Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Badanie frekwencji PKP Intercity 2016 - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Badanie frekwencji PKP Intercity 2016 (/thread-5635.html)



Badanie frekwencji PKP Intercity 2016 - Ostry548 - 16.08.2016

Witam forumowiczów

Czy może wiadomo coś czy w tym roku (było albo będzie) badanie frekwencji pociągów przez ankieterów ?


- Dudzio - 16.08.2016

Wydaje mi się, że badania te nie są już od dwóch lata przeprowadzane. Nie spodziewałbym się zmiany tego stanu rzeczy.
Być może udało się w końcu odpowiednie dane "wyciągać" z systemu sprzedaży/od konduktorów.


- Ostry548 - 16.08.2016

Ja w zeszłym roku, bodaj na przełomie kwiecień/maj jeszcze robiłem takie badanie. No, ale może i w końcu jakoś się z tym uporali Smile


- mixer - 18.08.2016

Aktualnie drużyny prowadzą liczenie dla ministerstwa ile osób wsiadło/wysiadło.


- kazio - 18.08.2016

mixer napisał(a):liczenie dla ministerstwa ile osób wsiadło/wysiadło.
Na każdej stacji??


- Gżągal - 18.08.2016

kazio, na to wygląda. Ostatnio widziałem jak konduktor stał przy początku składu i liczył ile osób wsiada a ile wysiada


- kazio - 18.08.2016

Gżągal napisał(a):widziałem jak konduktor stał przy początku składu i liczył ile osób wsiada a ile wysiada
Nie wyobrażam sobie tego na dużej ruchliwej stacji, typu Wwa Centralna czy Kraków Gł.


- Dudzio - 18.08.2016

Czy konduktorzy dostają za to jakieś premie, czy robią to w ramach swoich standardowych obowiązków służbowych?


- Afrika Bambaataa - 19.08.2016

mixer napisał(a):Aktualnie drużyny prowadzą liczenie dla ministerstwa ile osób wsiadło/wysiadło.

Moment. A od czego jest system rezerwacyjny w IC? Czy takich danych nie da się stamtąd wyciągnąć? Przecież na w zasadzie każdy pociąg obowiązkowa jest miejscówka (oprócz Łódź - Warszawa), a większość pociągów nie ma 100% frekwencji, a zakładam, że bilety kupowane u kogoś z drużyny pociągu stanowią maks. 3-5% wszystkich sprzedanych biletów.


- kazio - 19.08.2016

Afrika_Bambaata napisał(a):zakładam, że bilety kupowane u kogoś z drużyny pociągu stanowią maks. 3-5% wszystkich sprzedanych biletów.
Te też są do dokładnego policzenia.


- mixer - 20.08.2016

Dudzio napisał(a):Czy konduktorzy dostają za to jakieś premie, czy robią to w ramach swoich standardowych obowiązków służbowych?
No proszę Cie.. jaka premia.

Afrika_Bambaata Są też miesięczne i inne bilety wieloprzejazdowe. Zepewne jakie konkretnie bilety jadą to ściągają z systemu. A tu chodzi o to ile wsiadło/wysiadło. Wszystko oczywiście jest robione na oko.

kazio Tak na każdej stacji muszą wpisać ile wsiadło ile wysiadło i ile jest na składzie.


- kazio - 20.08.2016

mixer napisał(a):na każdej stacji muszą wpisać ile wsiadło ile wysiadło i ile jest na składzie.
może i wpisują, ale liczby z głowy. Nie zauważyłem by ktokolwiek liczył pasażerów na trasie np. Wwa Wsch - Wwa Zach czy Kr Płaszów - Kr Gł.


- DamianT - 22.08.2016

Kierownicy i konduktorzy muszą być przeszczęśliwi z tego powodu Smile Poza tym już widzę dokładność obliczeń na na przykład przytoczonej stacji Warszawa Centralna Smile


- Gżągal - 22.08.2016

A do czego służy skanowanie biletu przez drużyny konduktorskie podczas kontroli biletów? Nie da rady wyciągnąć z tego danych potrzebnych do badań frekwencji?


- mixer - 23.08.2016

kazio napisał(a):może i wpisują, ale liczby z głowy. Nie zauważyłem by ktokolwiek liczył pasażerów na trasie np. Wwa Wsch - Wwa Zach czy Kr Płaszów - Kr Gł.

Toż to na górze napisałem.