Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Premiera Pendolino - błędy, wpadki, usterki - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ DALEKOBIEŻNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Premiera Pendolino - błędy, wpadki, usterki (/thread-4674.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


- sm31-131 - 16.04.2015

I kolejny raz sprawa internetu w Pednolino, którego może nie być nawet do wakacji, bo...
IC kłóci się z Alstomem o kilka milionów złotych za NADZÓR nad pracami.
Cytat:Internet w Pendolino powinna zamontować firma T-Mobile, która ma podpisany kontrakt z koleją. Jednakże od wielu miesięcy nie może zacząć prac, ponieważ Alstom żąda kilku milionów złotych za nadzór nad pracami, gdyż chodzi o ingerencję w poszycie pociągu.

Całość w Kurierze

Ostatnie zdanie z artykułu
Cytat:Niestety stosownych zapisów w tym zakresie zabrakło w umowie zakupu Pendolino.
Przypomina mi pewnego demota:

[Obrazek: 1418765585_by_Aleksander55.jpg?1418765585]


Najpierw nikt nie pomyślał że internet będzie potrzebny, potem nikt nie pomyślał o tym żeby zawrzeć odpowiednie zapisy w umowie, potem nikt nie pomyślał o dopuszczeniu na 250 km/h, potem nikt nie pomyślał... i tak dalej, i tak dalej ]->

Pozdrawiam
sm31-131


- masovian - 16.04.2015

Cytat:gdyż chodzi o ingerencję w poszycie pociągu.

Jak by się przyklieć tego nie dało. I wiem, wiem, że to nieestetycznie. Ale estetyka za pare milionów to już gruba przesada...


- przewoz - 16.04.2015

Nie, przykleić się nie da. Ma być profesjonalna kolejowa antena (anteny) mocowane na pewno nie na klej, tylko śrubowo i szczelnie przy okazji.
Ingerencja jest, ale jak dla mnie powinno się poprosić o rzetelną wycenę, nawet nie wiemy, czy to zrobiono.


- masovian - 16.04.2015

Przez lata słyszałem, że wiele w polskiej kolei się nie da. Teraz czytam, że nawet przykleić się już nie da... :-O


- DamianT - 17.04.2015

Cytat:Najpierw nikt nie pomyślał że internet będzie potrzebny, potem nikt nie pomyślał o tym żeby zawrzeć odpowiednie zapisy w umowie, potem nikt nie pomyślał o dopuszczeniu na 250 km/h, potem nikt nie pomyślał... i tak dalej, i tak dalej ]->

dodam kolejne NIKT.

NIKT za to nie odpowie. I dopóki tak będzie, że urzędnicy (obojętne jakiego stopnia) nie będa odpowiadać za swoje błędy, dopóty będzie źle.

BTW.

Dlaczego 014 zawsze (przynajmniej wtedy, kiedy widzę go na zdjęciach lub na żywo) jeździ z otwartym dziobem?


- sm31-131 - 17.04.2015

masovian, Da się przykleić, ale między nieestetyczny a tragicznie spie _ _ _ _ _ ny jest duża różnica a to co Ty proponujesz niestety klasyfikuje się pod to drugie. Chociaż trudno nie zgodzić się z Twoim stwierdzeniem że estetyka za parę milionów to przesada - wszak mieszkamy w Polsce a nie Arabii Saudyjskiej. I tu najwięcej racji ma przewoz - powinna być zrobiona rzetelna wycena, ale
Cytat:Niestety stosownych zapisów w tym zakresie zabrakło w umowie zakupu Pendolino.
DamianT, Niestety masz rację. I według mnie to jest główny problem. Ta mentalność, to przeświadczenie że nikt im nic nie zrobi, nawet jak będzie cierpiał przez to cały kraj. Ale, jeżeli za błędy(pewnie celowe) obsadza się potem kolegów w zarządzie swojej spółki żeby sprawa się rozmydliła to tak to wygląda.

A jeśli chodzi o 014, to jeździ z otwartym dziobem bo jest zdziwiony że w takim bałaganie da się żyć :-). A poważnie - prawdopodobnie ma uszkodzoną zasłonę po potrąceniu tego nieszczęśnika w Mleczewie. Albo jest to ten egzemplarz który nie zahaczył(według IC) o słup w skrajni.

Pozdrawiam
sm31-131


Zastanawiające - Wali mi z kroka - 17.04.2015

Mnie w tym temacie, nie chodzi o internet, nie chodzi o anteny ani nawet o stopnie wysuwające się lub nie, nawet nie chodzi o włoską jakość i 250 km/h których nie osiągnie na całej nawet najkrótszej trasie za 10 lat .

Mnie chodzi o to aby dowiedzieć się dlaczego z uporem maniaka, z podsuniętymi bezsprzecznymi faktami czy to korupcji czy to tandety bo tak trzeba nazwać milionowy zakup z tak wieloma wadami jest tylko tu, tylko na tym forum broniony nawet za cenę ...no tych jakiś sankcji śmiesznych.

Poczytajcie artykuły w innych forach a stwierdzicie że tam to realnie wygląda, nikt za ocenę inną nie wywala do kosza a o jakimś widzimisie że nie w temacie czy coś to do kosza - nie ma mowy.


Zobaczcie na reklamy w TV - wszystko nastawione na Pendolino - a każda reklama to 30-40 tys zł wygoglujcie sobie cennik np reklam np tvn.....naprawdę myślicie że to się choćby w połowie opłaci?
Dopłacacie do tego jak ja, moi sąsiedzi i wy moi drodzy.

Byłam, jestem i będę wrogiem firmy Alstom - łapówkarza wszechczasów ściganego w świecie a popieranego tyko w Polsce. Popieram stworzenie konsorcjum Pesa - Newag w projekcie wdrożenia kolei szybkich prędkości i produkcji na rynek polski i nie europejscki ale światowy. Te kilkaset milionów starczyło by na choćby prototyp.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich miłośników kolei. Mało już nas, reszta to tandeciarze, jak większość tu.

[ Dodano: 2015-04-17, 23:28 ]
no i tak..przedstawić się muszę : xxanet , lotos kolej, dziś 38 lat 2 dzieci, patriota, lubię sport i uczciwość. Pozdrawiam, czekam na sankcję.


- masovian - 18.04.2015

sm31-131 napisał(a):ale
Cytat:Niestety stosownych zapisów w tym zakresie zabrakło w umowie zakupu Pendolino.

W ogóle to wszystko wygląda na zakup bardzie PRowy niż potrzebny PICowi czy polskiej kolei w ogóle. Z lektury tego forum dowiaduję się, że są w Polsce wagony dostosowane do prędkości 200 km/h. Czyli wystarczyło kupić odpowiednia lokomotywę i byłoby horendalnie taniej! Ale parę ministrów by się przy tym nie mogło sfotografować, telewizja tyle by nie gadała, chociaż za takie pieniadze to możnaby zorganizować kampanię promocyjną jakiej świat nie widział...


- rustsaltz - 18.04.2015

Jak juz kilka razy na forum padlo-jednostka ma kilka zalet, ktorych wagon nie posiada, bo posiadac nie moze.

Siedze wlasnie w pendolino (polansuje sie, co mi tam:p) i widze oblozenie w granicach 60-70%. Ale przeciez pendolino to wymysl dla bogaczy.


- masovian - 18.04.2015

Dla bogaczy to jest TGV albo inne Talgo. EIP jest dla ubogich, żeby sobie udawali, że mają syzbka kolej. Natomiast w ogóle bardzo dyskusyjnym jest fakt kupna pociagu do jazdy 200 km/h, posiadając takich torów raptem kilkadziesiąt kilometrów (40 km?).


- sm31-131 - 18.04.2015

Wali mi z kroka, dobrze Ci radzę - ponieważ już mało kto bierze Twoje posty poważnie - poczytaj wszystkie wątki na temat pendolino na tym forum. Dopiero wtedy będziesz miał pełen obraz tego jaka jest opinia użytkowników forum na temat pendolino. Chociażby w tym temacie był poruszany wielokrotnie zarzut odnośnie tego że nie jest to dobry zakup, a nawet na tej stronie była poruszana kwestia korupcji.
I zrozum wreszcie jedno, konsorcjum PESA - Newag nie powstanie.
Pesie to nie po drodze - Pesa ma swoje pomysły, swoje modele - także na większe prędkości. Analogicznie Newagowi to też nie po drodze - może nawet bardziej bo już jedno konsorcjum ma. A IC nie jest filantropem i nie zainwestuje 400 mln w to żeby dwie nie powiązane z nim spółki mogły sobie skonstruować coś nowego, w czym nie mają doświadczenia. Zwłaszcza że jeśli im się uda to IC mało co z tego będzie miał. Zauważ też że IC zakupiło w Pesie EZT na prędkość do 200 km/h - pomimo tego że nie mieli jeżdżącego modelu, ale na 200 km/h mieli wiedzę i umiejętności, a 250 km/h i wyższych się dopiero uczą. Polska gospodarka przez wiele lat była tłumiona przez poprzedni ustrój, więc uważam fakt jeżdżących Elfów, Impulsów, Dartów ale także Gamę, Dragona, Griffina za ogromny sukces. Tych sukcesów mniejszych lub większych mamy więcej. Powinniśmy cieszyć się z tego że te składy / pociągi / lokomotywy jeżdżą po naszych torach. I uwierz mi że było wielu którzy oprotestowali zakup pendolino zanim do niego doszło i będą to robić dalej przy każdej nieudolnej próbie zakupu czegokolwiek. Tylko zawsze wygrywa silniejszy, a siła nie powstaje z hejtowania tylko działań i spójności.
A jeśli jako jedyny z nas wszystkich na tym forum masz REALNE dowody na korupcję podczas zakupu Pendolino do Polski to powiedz bo będzie trzeba coś z tym zrobić.

masovian napisał(a):Ale parę ministrów by się przy tym nie mogło sfotografować, telewizja tyle by nie gadała, chociaż za takie pieniadze to możnaby zorganizować kampanię promocyjną jakiej świat nie widział...

Przecież IC zrobiło sobie tournee po Polsce w zeszłym roku po tym jak odebrało kilkadziesiąt wagonów od FPS. Jeździli z nimi po Polsce kilka tygodni! Wagony pojawiły się praktycznie we wszystkich mediach, nawet tych niezależnych i naprawdę wielu ministrantów, TFU ministrów się przy nich fociło :-D. I nawet kampania była - chociaż nie taka jak przy pendolino. Jak chcesz więcej wiedzieć na ten temat to odezwij się na PW podeślę Ci linki bo tutaj nie będziemy tego ciągnąć :-).

Pozdrawiam
sm31-131

P.S. Wali mi z kroka, Zdecyduj się na płeć bo mylisz ludziom w głowach ]->


- masovian - 18.04.2015

sm31-131 napisał(a):Przecież IC zrobiło sobie tournee po Polsce w zeszłym roku po tym jak odebrało kilkadziesiąt wagonów od FPS. Jeździli z nimi po Polsce kilka tygodni! Wagony pojawiły się praktycznie we wszystkich mediach, nawet tych niezależnych i naprawdę wielu ministrantów, TFU ministrów się przy nich fociło :-D. I nawet kampania była - chociaż nie taka jak przy pendolino. Jak chcesz więcej wiedzieć na ten temat to odezwij się na PW podeślę Ci linki bo tutaj nie będziemy tego ciągnąć :-).

To nie ta skala co EIP. Ja o tym wiem od Ciebie teraz przykładowo. Natomiast nie wiem czy był taki urodzony w tym kraju, który nie dowiedział, że do Polski dojechał nowoczesny skład, o którym tutaj dyskutujemy, a z którego zrobiono sukces przed duże S, choć moim, skromnym zdaniem nie za bardzo na to się nadaje.


- uroczaxx - 19.04.2015

   
sm31-131 rozumiem , ale IC nie jest jakąś spółką z zagranicy. To Państwowy przewoznik mający realny wpływ na to czym jeżdzi. Mogli w przetargu zażyczyć sobie składów w 100% z Polski. Ale tak nie było, Pan zegarek i spółka zadbali o to aby żadne dowody nigdy nie wypłynęły, a domy w Californi zostały podarowane przez polonię wdzięczną za to iż dziś to amerykańskie nie rosyjskie samoloty są lepsze ( to nic że bez rakiet ) to amerykańskie firmy są lepsze od rosyjskich i czy kurczak czy hamburger to tylko z USA, no i w dar wdzięczności żę za ruskich tylko Czechy napadliśmy a za USA chyba nie wymienię wszystkich - od kosowa przez Irak po Afganistan o Syrii i krajach afrykańskich nie wspomnę. 
Tak na marginesie : mam campera, jeżdzę po całej europie. Popsuł się we Włoszech i na głębokiej prowincji 250 km na wschód od moskwy. Zgadnijcie gdzie uzyskałem absolutnie darmową pomoc....oczywiście w Rosji ( wspaniali, gościnni ludzie , po trzecim dniu picia zostaliśmy na czwarty ) . 
Odnośnie tematu i opłacalności produkcji nowych składów: czasem jeżdzę dragonem - całkiem fajna lokomotywa , nie wiem ile w Polsce ich jezdzi, uważam że nie więcej niż 10-20 szt pytanie : opłacało się uruchamiać produkcję? 

Eksport - oto odpowiedz. Dlaczego nie dano szansy na pociągi dużych prędkości - pytanie na które nie ma odpowiedzi. Jedyna myśl to uczciwy prezes czy to Newagu czy to Pesy, a zegarek i spółka są kilka lat i muszą mieć na dziś i do emerytury, a polskich firm nie było na to stać - taka jest moja hipoteza i tylko hipoteza, bo osoba z dowodem korupcji na taką skalę ląduje w programie typu ktokolwiek widział ktokolwiek wie. 
Teraz mnie nie będzie pierwszy kurs Gdańsk - Karsznice - lok.Skoda


- Poznanski_mech - 20.04.2015

uroczaxx napisał(a):Mogli w przetargu zażyczyć sobie składów w 100% z Polski
Proszę Cię, pier***isz już nie od rzeczy. Pasażer chce się dostać z punktu A do punktu B i zwisa mu czy pojedzie pociągiem zrobionym w Chinach, Polsce, we Włoszech czy na Kubie.

uroczaxx napisał(a):mam campera, jeżdzę po całej europie.
No okej, chyba w GTA tym ujeżdżasz.

uroczaxx napisał(a):Popsuł się we Włoszech i na głębokiej prowincji 250 km na wschód od moskwy.
?!

uroczaxx napisał(a):czasem jeżdzę dragonem
W poniedziałki pracujesz dla STK, we wtorki LOTOS, środy PKP IC, czwartki SKM 3M a w weekendy jazda zawodowa kamperem po Europie Smile

uroczaxx napisał(a):Teraz mnie nie będzie pierwszy kurs Gdańsk - Karsznice - lok.Skoda
Tylko dobrą mapę wczytaj!


- DamianT - 28.04.2015

Cytat:Kolejarze naprawiają swoje niedopatrzenia. Od majowego weekendu we wszystkich pociągach Pendolino pojawią się specjalne krzesełka dla osób, które poruszają się o kulach.

Problemy osób niepełnospraw­nych podczas podróży najnowszymi pociągach kolejowej spółki nagłośniła w lutym szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej. Janina Ochojska nie mogła wsiąść do Pendolino, bo wejścia do wagonów nie były przystosowane do potrzeb osób poruszających się o kulach.


http://www.sfora.pl/polska/Janina-Ochoj ... ino-a77368