Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kilka pytań dotyczących EN Jan Kiepura - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ DALEKOBIEŻNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Kilka pytań dotyczących EN Jan Kiepura (/thread-4330.html)

Strony: 1 2


Kilka pytań dotyczących EN Jan Kiepura - ertyso5 - 19.06.2014

Witam z racji że jadę ww. pociągiem 7 sierpnia z Kutna do Wuppertalu mam kilka pytań a mianowicie :
Czy w pociągu jest Wi-Fi ?
Czy są gniazdka do elektryczne ?
I czego się spodziewać ?
Bilety kupione w ofercie SparNight ?


Re: Kilka pytań dotyczących EN Jan Kiepura - Mariusz W. - 19.06.2014

ertyso5 napisał(a):Czy w pociągu jest Wi-Fi ?
Nie.


- Poznanski_mech - 19.06.2014

ertyso5 napisał(a):Czy w pociągu jest Wi-Fi ?
Wszystko zależy od wagonu klasy pierwszej. Być może będzie WiFi na odcinku Warszawa Wschodnia - Berlin Hbf jednak sygnał może być słaby. Na odcinku Berlin Hbf - Amsterdam Centraal nie przewidziany jest żadne wagon w składzie z siecią WiFi.

Cytat:Czy są gniazdka do elektryczne ?
Gniazdka znajdują się w każdym przedziale wagonu numer 180 oraz 181.

ertyso5 napisał(a):I czego się spodziewać ?
Przede wszystkim przyjemnej podróży Smile

ertyso5 napisał(a):Bilety kupione w ofercie SparNight ?
To już nie od Nas zależy a od Ciebie, jednak szczerze polecam!


- ertyso5 - 19.06.2014

Dziękuję za szybką odpowiedz mam jeszcze jedno pytanie mam kupione bitety do wagonu sliperetka czy coś wygodne to ?


Jak mam wagon 176 to z gniazdek nici ?


- Poznanski_mech - 19.06.2014

ertyso5 napisał(a):mam kupione bitety do wagonu sliperetka czy coś

Wagon typu Sleeperette oznaczenie 152Az czyli wagon z fotelami wypoczynkowymi. Są to rozkładane fotele do pozycji półleżącej.

ertyso5 napisał(a):wygodne to ?
Nawet bardzo.

ertyso5 napisał(a):Jak mam wagon 176 to z gniazdek nici ?
Niestety ale ten wagon nie jest wyposażony w gniazdka.


- ertyso5 - 20.06.2014

Bardzo dziękuję za odpowiedź.


- pitagoras23 - 20.06.2014





Polecam te dwa filmy poświęcone Kiepurze.


- ertyso5 - 20.06.2014

Pierwszy widziałem a za drugi serdecznie dziękuję


- oktixerek7x - 03.01.2015

Witam.
Za kilka dni zamierzam wybrać się do Dusseldorfu i zamierzam skorzystać z bezpośredniego połączenia jakie oferuje EN Kiepura. W związku z tym mam kilka pytań dotyczących podróży.
1)Ile kosztuje przejazd na odcinku Konin - Dusseldorf, jeśli nie uda mi się skorzystać z promocyjnej puli biletów (niedługo planowany wyjazd)? w wagonie z m-cami do siedzenia (np. bezprzedziałówka)
2)Czy do wagonu z m-cami do siedzenia mogę zabrać małego psa, trzymanego na smyczy i w kagańcu w torbie(ale nie w specjalnym transporterze), na kolanach? Czy muszę za niego zapłacić? Jeśli tak, to ile?
3)Czy i jakie istnieją zniżki dla osoby uczącej się w liceum, mającej obecnie 17 lat?
4)Czy mogę kupić od razu bilet powrotny Dusseldorf - Konin na dworcu w Koninie?
5)Czy w pociągu przeprowadzana jest kontrola paszportowa? Czy osoba dorosła, która posiada dowód osobisty może na nim wjechać?

Z góry dziękuję za odpowiedź i Pozdrawiam, Oktix7x


- Mariusz W. - 03.01.2015

oktixerek7x napisał(a):4)Czy mogę kupić od razu bilet powrotny Dusseldorf - Konin na dworcu w Koninie?
Tak.
oktixerek7x napisał(a):5)Czy w pociągu przeprowadzana jest kontrola paszportowa? Czy osoba dorosła, która posiada dowód osobisty może na nim wjechać?
W państwach Układu z Schengen kontrola graniczna jest dokonywana tylko wyrywkowo, nie ma stałej kontroli paszportowej w pociągach. Dokumentem uprawnionym do przekraczania granicy państw Układu z Schengen jest dowód osobisty państwa będącego stroną tego Układu.


- pitagoras23 - 03.01.2015

ad.1 i ad.2
http://intercity.pl/pl/site/dla-pasazer ... epura.html

ad.3
Kiepura to pociąg międzynarodowy. Tylko na polskim odcinku obowiązują ulgi ustawowe wynikające z faktu posiadania ich przez osobę uczącą się.

ad.4.
Jeżeli jest kasa międzynarodowa - to tak

ad.5
Nie. Dobrze mieć dowód osobisty, ale na granicy nie ma żadnej kontroli.


- Mariusz W. - 03.01.2015

pitagoras23 napisał(a):Dobrze mieć dowód osobisty, ale na granicy nie ma żadnej kontroli.
Nie „dobrze mieć”, tylko „trzeba mieć”.


- Barciur - 04.01.2015

Dokłądnie jak Mariusz mówi. W Regio ze Szczecina do Angermunde spotkałem się z kontrolą policji niemieckiej. W BWE chodzili i nasi funkcjonariusze SG jak i niemieccy policjanci po pociągu, ale do mojego przedziału nie zajrzeli. Oczywiście jakby zajrzeli i jakbym nie miał dokumentu, byłoby nieciekawie.


- oktixerek7x - 04.01.2015

Dziękuje wszystkim za pomoc.
Chciałem się jeszcze dowiedzieć, że bo wchodząc na stronę podaną przez użytkownika Pitagoras23, wpisując w rubryce po prawej stronie trasę mojej podróży (Wyszukaj połączenie i kup bilet) nie ma stacji Dusseldorf, natomiast szukając połączenia w Bilkomie czy na rozklad-pkp.pl wynika, że Kiepura zatrzymuje się na takiej stacji?


- KlimaT - 04.01.2015

oktixerek7x, sprawdziłem na stronie DB (bahn.com) i Kiepura zatrzymuje się w Dusseldorfie.