawane ciezkie miliony, aby pojechać sobie 200 km/h ze 30 km... I to po szumnym remoncie... To tak jak by kupić Ferrari, aby przejechać się z Lublina do Garwolina... Big Grin

Poza pokazaniem się w me(n)diach polityków, żadnej logiki w tym nie ma...


RE: Koniec 200km/h! - greenman - 26.03.2017

(26.03.2017, 06:25)masovian napisał(a):
(25.03.2017, 18:22)greenman napisał(a): I zapewne przetarg był ustawiony ? A "walizki" od ALSTHOMA wędrowały pod stołem ?!


Przetarg ustawiony nie był, tylko bez sensu było taki w ogóle przetarg urządzać...

Chyba jednak nie wiesz o czym piszesz ! Zerknij do UZP.


RE: Koniec 200km/h! - masovian - 27.03.2017

Mistrzu, jeżeli już używasz, takich "argumentów", to najpierw sprawdż jaka jest pisownia słowa Alstom... Tongue

A ponadto podtrzymuję opinię, że kupowanie sprzętu przy braku odpowiedniej ifrastruktury jest bezsensem i niegospodarnością!