Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Fotozagadka - 2015 - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: GRY, ZABAWY, KONKURSY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-107.html)
+--- Wątek: Fotozagadka - 2015 (/thread-4704.html)



- Linia424 - 25.05.2015

ET40 napisał(a):Bydgoszcz Wąskotorowa?
Nie i zimno.
Przyznam, trudne i bardziej niż moja ostatnia zagadka ;-)


- Linia424 - 26.05.2015

Mijają 24 godziny, zatem podpórka.
Zachodniopomorskie ;-)


- Linia424 - 27.05.2015

Łatwo nie będzie, zatem zawężamy miejsce poszukiwań.
Powiat goleniowski ;-)


- Linia424 - 28.05.2015

Ok, 3 podpowiedź.
Linia normalnotorowa, stacja początkowa osobowa, powstała na początku XX wieku, zlikwidowana, wedle mojej wiedzy w latach 70-tych XX wieku. Stacja została przeniesiona. Linia funkcjonowała dalej do oficjalnego zamknięcia z początkiem XXI wieku.


- ET40 - 28.05.2015

Nie wiem. Maszewo?


- Linia424 - 28.05.2015

ET40 napisał(a):Nie wiem. Maszewo?
Nie, ale jesteśmy na szlaku Wink

Maszewo obecnie wygląda tak
http://www.facebook.com/permalink.php?s ... 4327700958


- ET40 - 28.05.2015

Nie wiem...Nowogard?


- Linia424 - 29.05.2015

ET40 napisał(a):Nie wiem...Nowogard?
Nie, bardziej ma to związek z Maszewem i tamtejszą linią kolejową.
Może teraz łatwiej. Widok z drugiej strony, w tle charakterystyczna budowla wzdłuż linii kolejowej, która przecinała linię na której znajdowała się zagadkowa stacja.
[Obrazek: 60dab59632f2.jpg]


- ET40 - 29.05.2015

Ale tam same wsie są i jakieś resztki po dworcach w szczerym polu.


- pitagoras23 - 29.05.2015

Sytuacja podobna jaka kiedyś tu już wystąpiła. Wrzucono zdjęcie jakiegoś rozjazdu czy coś podobnego i niech se ktoś zgaduje (już nie będę wskazywał palcem kto był autorem). Nie można było rozwiązań zagadki mimo wielu prób.
Tu jest tak samo, pomimo wielu podpowiedzi, więc winno się dać nową zagadkę i nie blokować zabawy.


- ET40 - 29.05.2015

Po tym zdjęciu ktoś powinien odgadnąć. Ja tym razem strzelę: Danowo.


- Linia424 - 29.05.2015

Panowie, to jest prostsze niż się komuś wydaje. Fakt, nie znajdziecie tego w bazie kolejowej(swoją drogą już chodzi po zmianach), od razu mówię, ale mowa o byłej stacji na linii 424 i w mieście. Miasta mieliśmy 2 na lej linii. Skoro Maszewo już padło i jest błędną odpowiedzią, to jest to...
To ostatnie zdjęcie dużo mówi, widać czynną linie, są wagony i charakterystyczna wieża wodna.
ET40, nie Danowo. Tam budynek stacji istnieje nadal.
Odgadniesz teraz Smile a ja obiecuje wszystko wyjaśnić, bo to praktycznie nieznana sprawa, także dla miejscowych.


- ET40 - 29.05.2015

Goleniów, coś tak przeczuwałem, ale wydawało się za proste. Smile
Ciekawa historia, jeżeli masz zamiar, napisz coś więcej (tu albo w osobnym temacie).


- Linia424 - 29.05.2015

ET40 napisał(a):Goleniów, coś tak przeczuwałem, ale wydawało się za proste. Smile
Ciekawa historia, jeżeli masz zamiar, napisz coś więcej (tu albo w osobnym temacie).
Oczywiście że Goleniów. Na 1 zdjęciu w tle widać budynek Starostwa Powiatowego. To pierwotna stacja dla linii 424 Goleniów-Maszewo. Myślę, że powstanie z tego osobny wątek, bo warto to pokazać. Stacja istniała jeszcze w latach 70-tych XX wieku, o czym już pisałem, gdyż mam wspomnienia świadków, którzy chociażby wysiadali na tej stacji w drodze do wojska ;-) W latach 70-tych przeniesiono stację początkową na obecny dworzec i pociągi startowały do Maszewa z peronu 2 (jak obecnie do Kołobrzegu) i zburzono tzw. małą stację, rozebrano tory. W ziemi trochę zostało, do tego wiadukt itd.
Tu na planie z lat 20-tych XX wieku widać teren, jak to nazywam, małego dworca(oznaczony 1, 2 i 3) .
Obok nieistniejący niemiecki już dworzec główny(4). Opisze to wszystko w osobnym wątku, bo to nie jedyna zagadka linii 424.
[Obrazek: 641ceb148001.jpg]

Sam mały dworzec wyglądał tak jeszcze przed wojną.

A tu wiadukt górą linia 401, dołem po lewej pierwotna (osobowa) linia do Maszewa a po prawej droga.

Oczywiście zadajesz Big Grin Brawo za wytrwałość 8-)


- ET40 - 29.05.2015

To dla odmiany będzie łatwe:
[Obrazek: DJNzQ1rm.jpg]