Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Niekaralność maszynisty - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: NAUKA I PRACA NA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Niekaralność maszynisty (/thread-4475.html)

Strony: 1 2 3


- nitro - 02.09.2014

No właśnie nie do końca Tongue
Oświeć mnie Big Grin


- DamianT - 03.09.2014

w skrócie: pełna inwigilacja Wink

prawnikiem nie jestem, nie znam tych przepisów.


- nitro - 03.09.2014

Piszesz to serio czy z przekąsem, bo wątpię żeby utk, stawało na głowie i robiło wszystko, żeby każdego inwigilować jak się tylko da Tongue

Wg mnie jedyną opcją, żeby się o czymś dowiedzieli to albo info ok kogoś 'życzliwego' albo samodzielne sprawdzanie każdego pracownika co jakiś czas, ale jakoś mi się nie chcę w to wierzyć...


- rustsaltz - 03.09.2014

Nie inwigilacja tylko PESEL...


- dak - 03.09.2014

Panowie, trochę luzu ;-) Znam ten system od wewnątrz (były policjant, absolwent studiów prawniczych). Nikt nie wysyła informacji o wyroku, jeżeli nie jest to zarządzone przez sąd (ochrona danych osobowych). W przypadku orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów dla maszynisty będzie wysłane obligatoryjnie, ale to inna bajka. Skądinąd niektóre firmy okresowo występują o sprawdzenie pracowników w KRK.


- AndrzejS - 14.09.2014

w praktyce wygląda to tak, że nikt nic nie wie o Twoim wykroczeniu i o tym że masz zakaz prowadzenia pojazdów. Kojarze taki przypadek z przed kilku lat, że maszynista miał zatrzymane prawo jazdy na rok, mimo to pracowal, sprawa wyszla na jaw dopiero wtedy gdy ktoś rzucił mu się pod szynobus a wtedy pracodawca go zwolnił i wytoczył proces sądowy... Więc wszystko jest dobrze póki się nic nie wydarzy


- Kris83 - 05.01.2015

Witam, chciałem odnowic temat a nie potrzebnie zakladac nowy, a wiec mam zagwarantowana prace tylko musze zrobic kurs na licencje na maszyniste i moje pytanie brzmi jak to jest z tym przestepstwem umyslnym, niestety posiadam takie przestepstwo umyslne czy w takim wypadku przyjma mnie na kurs i po zdaniu bym otrzymal licencje - licencja robiona na wlasna reke a nie przez firme

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam


- rustsaltz - 05.01.2015

Jak dobrze mi się wydaje pracodawcy nie chcą zatrudniać ludzi karanych za przestępstwa umyślne, zobacz w ogłoszeniu.


- Kris83 - 06.01.2015

Jesli chodzi o pracodawce na kolei to nie ma problemu o przyjecie tylko mi chodzi czy moge zrobic ten kurs na licencje na maszyniste i czy po zdaniu egzaminow owa licencje dostane

[ Dodano: 2015-01-06, 12:17 ]
Bo w innym przypadku bede musial czekac poltora roku


- mixer - 06.01.2015

W IC tego raczej nikt nie weryfikował, prosili tylko o podpis pod regułką że nie jest się karanym.


- rustsaltz - 06.01.2015

Ale poświadczenie nieprawdy jest zdaję się przestępstwem, a problem może się zacząć jak pan policjant sprawdzi maszynistę przy okazji np. potrącenia.


- Kris83 - 06.01.2015

wszystko sie zgadza , tylko tak jak pisalem wczescniej kurs dopiero pod koniec marca ktory trwa 3 miesiace , pozniej od sierpnia dopiero przyjecie do pracy na jakies 6 miesiecy przy lopacie czy czyms innym i dopiero skierowanie do maszynisty , czyli wychodzilo by jeszcze ze pol roku i juz nie bedzie mi widnialo ze bylem karany

[ Dodano: 2015-01-06, 14:13 ]
I dlatego glowna kwestia jest czy dopuszcza mnie do kursu

[ Dodano: 2015-01-06, 16:05 ]
Wiecie może ?


- Kris83 - 07.01.2015

Wie ktos może czy jest taka mozliwosc jak wyzej napisalem , bardzo to dla mnie wazna wiadomosc


- rustsaltz - 07.01.2015

Na stronie UTK wisi:

Warunki uzyskania licencji maszynisty zostały określone w art. 22 ust. 2 ustawy o transporcie kolejowym.

Licencję maszynisty może uzyskać osoba, która:

-nie była karana za przestępstwo umyślne,
-ukończyła 20 lat,
-ma co najmniej wykształcenie zasadnicze zawodowe,
-spełnia wymagania zdrowotne, fizyczne i psychiczne określone odrębnymi przepisami,
-odbyła szkolenie i zdała egzamin maszynisty.


- DamianT - 08.01.2015

Tyle się mówi o resocjalizacji itp. a nie chcą przyjmować do pracy, gdy w życiu popełni się błąd. Nie lubię oceniania z góry.