Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Premiera Pendolino - błędy, wpadki, usterki - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ DALEKOBIEŻNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Premiera Pendolino - błędy, wpadki, usterki (/thread-4674.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


- DamianT - 23.02.2015

W pendolino chyba są dwa rodzaje kabin WC, prawda?


- rustsaltz - 23.02.2015

przewoz napisał(a):A skąd wiesz, jakie te osoby miały faktyczne miejscówki? Bo ja przy takich luzach to siadam tam, gdzie mi się podoba, najlepiej w 2/3 wagonu Smile

Nie wiem jak zapatrywaliby się na to konduktorzy. Ale problem może być głębszy, bo kiedyś jechałem w EIC, gdzie było w wagonie dwóch podróżnych. Oczywiście w jednym przedziale naprzeciwko siebie Big Grin.

Cytat:Toalety są małe, to fakt. Jako rosły mężczyzna miałem trochę problemów, drzwi przesuwane byłyby rozsądniejsze
Jak dobrze sobie przypominam to w niemieckim ICE też wiele więcej miejsca nie ma. Ale punkty podawania wody, mydła i ciepłego powietrza są zdecydowanie za blisko siebie.

Cytat:W pendolino chyba są dwa rodzaje kabin WC, prawda?
Jedna dla niepełnosprawnych, pozostałe wszystkie takie same.


- Mariusz W. - 23.02.2015

rustsaltz napisał(a):Ale punkty podawania wody, mydła i ciepłego powietrza są zdecydowanie za blisko siebie.
Korzystałem z tej dla niepełnosprawnych i nie zauważyłem tej niedogodności. Czujniki są podświetlone, więc wiemy dokładnie w którym miejscu trzymać dłonie aby woda leciała dalej.


- rustsaltz - 23.02.2015

Toaleta dla niepełnosprawnych jest inna. Raz z niej korzystałem, ale nie pamiętam układu, bo w głowie zostało mi jedynie "otworzyć" i "zamknąć". Polska język trudną być.


- DamianT - 24.02.2015

rustsaltz napisał(a):Jedna dla niepełnosprawnych, pozostałe wszystkie takie same.

Więc korzystałem z tej pozostałej. Faktycznie miejsca w niej niewiele, ale wszystko co potrzeba zrobić, mozna bez problemu Wink


- rustsaltz - 10.03.2015

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosc ... iczym.html

Czyżby kolej stanęła wreszcie na wysokości zadania?


- Poznanski_mech - 10.03.2015

Główną zasługą jest oczywiście SuperPromo. Ten wynik prawdopodobnie będzie się powiększać na korzyść kolei, od marca weszły przepisy antyterrorystyczne na lotniskach które wydłużają odprawę Smile


- pitagoras23 - 11.03.2015

Byle tylko Intercity się nie zachłysnęło sukcesem i nie zaczęli podnosić cen oraz ograniczać biletów promocyjnych, bo wówczas ludzie znów wrócą do samolotów.
Jeśli tendencja się utrzyma to wówczas faktycznie Pendolino okaże się sukcesem.


- DamianT - 11.03.2015

Poznanski_mech napisał(a):od marca weszły przepisy antyterrorystyczne na lotniskach które wydłużają odprawę Smile

Do tego doliczyć dojazd na lotnisko, z lotniska do centrum... cas się wydłuża, mimo że lot trwa tylko 40 minut.


- przewoz - 16.03.2015

Co nieco o wypadkach Pendolino w Polsce:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... obani.html

z nieco lekkim tytułem "Zadziobani"...


- rustsaltz - 16.03.2015

Jakie wykształcenie ma ten, co wypisuje te artykuły? Jakaś nowomowa, zero (prawie zero) faktów, nie chwaląc się w gimnazjum zdarzało się lepsze teksty słyszeć.

Naprawdę podoba mi się pomysł z sygnałem słyszalnym z kilometra. Tylko niech okoliczni mieszkańcy szyby sobie taśmą pozaklejają.


- masovian - 16.03.2015

Poznanski_mech napisał(a):Główną zasługą jest oczywiście SuperPromo. Ten wynik prawdopodobnie będzie się powiększać na korzyść kolei, od marca weszły przepisy antyterrorystyczne na lotniskach które wydłużają odprawę Smile

Na to bym nie liczył. Nawet o pięć minut dłuższa odprawa (a sama ona trwa z 5 min.), nie robi wielkiej różnicy. Po prostu, od 3 godz. w dół jazdy pociągiem, nie opłaca się latać samolotem. No chyba, że się trafi coś za 19 zł...



pitagoras23 napisał(a):Byle tylko Intercity się nie zachłysnęło sukcesem i nie zaczęli podnosić cen oraz ograniczać biletów promocyjnych, bo wówczas ludzie znów wrócą do samolotów.
Jeśli tendencja się utrzyma to wówczas faktycznie Pendolino okaże się sukcesem.

Tylko o jakim sukcesie mowa? Ostatnie wieści o frekwencji mówiły 40-50%...


- Poznanski_mech - 16.03.2015

masovian napisał(a):Na to bym nie liczył. Nawet o pięć minut dłuższa odprawa (a sama ona trwa z 5 min.), nie robi wielkiej różnicy. Po prostu, od 3 godz. w dół jazdy pociągiem, nie opłaca się latać samolotem. No chyba, że się trafi coś za 19 zł...

Ale to nie jest kwestia 5 minut a nawet do 30 i to już jest różnica na i tak długich odprawach.

masovian napisał(a):Ostatnie wieści o frekwencji mówiły 40-50%...
Zapomniałeś dodać że frekwencje 40-50% mówią wyłącznie "jedyne słuszne media" i (nie)zalezne Smile


- masovian - 16.03.2015

Poznanski_mech napisał(a):Ale to nie jest kwestia 5 minut a nawet do 30 i to już jest różnica na i tak długich odprawach.

No jednak, nie. Nowe przepisy dotyczą tego, żeby wyciagać z bagażu weszelkie urządzenia elektryczne. To nie powoduje drastycznego spowolnienia "screeningu". Odprawa to trochę co innego. Odprawa polega na wydaniu karty pokładowej na podstawie biletu i nadanie bagażu niepodręcznego.

Poznanski_mech napisał(a):Zapomniałeś dodać że frekwencje 40-50% mówią wyłącznie "jedyne słuszne media" i (nie)zalezne Smile

"Rynek Kolejowy" do nich należy? Bo z tego co mi wiadomo to tylko "Rynek Kolejowy" bada rzetelnie frekwencję EIP i takie ma wyniki badań...


- przewoz - 16.03.2015

Nie przypominam sobie liczenia frekwencji przez dziennikarzy RK Smile