Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
TLK Walenty Roździeński - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=94)
+--- Dział: KOLEJ DALEKOBIEŻNA (https://www.forumkolejowe.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: TLK Walenty Roździeński (/showthread.php?tid=4835)

Strony: 1 2


TLK Walenty Roździeński - Afrika Bambaataa - 06.03.2015

Mam pytanie dotyczące pociągu TLK Walenty Roździeński. Na stacji Warszawa Zachodnia jest on zapowiadany jako pociąg do Katowic z grupą wagonów do Koluszek. Nie byłoby nic w tym zastanawiającego gdyby nie fakt, że w wagonach do stolicy Górnego Śląska jest obowiązkowa rezerwacja miejsc, natomiast w wagonach do Koluszek nie. Z rozkładu jazdy wynika, że postój na stacji węzłowej leżącej na linii Warszawa - Łódź postój trwa zaledwie 4 minuty, czyli chyba o jakieś 10 minut za krótko, by dokonać manewrów z odczepianiem wagonów. Jak to zatem wygląda w praktyce? Zamykają te wagony? Są one z rezerwacją miejsc na trasie Koluszki - Katowice? Jadą jako wagony bez obowiązkowej rezerwacji miejsc? Czy może faktycznie w 4 minuty da radę odczepić wagony i pojechać dalej w trasę?


- pitagoras23 - 06.03.2015

Zgodnie ze służbowym rozkładem jazdy nie ma żadnych manewrów w Koluszkach. Brutto i długość pociągu się nie zmienia.
Może to jakiś błąd po prostu przy zapowiedziach, bo niby dlaczego jakieś wagony mieliby odczepiać w Koluszkach. Gdyby jeszcze pociąg miał dwie relacje, to wówczas takie coś byłoby uzasadnione, ale na tyle na ile znam historie składów dalekobieżnych to w Koluszkach nie odbywało się łączenie / dzielenie składów.


- DamianT - 06.03.2015

Jechałem tym pociągiem w styczniu i nie miało miejsca nic takiego.


- Poznanski_mech - 07.03.2015

Żaden błąd, żadna pomyłka. 14112/3 oraz 41112/3 jeździ z wagonami numer 16 do 10. Od Warszawy Wschodniej do Koluszek wagony numer 16, 15, 14 jadą jako wagony "wolne" tzn. bez rezerwacji miejsc, dopiero od Koluszek do Katowic są objęte obowiązkową rezerwacją miejsc, same wagony w Koluszkach nie są wypinane a jadą do końca - Katowic. Sytuacja ta jest tylko do 14 marca.


- pitagoras23 - 07.03.2015

To widocznie sytuacja dla tzw. "łodziaków" czyli osób, które dojeżdżają do Łodzi z Warszawy.


- Afrika Bambaataa - 07.03.2015

Poznanski_mech napisał(a):dopiero od Koluszek do Katowic są objęte obowiązkową rezerwacją miejsc, same wagony w Koluszkach nie są wypinane a jadą do końca - Katowic.
Dzięki za potwierdzenie. Czyli jest tak jak podejrzewałem - na trasie Koluszki - Katowice wagony wcześniej bez rezerwacji miejsc stają się wagonami z rezerwacją.


- Poznanski_mech - 08.03.2015

Afrika_Bambaata, dokładnie, jest to spowodowane ograniczeniem ruchu na odcinku Warszawa - Łódź stąd wzmocniono Walentego 3 wagonami jak to napisał Łukasz dla "łodziaków". Konieczne było ich "uwolnienie" z systemu sprzedaży bo większość osób na tym odcinku jeździ na biletach okresowych.


- DamianT - 16.03.2015

Apropos tego pociągu, to jeszcze w zeszłym tygodniu miał 7 (6?) wagonów, a dzisiaj rano widziałem 3...


- Poznanski_mech - 16.03.2015

DamianT, zgadza się, do 14 marca było to 7 wagonów w relacji Warszawa - Katowice jednak to było za dużo, Włókniarz i Podstolina sobie radzą.

W piątki Walenty R. jest wzmocniony dwoma wagonami do Katowic i powrót w sobotę.

[ Dodano: 2015-03-16, 18:26 ]
Dla zainteresowanych którzy być może podróżują tym pociągiem:

W okresie 15 marca - 25 kwietnia 2015 r. w pociągu TLK 14112/3 "Walenty Roździeński" na odcinku Radomsko - Częstochowa będą honorowane wszystkie bilety wydane na pociąg REGIO.

Wszystkie osoby z biletami na pociąg REGIO na tym odcinku będą ewidencjonowane.


- DamianT - 17.03.2015

Poznanski_mech napisał(a):W piątki Walenty R. jest wzmocniony dwoma wagonami do Katowic i powrót w sobotę.

W styczniu jechałem tym pociągiem z Warszawy w niedzielę. Wypełniony tak na około 3/4. Skoro mają być 3 wagony, to tego nie widzę.

Poznanski_mech napisał(a):W okresie 15 marca - 25 kwietnia 2015 r. w pociągu TLK 14112/3 "Walenty Roździeński" na odcinku Radomsko - Częstochowa będą honorowane wszystkie bilety wydane na pociąg REGIO.

O to ciekawe. Jaki powód tego?


- rustsaltz - 17.03.2015

Skoro o 19 jedzie Skarbek, który jedzie szybciej niż Roździeński to czemu ma nie dać rady? Takie dzikie tłumy do Radomska, Częstochowy jadą?


- Afrika Bambaataa - 17.03.2015

rustsaltz napisał(a):Takie dzikie tłumy do Radomska, Częstochowy jadą?

Dzikie tłumy to muszą jeździć Kmicicem po 19. z Warszawy. Jak jestem w tygodniu na WC, to ten pociąg zestawiony jest z dwóch wagonów.


- DamianT - 18.03.2015

rustsaltz napisał(a):Takie dzikie tłumy do Radomska, Częstochowy jadą?

Nie wiem Smile Opieram się tylko na tym co widziałem w tamtą niedzielę Tongue

Codziennie rano widzę ten pociąg i stwierdzam, że w tygodniu spokojnie 3 wagony wystarczają.


- Poznanski_mech - 18.03.2015

DamianT napisał(a):W styczniu jechałem tym pociągiem z Warszawy w niedzielę. Wypełniony tak na około 3/4.

Wzmocnienie było wyłącznie dla osób jadących z Warszawy do Żyrardowa, Skierniewic i Koluszek. Odjazdy z Warszawy Centralnej były w poniższej kolejności:

17:15 [iR 10129]
17:25 [TLK Walenty Roździeński]
17:30 [TLK Włókniarz]
17:40 [TLK Podstolina]

W tej korekcie wymieniono godzinami wyjazd z Warszawy Centralnej Walentego Roździeńskiego i Włókniarza przez co wszyscy chętni na jazdę do Żyrardowa, Skierniewic, Koluszek wybiorą prędzej wyjeżdżającego Włókniarza a następni mają już Podstolinę. Zresztą jaka była frekwencja na odcinku Koluszki - Katowice?

DamianT napisał(a):O to ciekawe. Jaki powód tego?
Drużyny mają obowiązek od osób które jadą na biletach PR wypisać skąd i dokąd jedzie oraz rodzaj biletu (J, O, S). To zostanie przesłane do BSiP i na tej podstawie zgodnie z zainteresowaniem będą planowane ewentualne dodatkowe postoje.


- DamianT - 19.03.2015

No i to się nazywa konkretne wyjaśnienie sytuacji Wink