Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
IMPREZA KOLEJOWA 07.2016 TOWosem po Wielkpolsce - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: IMPREZY KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: IMPREZA KOLEJOWA 07.2016 TOWosem po Wielkpolsce (/thread-5257.html)

Strony: 1 2


IMPREZA KOLEJOWA 07.2016 TOWosem po Wielkpolsce - szy_mat - 26.11.2015

Zapraszam na oficjalną stronę przejazdu specjalnego TOWosem po Wielkopolsce - http://towosempowielkopolsce.pl

Poważnie rozważam rozdzielenie imprezy na dwa dni, koszt obydwu dni w sumie wyszedłby podobnie do obecnych kosztów, w takim wypadku w Poznaniu "zaliczymy" jeszcze więcej bocznic. Tak więc jeżeli impreza wydaje się za długa zapraszam do zgłaszania uczestnictwa z dopiskiem że interesuje impreza dwudniowa, jeżeli będzie dużo osób zgłaszających z takim dopiskiem impreza zostanie podzielona na dwa dni.


Re: Przejazd specjalny po Wielkopolsce w nietypowym składzie - kazio - 26.11.2015

szy_mat napisał(a):Skład: SM42 + Bmnopux (piętrus) + Gags (wagon kryty, używany m.in. do przewozu wojska) + platforma Sgs

Minimalna liczba osób aby impreza odbyła się: 250
To znaczy że wiekszośc ludzi będzie jechała w wagonie towarowym albo na stojąco na platformie, prawda?


- szy_mat - 26.11.2015

Doszło do pomyłki, post poprawiony. W Gagsie będzie mogło być ze względów bezpieczeństwa naraz tylko około 50 osób. Na platformie tylko kilkanaście i tylko na odcinkach niezelektryfikowanych.


- sm31-131 - 26.11.2015

szy_mat, To teraz dobrze to rozreklamuj, bo impreza może być ciekawa.
Ale podałeś dość zaporową cenę - nie każdego będzie na to stać.
Ale jest też kolejne ALE :-).
Mi ta trasa się bardzo spodobała więc po przeliczeniu kosztów pewnie się do Ciebie odezwę :-).

Pozdrawiam
sm31-131


- kazio - 26.11.2015

sm31-131 napisał(a):podałeś dość zaporową cenę
Całość: 480zł * 250 osób = 120 tysięcy zet eł. Ktoś tu przesadził...


- szy_mat - 26.11.2015

Takiego maila dostałem z IPiRK, nie ja ustalam ceny... W końcu to jest 450 km...


- Afrika Bambaataa - 26.11.2015

No tak, ale z tego co się orientuje za 390km w ramach Dolnośląskich Zakamarków (za SU45) trzeba było bulić 230 PLN.
IRiPK najwyraźniej nie chce robić tego za free.


Re: Przejazd specjalny po Wielkopolsce w nietypowym składzie - ic_kolobrzeg - 26.11.2015

szy_mat napisał(a):Dodatkowo, zaplanowane jest staczanie składu po nieczynnych na codzień, malownicznych bocznicach, w tym kilkukilometrowy odcinek normalnotorowej linii Średzkiej Kolei Powiatowej (Poznań Kobylepole -> Franowo) obecnie eksploatowany jako bocznica zakładowa.

Hehe staczanie składu Smile ciekawe kto i jak Ci na to pozwoli, czy w ogóle dostaniesz zgodę PLKi na taki manewr. Nie wspominając, że cena jest ZAPOROWA, skład mało ciekawy, a wszystkie te linie, poza "STACZANIEM" nic ciekawego tu nie ma Smile
Radzę poczytać jak się imprezy, co ludzie lubią jak jeździ i jakie oferuje się ceny uczestnikom Smile
Poza tym dawno tak absurdalnej ceny za imprezę nie widziałem Sad


- szy_mat - 26.11.2015

Cargo bezpośrednio odmówiło wykonania przewozu ("osobowymi się nie zajmujemy") i odesłało do IPiRK który dopiero zleci całość Cargo i wypożyczy bohuny z PRów. Takie realia rynku, nikt dzisiaj nie chce nic robić za free...


- ic_kolobrzeg - 26.11.2015

Afrika_Bambaata napisał(a):No tak, ale z tego co się orientuje za 390km w ramach Dolnośląskich Zakamarków (za SU45) trzeba było bulić 230 PLN.

Zgadza się.


- Afrika Bambaataa - 26.11.2015

Swoją drogą, pamiętam jak w zeszłym roku Anglicy mieli robić trzydniową imprezę po Mazowszu. Ceny też były niezłe. Najtańszą opcją to jeśli mnie pamięć nie myli była jazda po Warszawie i najbliższych okolicach za 60 funciaków.


- szy_mat - 26.11.2015

Nie ja ustalam ceny, proszę nie zaśmiecać wątku. Robię wszystko żeby obniżyć cenę, może się uda, może nie, ta podana w wątku jest maksymalna. Spróbuję "uderzyć" do PR, do IC, zobaczy się...


- ic_kolobrzeg - 26.11.2015

Afrika_Bambaata napisał(a):Swoją drogą, pamiętam jak w zeszłym roku Anglicy mieli robić trzydniową imprezę po Mazowszu. Ceny też były niezłe. Najtańszą opcją to jeśli mnie pamięć nie myli była jazda po Warszawie i najbliższych okolicach za 60 funciaków.

Pomagałem z Iwanem przy tej imprezie, inaczej wszystko dla Anglików załatwialiśmy i to oni sami sobie ustalili taką cenę, bo mieli brać w niej udział TYLKO Angole. Poza tym miałą być jazda wszelakim taborem od ET/42 i 41 do ST43.


- kazio - 26.11.2015

szy_mat napisał(a):Takiego maila dostałem z IPiRK
No tak, jak na Instytut Rozwoju i Promocji Kolei, to sie rzeczywiście popisali ta promocją.... Co nie jest aż takie dziwne, bo oni "rozwijają produkt TURKOL", więc nie będą ułatwiac życia konkurencji.


- ic_kolobrzeg - 26.11.2015

szy_mat napisał(a):Takiego maila dostałem z IPiRK, nie ja ustalam ceny... W końcu to jest 450 km...

Na pewno z IPiRK ? Przed chwila dzeonil do mnie Patryk Skopiec z IPiRK i zaskoczony mowi, ze on o tym nic nie wie. Kto sie podszywa podcTurkola?! Patryk prosi o kontakt telefoniczny i wyjasnienie tej sytuacji.