Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koniec wagonowego Tura - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Koniec wagonowego Tura (/thread-4889.html)

Strony: 1 2 3


Koniec wagonowego Tura - norbis97 - 07.04.2015

Na pytanie czy Przewozy Regionalne w okresie wakacji "puszczą"TURa na składzie ? ich odpowiedz to
Cytat:Planujemy aby w tym roku pociąg REGIO "TUR" kursował na półwysep Helski. Połączenie to zamierzamy obsługiwać połączeniamy szynobusowymi ich liczba w składzie to 1 lub 2.bedzie uzależniona od zainteresowania konkretnym kursem. Posiadamy coraz mniej sprawnych starych lokomotyw i tradycyjnych wagonów, dlatego też stopniowo rezygnujemy z wykorzystywania ich w ruchu planowym

Obecnie to jeden SA138 jest wystarczający,owszem jest tłok ale da się wytrzymać Wink A co będzie w sezonie ? Rozumiem że SZT są tańsze w eksploatacji i lepsze w obsłudze.

Oto strona którą zauważyłem na FB

http://www.facebook.com/profile.php?id=1599108900334164

Co sądzicie o pomyśle PR jak i o inicjatywie ?

Zapraszam do dyskusji Smile


- Gordon - 07.04.2015

To znaczy co nie będzie w tym roku można nigdzie pojechać Bipą?? A ja planowałem wypad na Bipę w tym roku. Nie no jestem załamany.

No i ciekawe jaki będzie tłok w wakacyjne weekendy w tych szynobusach. Kiedyś jechałem na hel Bipą 4-ro członową było full ludzi ale siedzących a w drodze powrotnej był podwójny szynobus + potrójny w trakcji ukrotnionej i połowa stała. Bipa była też atrakcją turystyczną linii helskiej.


- Poznanski_mech - 07.04.2015

norbis97 napisał(a):posiadamy coraz mniej sprawnych starych lokomotyw i tradycyjnych wagonów, dlatego też stopniowo rezygnujemy z wykorzystywania ich w ruchu planowym
Helvete! :-O

norbis97 napisał(a):Co sądzicie o pomyśle PR jak i o inicjatywie ?
Samy facebookiem nic się nie zrobi.


- Gżągal - 07.04.2015

Gordon napisał(a):To znaczy co nie będzie w tym roku można nigdzie pojechać Bipą?

interREGIO, poza tym jak ostatnio jechałem REGIO na trasie Krzyż - Piła to był on złożony z jednej Bipy


- Poznanski_mech - 07.04.2015

rysiogeniusz napisał(a):
Gordon napisał(a):To znaczy co nie będzie w tym roku można nigdzie pojechać Bipą?

interREGIO, poza tym jak ostatnio jechałem REGIO na trasie Krzyż - Piła to był on złożony z jednej Bipy

No napewno to nie była bipa a jedynie zwykły Bdhpumn. Z tego co pamiętam to jedna (nie pamiętam czy 2- czy 4-) ma rewizje do czerwca 2016 r.


- Gżągal - 07.04.2015

Mea culpa, przepraszam


- erap2 - 07.04.2015

Bipa teraz tylko na Woodstock, w moje okolice Tongue No i z Turkolem ma jeździć.


- sm31-131 - 07.04.2015

Cytat:PR PISAŁY ŻE ZDAJĄ SOBIE SPRAWĘ Z FREKWENCJI NIE TYLKO NA LINI DW29-213 ALE RÓWNIEŻ NA LINI 203 DECYZJA ZAPADNIE NAJPÓŹNIEJ 1 CZERWCA SKŁAD WAGONOWY JEST DOBRYM TRAFNYM ROZWIĄZANIEM LECZ TROCHĘ KOSZTUJE BĘDZIEMY SIĘ STARAĆ ABY ZNIKŁ TŁOK NA LINI D29-213-WYPOWIADAJĄ SIĘ PRZEWOZY REGIONALNE NASZE PROTESTY DAJĄ NAJWYRAŹNIEJ COŚ DO MYŚLENIA I TO NAZYWA SIĘ WALKĄ DO KOŃCA DZIĘKUJEMY !!

Chłopacy z tego profilu chyba nie wiedzą jak według PR wygląda znikanie tłoku :-D
Najpierw przesuną połączenia na głupie godziny, potem obetną do jednej pary, a na końcu zamkną bo nie rentowna :->

Pozdrawiam
sm31-131


- kebeka - 08.04.2015

Intencja tej strony na fejsbuku może i dobra ale to co tam piszą żenada. A z bipami to co rok gadają że nie pojadą a i tak jeżdżą.


- norbis97 - 12.04.2015

10 kwietnia TUR jechał na SA132. Spowodowane było to tym iż ruch Newagów został wstrzymany.


- Gouranga - 16.05.2015

Trzeba wyjść na ulice (czy raczej na tory) i sparaliżować ruch to może coś dotrze do tych "mądrych" ludzi na wysokich stołkach i wypierniczą te SZT w diabły. Jak taka paranoja będzie postępować to za 1-2 pokolenia dzieci nie będą wiedziały skąd się wzieło słowo "pociąg"...
Jestem za wyłączeniem szynobusów z ruchu i za tym, żeby wszystkie niezelektryfikowane trasy obsługiwały pociągi.


- rustsaltz - 16.05.2015

Jak Cię na to stać to możesz wykupić trasy, składy i jeździć. Rachunek ekonomiczny jest prosty i gdyby nie "gospodarka niedoborów" to już ze 30 albo 40 lat jeździlibyśmy szynobusami.


- Gouranga - 16.05.2015

Gdyby tylko było mnie stać... Taki szynobus nie jest chyba aż tyle tańszy w utrzymaniu od przeciętnej stonki i kilku wagonów


- rustsaltz - 16.05.2015

Mając na uwadze, że SM42 bierze na rozruch ze 20 litrów...


- Poznanski_mech - 16.05.2015

Gouranga napisał(a):Gdyby tylko było mnie stać
No widzisz, PRów i UMWP też nie stać na to.