Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Jakich połączeń brakuje? - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ DALEKOBIEŻNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Jakich połączeń brakuje? (/thread-5564.html)

Strony: 1 2 3 4


- kruger84 - 31.07.2016

Ja także nie liczę na taką inwestycję. Nie mniej jednak połączenie kolejowe z Sieradzem, czy podpięcie do istniejącej już nitki, dawałoby siłą rzeczy dużo więcej możliwości temu miastu. ŁKA jest zainteresowana puszczaniem składów do Wielunia. Tyle, że póki co nie ma po czym Smile


- masovian - 01.08.2016

Po pierwsze, to nie wiem, którędy jest zainteresowane. Przecież Wieluń jest na linii które nijak nie ma się do łódzkiego. W tej kwestii bardziej łącznik z Bełchatowem by się przydał. ale to dyskusja akademicka, bo i tak (prędko) nie powstanie.


- Włos - 01.08.2016

A mi brakuje połączenia Gdańsk - Sierakowice, ale chyba w tej sprawie coś działają Smile


- masovian - 01.08.2016

Bo pewnie masz jakiś tam krewnych? :-) Przy takim rozpatrywaniu, to mi niezwykle jest potrzebne połączenie Warka - Sucha Góra (Słowacja). :-)


- Włos - 01.08.2016

Niedaleko Sierakowic Wujkowie mają działkę Tongue

Ale chodzi też o potrzebne połączenie kolejowe, które mieszkańcy Sierakowic zyskaliby z Kartuzami i z Gdańskiem. Tak tam teraz dworzec wygląda: https://www.bazakolejowa.pl/index.php?d ... no=galeria


- kruger84 - 01.08.2016

masovian napisał(a):Po pierwsze, to nie wiem, którędy jest zainteresowane. Przecież Wieluń jest na linii które nijak nie ma się do łódzkiego. W tej kwestii bardziej łącznik z Bełchatowem by się przydał. ale to dyskusja akademicka, bo i tak (prędko) nie powstanie.


Od jakiegoś czasu mówi się o nowej linii kolejowej od Wielunia do Bełchatowa. Poniżej link do artykułu na ten temat z września 2015 roku.

http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=18175

Ta linia powstanie, pytanie tylko kiedy ?


- masovian - 01.08.2016

To ja ci mogę odpowiedzieć na to pytanie: nieprędko.


- vulcan - 11.08.2016

Kilka linii kolejowych zdecydowanie brakuje np. Wieluń - Sieradz była ważna z punktu widzenia strategicznego i tranzytowego, ale dopóki nie zmieni się u nas myślenie to nie wiele się zmieni.


RE: Jakich połączeń brakuje? - Terri - 27.12.2016

Mi brakuje połączenia, które było, a obecnie go nie ma.

PIŁA GŁÓWNA -> RZESZÓW - dokładnie brakuje mi połączenia na trasie Piła - Lublin


RE: Jakich połączeń brakuje? - masovian - 28.12.2016

P:ołączenie takie to jest: z przesiadkami w W-wie i Poznaniu, przykładowo. Bezpośredniego nie ma.

Ale w tym wydaniu to raczej przydałby się pociąg z Lublina do Szczecina przez Bydgoszcz, Piłę. Problemem jest to, że w pewnym momencie druta brakuje, a PIC nie używa lokomotyw hybrydowych...


RE: Jakich połączeń brakuje? - TucoRamirez - 06.01.2017

Nocnego Lublin - Radom - Kielce - Częstochowa Stradom- Wrocław. Przynajmniej w piątki i niedziele. Z 10 lat temu za czasów PKP PR był taki pociąg ale go skasowali po rozpoczęciu remontu w rejonie Częstochowy. To byłoby najszybsze połączenie na tej trasie.


RE: Jakich połączeń brakuje? - kasumi - 07.01.2017

Mi brakuje połączeń międzynarodowych ze Słowacją. Na trzy przejścia tylko jedno czynne (Zwardoń), w dodatku brak długich relacji, takich jak. np. kiedyś Skalnica Kraków - Zilina czy Goral Katowice - Bratysława. Przez Muszynę spokojnie można by coś puścić w stronę Popradu lub Koszyc, podobnie z Łupkowa. Myślę że jakby rozkład i taryfa biletowa były sensowne pasażerów by było sporo. Po drodze, na każdej z tych tras, jest dużo turystycznych regionów i miejscowości. Tylko że najpierw wymagałoby to zapewne remontu linii po polskiej stronie Wink

Z bardziej lokalnych brakuje połączenia Kraków Płaszów - Oświęcim przez Skawinę, które to uwalono od nowego rozkładu. Z moich obserwacji wynika że dość sporo ludzi tym jeździło, zarówno ludzie dojeżdżający do Krakowa/Skawiny/Oświęcimia z wiosek po drodze jak i turyści w stronę Oświęcimia. No i prędkość na owej linii jest dość przyzwoita bo ok. 80-90 km/h. Za to przywrócono Sucha Beskidzka - Żywiec w postaci 1(!) pary w weekend a stan linii jest tragiczny, prędkość to max 40, na sporym odcinku nawet i 30 km/h. Może by tak najpierw remont? Ciekawa jestem jak to długo pojeździ.


Jakich połączeń brakuje? - Dominik Piotrowicz - 07.01.2017

Niestety na niepowodzenia połączeń Kraków - Skawina/Oświęcim nałożyły się 2 czynniki:
- Fatalnie ułożony rozkład jazdy. Mieszkańcy zgłaszali wnioski, ale zostały w większości zignorowane.
-Budowa łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionkii utrudnienia z nią związane. Pociągi zaczynały i kończyły bieg w Płaszowie, zamiast na Głównym.


RE: Jakich połączeń brakuje? - masovian - 07.01.2017

(07.01.2017, 08:56)kasumi napisał(a): Mi brakuje połączeń międzynarodowych ze Słowacją.

Tutaj są problemy infrastrukturalne. Słabe tory i mało przejść. Cięzkie miliardy musiałoby to kostować, aby czasem to konkurowało z autobusem.


RE: Jakich połączeń brakuje? - kasumi - 07.01.2017

(07.01.2017, 13:08)dominik07317 napisał(a): Niestety na niepowodzenia połączeń Kraków - Skawina/Oświęcim nałożyły się 2 czynniki:
- Fatalnie ułożony rozkład jazdy. Mieszkańcy zgłaszali wnioski, ale zostały w większości zignorowane.
-Budowa łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionkii utrudnienia z nią związane. Pociągi zaczynały i kończyły bieg w Płaszowie, zamiast na Głównym.

Szkoda że samorząd ma takie podejście, bo dobry rozkład to podstawa sukcesu. Może jak skończą łącznicę to puszczą coś tamtędy do Oświęcimia i ciekawa jestem jak wtedy będzie wyglądał rozkład. Pewnie lepiej zaczynać/kończyć bieg na Głównym, bo ludzie mogą dojechać prosto do centrum, aczkolwiek Płaszów też ma dobre skomunikowanie z tramwajem.

(07.01.2017, 14:25)masovian napisał(a):
(07.01.2017, 08:56)kasumi napisał(a): Mi brakuje połączeń międzynarodowych ze Słowacją.

Tutaj są problemy infrastrukturalne. Słabe tory i mało przejść. Cięzkie miliardy musiałoby to kostować, aby czasem to konkurowało z autobusem.

Czyli pewnie prędko się nie doczekamy, bo wymagałoby to konkretnego remontu. Po słowackiej stronie też tak źle z infrastrukturą?