Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
III Parada Lokomotyw w Międzychodzie - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: IMPREZY KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: III Parada Lokomotyw w Międzychodzie (/thread-5049.html)



III Parada Lokomotyw w Międzychodzie - sm31-131 - 18.07.2015

Koleżanki i Koledzy.

W związku ze zbliżającą się datą 8 sierpnia przypominam że w tym roku po raz 3 odbędzie się Parada Lokomotyw w Międzychodzie. Impreza organizowana prze Turkol zaczyna się o godzinie 10 a zakończenie planowane jest na godzinę 18:30.

Plan imprezy

Do Międzychodu będzie można dotrzeć 4 pociągami - z Wolsztyna, Legnicy, Krzyża / Gorzowa Wielkopolskiego, i Poznania Głównego(przez Międzyrzecz). Dodatkowo będzie zorganizowana KKZ z Poznania Głównego przez Sieraków.
W ciągu dnia będzie uruchomionych 5 pociągów specjalnych którymi będzie można zwiedzić najbliższe okolice powiatu Międzychodzkiego.
Na pewno podczas parady będzie można podziwiać Ol49-69 z wolsztyńskiej parowozowni, SU45 z lokomotywowni w Krzyżu oraz BR285 należąca do LOTOS KOLEJ.
Będzie też TKh05353. Ma być też SA134, a z wagonów na pewno będą Bohuny :-), 120A(tak wnioskuję ze zdjęcia) i wagony historyczne(3 klasa - lata 20 - 30)
Może wzorem roku ubiegłego przyjedzie SM30 na zimno, jak znam życie będą jeszcze SM / SP42, ma pojawić się takkże Jelcz RTO ogórek lub autosan H9(KKZ).

Czy ktoś już wie że będzie na tej imprezie? Będzie okazja spotkania w forumowym gronie :-).

Jak znam życie to większość z nas będzie miała skanery - może na wzór krótkofalowców z Wolsztyna którzy co roku odwiedzają imprezę i my wyznaczymy sobie kanał na PMR i będziemy ze sobą rozmawiać?
Większość z nas ma pewnie Duobandery więc będzie można prowadzić nasłuch na dwóch kanałach :-).

Ja w tym roku urlop zaczynam właśnie od tej imprezy, i nocując w Mierzynie planuję przy okazji zrobić rowerowe kółeczka po zapomnianych trasach. Ktoś chętny?

Pozdrawiam
sm31-131


Re: III Parada Lokomotyw w Międzychodzie - lolingpl - 18.07.2015

Cytat:Jak znam życie to większość z nas będzie miała skanery - może na wzór krótkofalowców z Wolsztyna którzy co roku odwiedzają imprezę i my wyznaczymy sobie kanał na PMR i będziemy ze sobą rozmawiać?
Większość z nas ma pewnie Duobandery więc będzie można prowadzić nasłuch na dwóch kanałach :-).

Takie małe pytanko nie do końca o paradzie - czy SOK może coś zrobić jak zobaczy kogoś ze skanerem?

Ja też się tam wybieram, i jeżeli do tego czasu nie będzie końca świata będę na 100%. :v


- sm31-131 - 18.07.2015

Ten temat był już wielokrotnie poruszany na różnych forach, i z tego co pamiętam za odsłuch nie mogą nic zrobić pod warunkiem że SAM słuchasz :-). Jednego kierowcę miejskiego autobusu skazali właśnie za to że robił "publiczny" odsłuch - miał radio włączone na kanał policyjny w autobusie i któryś z pasażerów doniósł.
Nie przypominam zresztą sobie żebym w zeszłym roku widział SOK na tej imprezie, a dróżnik prosił tylko żeby jego radia nie zagłuszać :-). Wokół mnie wszyscy biegali z radiem :-). W Poznaniu kiedyś miałem scysję z SOK podczas jakiejś imprezy to na radio nawet nie spojrzeli.

Pozdrawiam
sm31-131


- erap2 - 20.07.2015

Ja prawdopodobnie będę na paradzie, dojeżdzam niestety samochodem, bo TurKol ostatnio każe płacić za całą trasę, mimo jazdy tylko częścią...