Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
[Polska] Kurioza komunikacyjne - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-23.html)
+--- Wątek: [Polska] Kurioza komunikacyjne (/thread-5221.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


- Son. - 15.04.2016

masovian napisał(a):Gdy dołożył do tego wydział kultury to tym bardziej. Natomiast coś nie bardzo chce mi się wierzyć, że łodzianie sobie kupili z połowę miejsce w teatrze...

Ja akurat nie mam problemu, no ale ja z Łodzi pochodzę. To naprawdę nie jest zaorany kawałek pola.


- sm31-131 - 15.04.2016

Z dziedziny kuriozów komunikacyjnych...

Koleje Mazowieckie fundują uczestnikom Światowych Dni Młodzieży - które odbywają się w Krakowie - bezpłatny transport swoimi liniami. Żeby nie było - jestem Chrześcijaninem(może nie przykładnym, ale jestem) ale nie rozumiem i nie akceptuję czegoś takiego jak finansowanie darmowych przejazdów z miejskiej kasy czyli de facto z podatków - także moich(w przenośni - nie mieszkam w Mazowieckim) uczestnikom imprezy która odbywa się na drugim końcu kraju - bez względu na to jaka to impreza!

Pozdrawiam
sm31-131


- kazio - 15.04.2016

Podobno maja zapłacić diecezje.


- masovian - 15.04.2016

sm31-131 napisał(a):Z dziedziny kuriozów komunikacyjnych...

Koleje Mazowieckie fundują uczestnikom Światowych Dni Młodzieży - które odbywają się w Krakowie - bezpłatny transport swoimi liniami. Żeby nie było - jestem Chrześcijaninem(może nie przykładnym, ale jestem) ale nie rozumiem i nie akceptuję czegoś takiego jak finansowanie darmowych przejazdów z miejskiej kasy

Miasto to akurat tak głupie nie jest i żadnych darmowych przejazdów komunikacją miejską nie planuje. W województwie najwyraźniej komuś sufit na łeb upadł...


kazio napisał(a):Podobno maja zapłacić diecezje.

Ciekawe które? Za religię w szkołach też kościół ma płacić...


- masovian - 09.05.2016

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 76283.html

Bez komentarza...


- sm31-131 - 09.05.2016

A dlaczego akurat z Siedlec pojedzie akurat Pendolino?

Pozdrawiam
sm31-131


- Afrika Bambaataa - 09.05.2016

Jeśli ktoś się zastanawia dlaczego akurat z Siedlec to już odpowiadam.

Minister Tchórzewski jest spod Siedlec.


- ET40 - 09.05.2016

Proszę, to mamy wyniesienie Siedlec do poziomu metropolii. Ktoś się jeszcze łudzi co do tego, że obecna ekipa będzie się w dbaniu o własne podwórko znacząco różniła od poprzedniej?


- masovian - 09.05.2016

ET40 napisał(a):Proszę, to mamy wyniesienie Siedlec do poziomu metropolii.

Nie przesadzaj. Już dziś takie wynalazki się zatrzymują w Iławie czy Lęborku. Siedlce przynajmniej były stolicą województwa. I to już nawet w XIX w.

ET40 napisał(a):Ktoś się jeszcze łudzi co do tego, że obecna ekipa będzie się w dbaniu o własne podwórko znacząco różniła od poprzedniej?

Tego to się można spodziewać po każdej władzy. Ale okazja mnie powala...


- Afrika Bambaataa - 10.05.2016

masovian napisał(a):
ET40 napisał(a):Proszę, to mamy wyniesienie Siedlec do poziomu metropolii.

Nie przesadzaj. Już dziś takie wynalazki się zatrzymują w Iławie czy Lęborku. Siedlce przynajmniej były stolicą województwa. I to już nawet w XIX w.

Tylko, że Iława jest na trasie do Trójmiasta i jest węzłem o znacznie większym znaczeniu niż Siedlce. Postoje handlowe w Lęborku mają sens w sezonie wakacyjnym.


- masovian - 10.05.2016

Zdaję sobie, że te przystanki to czysty kult węzłów kolejowych. Natomiast nie przeceniałbym nawet w tym znaczeniu Iławy. Na odcinki Toruń - Olsztyn szału frekwencyjnego nie ma. Typowa linia lokalna. Mogliby sobie darować te przystanki. Malbork zresztą też. Jedynie zatrzymywanie się w Ciechanowie ma uzasadnienie handlowe.


- masovian - 24.05.2016

Czy jechał z was pociągiem, którego konduktor nie odwiedził z kontrolą biletów przez całą jego relację? Bo mi się to wczoraj zdarzyło...


- Afrika Bambaataa - 24.05.2016

W osobówkach to nagminne.


- pasqudek - 24.05.2016

Jechałem połowę trasy i żadnej wizyty konduktora/konduktorki


- mateusz123 - 24.05.2016

pasqudek,
jaka relacja?