Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Nowy rozkład on-line PKP PLK i śledzenie połączeń - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: ROZKŁAD JAZDY, BILETY I TARYFY PRZEWOZOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-34.html)
+--- Wątek: Nowy rozkład on-line PKP PLK i śledzenie połączeń (/thread-4978.html)

Strony: 1 2


Nowy rozkład on-line PKP PLK i śledzenie połączeń - sm31-131 - 30.05.2015

Panowie.

Przepraszam jeśli umieściłem w złym miejscu, i proszę o ewentualne przeniesienie...

PKP PLK umieściło nowy rozkład jazdy on-line z możliwością podglądu aktualnego miejsca w którym znajduje się pociąg. Sprawdzałem dzisiaj i nawet się poruszają te pociągi na mapie, nie miałem tylko możliwości sprawdzenia "realności" lokalizacji pociągu. Pewnie sprawdzę na dniach. Dodatkowo można podpatrzeć z jakiego peronu / toru ma odjechać pociąg oraz jego numer i przewoźnika.

Wyszukiwanie połączeń

Według mnie ciekawa mapa, pytanie jak z realnością (danych) która bywa w PKP / PR / innych niska. Okaże się jak wybiorę się na dworzec :-).

Pozdrawiam
sm31-131


- Poznanski_mech - 31.05.2015

Położenie pociągu na mapie a w rzeczywistości odbiegają od siebie, potrafią się teleportować a do tego jest tylko część.


- DamianT - 01.06.2015

Może to tylko błędy wieku dziecięcego. ogolnie fajna sprawa. jeszcze towarowe poprosimy Wink


- Poznanski_mech - 01.06.2015

DamianT, oczywiście że to faza testów, jednak nie zmienia to faktu że w chwili obecnej w przypadku opóźnienia pociągu drużyny nie mają najmniejszego pojęcia gdzie się znajduje ten pociąg i ile wynosi opóźnienie.


- DamianT - 02.06.2015

Ale o jakich drużynach mówisz? O tych w danym pociągu?


- Poznanski_mech - 02.06.2015

DamianT, o drużynach konduktorskich oczekujących na pociąg.


- DamianT - 03.06.2015

To nie mogą sie dowiedzieć z nastawni? Pytam, nie znam się.


- Poznanski_mech - 03.06.2015

DamianT, oczywiście jest cała lista telefonów do wydzwonienia, tylko dyżurni mają ważniejsze sprawy niż szukanie czyjegoś pociągu.


- rustsaltz - 03.06.2015

A jaki problem zadzwonić na którąś zadupiastą stację i zapytać czy pociąg już przejechał/za ile przejedzie?


- Poznanski_mech - 03.06.2015

rustsaltz, tu nie chodzi o problem z tym związany. W ten sam sposób można powiedzieć po co husarze skoro cześkiem też da rade jechać, po co elektroniczne wyświetlacze skoro na klapakach mamy to samo. Chodzi o komfort i nie zawracanie dupy innym.


- masovian - 04.06.2015

Poznanski_mech napisał(a):DamianT, oczywiście że to faza testów, jednak nie zmienia to faktu że w chwili obecnej w przypadku opóźnienia pociągu drużyny nie mają najmniejszego pojęcia gdzie się znajduje ten pociąg i ile wynosi opóźnienie.

Nie do końca. Jest jeszcze http://infopasazer.intercity.pl/ . O ile opóźnienia czasami nie są tam odnotowywane, to na 100% wiadomo jaką stację przejechał dany pociąg. W tym przypadku jedynie na CMK można nie wiedzieć, gdzie mniej więcej jest pociąg.

Nadal jednak nie stosuje się najbardziej skutecznego sposobu jaki zastosowały pewne PKSy już dawno czyli GPS...


- rustsaltz - 04.06.2015

Infopasazer jest malo skuteczny dla pospiechow i kompletnie "oslepiony" gdy dyzurny nie wprowadzi odjazdu, dlategonie nadaje sie do lokalizacji pociagu (podobnie jak SWDR). Nawet sygnal GPS potrafi zglupiec, dlatego nadal najskuteczniejszy jest "telefon do przyjaciela" Big Grin


- DamianT - 05.06.2015

Zgadza się. Sam niedawno miałem taką sytuację w Katowicach, gdzie czekałem na pociąg KŚ do Częstochowy. IP pokazywał, że skład już dawno wyjechał z Katowic, a w rzeczywistości miał 40 minut opóźnienia i jeszcze nie dojechał do Tychów.
Także Poznanski_mech, jak widać są nowoczesne rozwiązania, tylko kolejarze muszą zacząć używać ich należycie.


- Poznanski_mech - 05.06.2015

DamianT, o jakich nowoczesnych rozwiązaniach mówisz?


- kazio - 05.06.2015

rustsaltz napisał(a):Infopasazer jest [...] kompletnie "oslepiony" gdy dyzurny nie wprowadzi odjazdu
A czy to nie jest psim obowiązkiem dyżurnego?