Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Rozkład jazdy 2015/2016 - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: ROZKŁAD JAZDY, BILETY I TARYFY PRZEWOZOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-34.html)
+--- Wątek: Rozkład jazdy 2015/2016 (/thread-4881.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


- masovian - 09.11.2015

To raczej trzeba by było wyciąć Bydgoszcz Leśną niż pododawać nowe przystanki...


- Adams - 10.11.2015

Tak na prawdę to nie znam topografii ani Włocławka ani Bydgoszczy, więc do końca nie wiem jaki potok mogą te pociągi tam wygenerować. :-D
Jednak jeśli jesteśmy przy postojach, to poruszę inne kuriozum, które jest obecnie i pozostaje bez zmian w nowym rozkładzie. Chodzi o pociąg regio "Orlik" łączący Kraków z Częstochową. Od tego rozkładu dostał on postoje w Maczkach i Dąbrowie Gór. Płd, co jest bardzo dobrym posunięciem. Jednak zastanawiam się dlaczego nie dostał postoju na po D.G. Huta Katowice. Dla niewtajemniczonych, przystanek jest usytuowany w pobliżu dość dużego osiedla Gołonóg, oraz przystanków KZK GOP, skąd do Centrum Dąbrowy się jedzie ok. 10 minut. Wiadomo że postój nie byłby pod Częstochowę, gdzie jeździ mnóstwo KŚ-ów z Centrum i Gołonoga, ale pod Kraków, gdzie z Dąbrowy pociągi nie jeżdżą. "Orlik" jest kuriozalny także w innym miejscu. Na odcinku Jaworzno Szczakowa - Kraków zatrzymuje się na każdym przystanku, z wyjątkiem Jaworzna Ciężkowic, także nie wiem dlaczego. Myślałem że od nowego rozkładu ten postój zostanie tam dodany, ale dalej jest tak samo.


- pasqudek - 10.11.2015

Adams, Dabrowa Gornicza Huta Katowice to Tworzen i autobus jedzie 16 minut. Dodatkowo masz schody i trzeba dojechac, gdyz jest dalej od stacji Golonog.
Stacja Dabrowa Gornicza Golonog jest na trasie S1 Czestochowa-Gliwice/Katowice-Warszawa. Pochylnia ulatwiajaca wejscie dla ludzi starszych i wjazd wozkow.


- Adams - 10.11.2015

pasqudek, nie musisz mi tłumaczyć jak to tam wygląda, bo to wiem. Wiem także że jest dalej niż Gołonóg, ale zawsze to bliżej niż Ząbkowice czy Strzemieszyce, dlatego napisałem że postój byłby pod Kraków a nie pod Częstochowę. Co do przejścia, to faktycznie dla osób niepełnosprawnych nie ma szans, ale przecież nie tylko takie osoby pociągami jeżdżą. Na dobrą sprawę w Maczkach chcąc wyjść zgodnie z przepisami musisz pokonać schody na kładce, a jednak pociąg tam postój ma. ;-)


- pasqudek - 10.11.2015

Adams, pod Krakow tez odpada. Dzieki Kayabus. Maja z Dabrowy Gorn. - Krakow. Albo przesiadka miedzy busami w Olkuszu lub wygodniej pociagiem przez Katowice.
Ale Maczki to "skansen" i niech ciesza sie, ze tyle majaSmile


- lolingpl - 10.11.2015

Dwie ciekawostki wyłapanie podczas przeglądania rozkładu:
1) Sezonowy TLK "GEMINI" z Lublina p. Bydgoszcz, Kościerzynę, Gdynię do Helu na odcinku Bydgoszcz - Gdynia poprowadzi Nurek, a dalej SU42-10xx

2) Sezonowy TLK "FLISAK" z Bydgoszczy(?) p. Piłę, Wałcz do Szczecina na całym odcinku poprowadzi SM42.


- masovian - 10.11.2015

Adams napisał(a):Tak na prawdę to nie znam topografii ani Włocławka ani Bydgoszczy, więc do końca nie wiem jaki potok mogą te pociągi tam wygenerować.

To nie ma znaczenia. Włocławek ma 3 stacje kolejowe. Absurdem byłoby, aby pociąg TLK się na ich dwóch z trzech zatrzymywał. A na Bydgoszczy Leśnej czy Bydgoszczy Wschód jak wsiądzie 3 pasażerów to wszystkie pieniądze. A dla porównania znacznie większy Poznań, ma co najwyżej 2 przystanki w TLK. Już nie wspomnę o Warszawie 5 razy większej od Bydgoszczy lekko licząc, która też ma 3 przystanki. Po prostu, przystanki, jak wiele rzeczy w PICu, są robione bez pojęcia czasami.


- Afrika Bambaataa - 10.11.2015

lolingpl napisał(a):Dwie ciekawostki wyłapanie podczas przeglądania rozkładu:
1) Sezonowy TLK "GEMINI" z Lublina p. Bydgoszcz, Kościerzynę, Gdynię do Helu na odcinku Bydgoszcz - Gdynia poprowadzi Nurek, a dalej SU42-10xx

2) Sezonowy TLK "FLISAK" z Bydgoszczy(?) p. Piłę, Wałcz do Szczecina na całym odcinku poprowadzi SM42.

To ja już wiem jakie dwie trasy trzeba będzie zrobić w przyszłym RJ :-). Jak rozumiem przez zapisy w kontrakcie Gama nie poprowadzi pierwszej z wymienionych TLK?


- rustsaltz - 11.11.2015

Adams napisał(a):Jednak zastanawiam się dlaczego nie dostał postoju na po D.G. Huta Katowice.
Zasadniczo to pewnie dlatego, że podczas modernizacji zwinęli peron Big Grin. Zresztą ta linia to chyba nie ma innego potencjału niż przemieszczanie kolejarzy między Zawierciem/Łazami a Szczakową. A tym z kolei pociąg średnio pasuje, więc jeżdżą autami.


- Adams - 11.11.2015

rustsaltz napisał(a):Zresztą ta linia to chyba nie ma innego potencjału niż przemieszczanie kolejarzy między Zawierciem/Łazami a Szczakową. A tym z kolei pociąg średnio pasuje, więc jeżdżą autami.
Co do przemieszczania się kolejarzy, tak akurat tak się składa że dość często jeżdżę "Orlikiem" i w Szczakowej wsiada do niego faktycznie mnóstwo kolejarzy z Cargo. Aż dziw że jeszcze nie zrobili pod nich postoju przy lokomotywowni, wszak buda przystankowa odrestaurowana :-D


- rustsaltz - 11.11.2015

Związki usilnie o to walczą, ale PRy mają w poważaniu wszystkich solidarnie.


- ET40 - 11.11.2015

Kiedy wreszcie nowy rozkład będzie dostępny w HAFAS?


- Adams - 11.11.2015

Zapewne 21 dni przed wejściem w życie :-)


- Gżągal - 11.11.2015

No właśnie, brak rozkładu w sitkolu jest męczący przy planowaniu podróży z miesięcznym wyprzedzeniem


- ET40 - 11.11.2015

Gorzej, na bahn.de też nie ma nowego rozkładu, a zawsze można było tam podejrzeć chociaż wersję beta, żeby wiedzieć to, czego mniej więcej można się spodziewać...