Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Rozkład jazdy 2015/2016 - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: ROZKŁAD JAZDY, BILETY I TARYFY PRZEWOZOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-34.html)
+--- Wątek: Rozkład jazdy 2015/2016 (/thread-4881.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


- maciekpaw1997 - 06.09.2015

Bardzo mnie interesuje przyszłość tlk Ustronie? Zostanie do Kołobrzegu i czy zatrzymywać się będzie w skarżysku?

I czy coś przez Starachowice (linia kolejowa nr 25) np z Przemyśla do Warszawy będzie jeździło?


- masovian - 06.09.2015

Na poprzedniej stronie masz link do rozkładu z przecieku, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby to sprawdzić...


- solec1 - 09.09.2015

Czy ma ktos moze "podglad" w czas przejazdu pociagu Berlin-Gdansk-Gdynia w nowym rozkładzie? Bo w ostatnim czasie ten czas sie wydluzyl o 25 minut w relacji Berlin-Gdynia i rowniez zauwazalnie w relacji Gdynia-Berlin.
Do tego jest jakims kuriozum ze na stacji Gdansk-Wrzeszcz nie mozna kupic na ten pociag biletu do Berlina lub Frankfurtu nad Odra - bo we Wrzeszczu maja tylko "kasy krajowe"...


- masovian - 09.09.2015

Na Oliwie jest jeszcze "lepiej". EIP o 5:19, a kasa czynna od 5:00, a kasjerka może i otworzy kasę kwadrans po czasami... A bilecik u konduktora w tym przypadku coś koło 300...


- rustsaltz - 09.09.2015

Jakby kasa była zamknięta to ja bym zrobił zdjęcie, przyjął kwita na 650 i pisał reklamację.


- Gżągal - 09.09.2015

solec1 napisał(a):Do tego jest jakims kuriozum ze na stacji Gdansk-Wrzeszcz nie mozna kupic na ten pociag biletu do Berlina lub Frankfurtu nad Odra - bo we Wrzeszczu maja tylko "kasy krajowe"...

A czy w takiej sytuacji drużyna konduktorska nie powinna wystawić biletu bez dodatkowej opłaty w relacji międzynarodowej? Albo kasa nie powinna dać "zgłoszenia braku ważnego biletu"


- masovian - 10.09.2015

rustsaltz napisał(a):Jakby kasa była zamknięta to ja bym zrobił zdjęcie, przyjął kwita na 650 i pisał reklamację.

A potem przez 20 lat się sądził o 300 zł. :-) Przecież nie ma żadnego dowodu, że kasa była zamknięta w godzinie odjazdu pociągu, bo godzinę na zdjęciu mogłem sobie spreparować, itd., itp.


- rustsaltz - 11.09.2015

Ja o 10 zł się sądzić nie musiałem, uczciwie mi oddali Tongue


- masovian - 11.09.2015

Tak czy owak ryzyko jest. A tak w ogóle to ja nie wiem po co pociągi ekspresowe, a nawet i pospieszne się zatrzymują we Wrzeszczu i Oliwie. Gdańsk to nie jest Warszawa, aby się zatrzymywały pociągi na trzech stacjach.


- rustsaltz - 11.09.2015

A w GOPie TLK zatrzymuje się w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu Gł., Katowicach Zabrzu, Gliwicach (ewentualnie ... Katowicach, Tychach, Czechowicach Dziedzicach, Bielsku Białej) i się kręci.


- masovian - 11.09.2015

Chciałbym zauważyć, że są to osobne miasta. No i ekspresy nie zatrzymują się przykładowo w Dąbrowie czy Chorzowie...


- ET40 - 11.09.2015

Osobne miasta, ale funkcjonują jak dzielnice jednego.


- Gżągal - 11.09.2015

solec1 napisał(a):Czy ma ktos moze "podglad" w czas przejazdu pociagu Berlin-Gdansk-Gdynia w nowym rozkładzie? Bo w ostatnim czasie ten czas sie wydluzyl o 25 minut w relacji Berlin-Gdynia i rowniez zauwazalnie w relacji Gdynia-Berlin.
Do tego jest jakims kuriozum ze na stacji Gdansk-Wrzeszcz nie mozna kupic na ten pociag biletu do Berlina lub Frankfurtu nad Odra - bo we Wrzeszczu maja tylko "kasy krajowe"...

Napisałem do PKP InterCity w tej sprawie. Z odpowiedzi wynika, że pasażer wsiadający do pociągu w Gdańsku - Wrzeszczu chcący podróżować tym pociągiem w komunikacji międzynarodowej kupuje bilet bez naliczenia dodatkowej opłaty u konduktora PKP, który wydaje bilet do stacji granicznej (nie wiem jak to jest - Kunowice GR?) a na odcinek niemiecki bilet wydaje już niemiecka drużyna.


- masovian - 11.09.2015

ET40 napisał(a):Osobne miasta, ale funkcjonują jak dzielnice jednego.

No jednak zdecydowanie nie. Miasto Włocławek, Łódź i Warszawa to jeden powiat i jedna gmina. Dzielnice mają tam mało do powiedzenia. Tymczasem niemal każde miasto GOP to osobny powiat i osobna gmina. Komunikacyjnie one mogą się wypisać z KZK GOP, natomiast Widzew nie może się wypisać z Łodzi...


- Adams - 16.09.2015

W wyszukiwarce PKP PLK jest dostępny już nowy rozkład jazdy 2015/16 ;-)