Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Rozkład jazdy 2015/2016 - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: ROZKŁAD JAZDY, BILETY I TARYFY PRZEWOZOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-34.html)
+--- Wątek: Rozkład jazdy 2015/2016 (/thread-4881.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


- wlodek1956 - 01.11.2015

Witam, mam pytanko z plakatowca można wywnioskować że IC "manipulatory" zabrali się za likwidację Rozewia i Łebska ? chcą je połączyć ? one miały dobrą frekwencję i jeszcze jedno państwo "mamnipularotstwo' jak do Lwowa dodajecie wagony z Warszawy to może trochę sprawiedliwości i dodajcie do Pragi i Budapesztu wagony z Gdyni , Szczecina i po drodze z Wrocławia, tak było przed dobrobytem ( 1990) Pozdrawiam
P.S a nowe nazwy to skąd wzięliście ... z łaciny ? gratulacje ]->


- Adams - 01.11.2015

wlodek1956, oba pociągi, które wymieniłeś są, tylko pod zmienionymi nazwami. I tak, w miejsce "Rozewia" pojedzie TLK "Aurora" relacji Kudowa Zdrój - Gdynia, natomiast zamiast "Łebska" TLK "Astra" w relacji Wrocław Gł. - Hel/Łeba przez Poznań - Koszalin - Lębork. Skład "Astry" będzie dzielony w Lęborku. Co do nazw, to się z Tobą w pełni zgadzam. Nie wiem skąd oni je wzięli i w ogóle w jakim celu te zmiany.


- ET40 - 01.11.2015

To akurat dosyć proste, dla odróżnienia pociągów dziennych od nocnych, ale zgadzam się, że te nazwy wzięli naprawdę nie powiem skąd.


- Adams - 01.11.2015

ET40 napisał(a):To akurat dosyć proste, dla odróżnienia pociągów dziennych od nocnych
Mógłbyś rozwinąć co miałeś na myśli?


- ET40 - 01.11.2015

Te dziwne nazwy będą nadane pociągom nocnym, tak?


- Adams - 01.11.2015

Nie tylko, pociągi dzienne także je dostały. Mało który pociąg pozostał przy nazwach obecnie obowiązujących. Dodatkowo pomieszali nazwy z relacjami i tak "Szyndzielnia" która od zawsze jeździła w relacji Wrocław - Bielsko Biała, teraz pojedzie w relacji Poznań - Bielsko przez Katowice i Ostrów, a "Górnik" który od wieki wieków był pociągiem najwyższej kategorii łączącym Śląsk z Warszawą (przez jakiś czas także Dolny Śląsk przez Katowice) teraz pojedzie jako TLK z Katowic do Łodzi. Takich "kwiatków" można znaleźć więcej. Powywracali to do góry nogami.


- Barciur - 01.11.2015

Chodzą słuchy, że nie będzie dziennego pociągu Lwów-Przemyśl obsługiwanego przez UZ. Podobno kasy UZ nie dali. Ktoś wie coś na ten temat? Wink


- pasqudek - 01.11.2015

Nie krakajcie, nie krakajcie Smile Bo jeszcze usłyszą i zrobią większy bałagan.


- wlodek1956 - 01.11.2015

Adams napisał(a):wlodek1956, oba pociągi, które wymieniłeś są, tylko pod zmienionymi nazwami. I tak, w miejsce "Rozewia" pojedzie TLK "Aurora" relacji Kudowa Zdrój - Gdynia, natomiast zamiast "Łebska" TLK "Astra" w relacji Wrocław Gł. - Hel/Łeba przez Poznań - Koszalin - Lębork. Skład "Astry" będzie dzielony w Lęborku. Co do nazw, to się z Tobą w pełni zgadzam. Nie wiem skąd oni je wzięli i w ogóle w jakim celu te zmiany.

nasuwa mi się tylko jedno zacne powiedzenie " co by tu jeszcze s....yć panowie co by tu jeszcze ... a jeszcze tyle jest do ..... " tymi słowy kreślę się Państwu i życzę miłego manipulowania i psucia na koszt podatnika.


- pasqudek - 01.11.2015

wlodek1956, Prościej byłoby zamknąć a składy sprzedać na złom. :-D Jeśli ktoś coś z tym nie zrobi to chyba tak zakończy się.


- Adams - 01.11.2015

wlodek1956, mógłbyś wyjaśnić do kogo kierujesz swoje słowa i w jakim kontekście? Czy czasami Ci się strony nie pomyliły? Dla wyjaśnienia, tutaj jest forum kolejowe, gdzie prowadzi się dyskusje w tym temacie, ale nie ma tutaj osób decydujących o tym co się na kolei dzieje.


- wlodek1956 - 01.11.2015

Adams napisał(a):wlodek1956, mógłbyś wyjaśnić do kogo kierujesz swoje słowa i w jakim kontekście? Czy czasami Ci się strony nie pomyliły? Dla wyjaśnienia, tutaj jest forum kolejowe, gdzie prowadzi się dyskusje w tym temacie, ale nie ma tutaj osób decydujących o tym co się na kolei dzieje.
Witam, w tekście wyraziłem się może nie zbyt jasno , słowa oczywiście kieruję do autorów zmian, a forum nie pomyliłem bo wiem, że czytają nasze , przepraszam moje wypociny.
Pozdrawiam


- masovian - 01.11.2015

Czytać, to może czytają (choć wątpię), ale na pewno nic z tej lektury sobie nie robią...


- Adams - 01.11.2015

wlodek1956, nic się nie stało. Moje pytanie skierowałem do Ciebie tylko dlatego, że odniosłem wrażenie, że swój post kierujesz konkretnie do osób odpowiedzialnych za rozkłady i jakby masz pretensje do osób z forum za taki stan rzeczy. Po prostu źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź. ;-)

masovian, myślę że władze spółek kolejowych czytają fora i zapoznają się z tym co internauci mają do powiedzenia na temat funkcjonowania kolei. Na jednym z konkurencyjnych forów zarejestrował się nawet prezes Kolei Dolnośląskich - Pan Piotr Rachwalski, który odpowiada na posty forumowiczy dotyczące działalności spółki którą reprezentuje, min co się da a co się nie da zmienić w funkcjonowaniu pociągów KD. Cały ten temat przysporzył mi pewną myśl. Może spróbujmy zaprosić do dyskusji na forum osoby ze spółek kolejowych, które mają swoistą wiedzę do podzielenia się nią z nami? Nie muszą to być prezesi, tylko osoby z administracji, które taką wiedzę posiadają. Ja spróbuję zaprosić kogoś z Kolei Małopolskich, które według mnie (sądząc po fanpage na Facebooku) są przyjaźnie nastawione do miłośników kolei. Może się uda. ;-)


- ET40 - 01.11.2015

Adams napisał(a):Na jednym z konkurencyjnych forów zarejestrował się nawet prezes Kolei Dolnośląskich - Pan Piotr Rachwalski, który odpowiada na posty forumowiczy dotyczące działalności spółki którą reprezentuje, min co się da a co się nie da zmienić w funkcjonowaniu pociągów KD.
Szkoda że nie u nas...
Cytat:Ja spróbuję zaprosić kogoś z Kolei Małopolskich, które według mnie (sądząc po fanpage na Facebooku) są przyjaźnie nastawione do miłośników kolei. Może się uda.
B. dobry pomysł Smile