Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Zakup biletów - pytania - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: ROZKŁAD JAZDY, BILETY I TARYFY PRZEWOZOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-34.html)
+--- Wątek: Zakup biletów - pytania (/thread-4227.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


- siudmy7 - 27.08.2016

Nie chciałbym tego zamętu przeżyc na 'podróżniku', polała by sie krew Wink


- masovian - 27.08.2016

KlimaT napisał(a):No właśnie - skład zastępczy nigdy nie ma tyle wagonów co ezet. Za flirty jeździły wagony oznaczone numerami 2-7, czyli dwa wagony mniej. Też nie mam pojęcia, co się wtedy dzieje, ale pewnie trochę wolna amerykanka

Czyli temu, komu wypadnie miejsce, którego fizycznie nie ma, ma przerąbane...


- DamianT - 29.08.2016

masovian napisał(a):Ponadto chyba nie zauważyłeś, że to rozmowa hipotetyczna...

Więc po co piszesz bzdury, że siądą w osobnych przedziałach?


- mixer - 29.08.2016

Co sie dzieje w takich wypadkach? Zazwyczaj skład zestawiony jest 4B+1A. Ilość mniejsc w 5 wagonach mniej więcej odpowiada liczbie miejsc w ED160/161. Wsiadasz do swego wagonu który masz na bilecie jeżeli w zestawieniu nie ma Twego biletu udajesz się do kierownika i on wskaże Ci miejsca gdzie masz usiaść. Konkretnych miejsc raczej nie zajmiemy jest to wolna amerykanka. Przy składzie wagonowym dodatkowo jest blokowana sprzedaż miejsc.


- masovian - 29.08.2016

DamianT napisał(a):
masovian napisał(a):Ponadto chyba nie zauważyłeś, że to rozmowa hipotetyczna...

Więc po co piszesz bzdury, że siądą w osobnych przedziałach?

Bzdury i brednie to ty wypisujesz i to notorycznie w kwestiach ekonomicznych zwłaszcza. Natomiast jak jest, to jest napisane powyżej przez praktyka. i w niczym to nie zmienia czego napisałem, bo tak się składa, że jeśli mają miejsca 21 i 31, to jeśli są takie wagony to trafiają do odrębnych przedziałów. Chyba, że się zamienią...


- vulcan - 30.08.2016

Wolna amerykanka. Raz na Koperniku jechal sklad zamiast Flirta I mial wagony 11-15 Big Grin


- DamianT - 31.08.2016

masovian napisał(a):Bzdury i brednie to ty wypisujesz i to notorycznie w kwestiach ekonomicznych zwłaszcza.

Hihi, znowu się unosisz Smile Żyłka pękła po raz 349857348957? Smile Szkoda, ze w tych Twoich uniesieniach nie ma krzty prawdy, co już nie raz Ci udowodniono choćby wpisem vulcana Smile


- masovian - 31.08.2016

Kiedy ty napiszesz coś mądrego w swoim życiu? :-P Żyłka mi pękła? Daruj sobie te żenadę...

To co napisałem zyskało potwierdzenie we wpisie mixera. A że ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, to już dowiodłeś wielokrotnie...


- DamianT - 02.09.2016

Ciekawe czy byś był taki odważny na żywo Smile


- masovian - 02.09.2016

A co? Chcesz wystosować wobec mnie jakieś groźby karalne? :-P

Gdy ktoś nie ma siły argumentu, to często stosuje argument siły. Jednak nie wiem czy to widok mnie, nie odebrałby Tobie chęci do dyskusji... :-P


- DamianT - 05.09.2016

SmileSmileSmileSmile


RE: Zakup biletów - pytania - EN57fan - 13.03.2018

Witam,
Czy ktoś tutaj może zna tajniki systemu sprzedaży, jeśli chodzi o bilety na podróż z rowerem?
Czy miejsca siedzące dla rowerzystów są jakoś konkretnie wyznaczone, czy sprzedawane są z ogólnej puli?
Czy są one wyłączone do końca ze sprzedaży dla innych osób, czy w sytuacji wyczerpania się miejsc w pociągu sprzedawane są też osobom bez roweru? Czy jest to tak jak w przypadku "inwalidzkich" - czyli 2 dni przed odjazdem?


RE: Zakup biletów - pytania - slepiec - 06.04.2018

Wydaje się, iż wiele zależy od niekiedy punktu widzenia. W większości wagonów takie miejsce jest.


RE: Zakup biletów - pytania - Kubix7_WAW - 20.02.2019

Witam,
czy ktoś posiada aktualne kody stacji i ofert (Kurs' 90) ? Jestem także ciekawy jak wygląda wystawienie biletu z miejscem do leżenia/spania. W sensie jak kasier/ka wystawia miejsce do siedzenia to system ma rubryki do wpisania miejsca i wagonu, więc czy system rozpoznaje, że pociąg oferuje miejsca do spania i jest możliwość wpisania odpowiednich miejsc?


RE: Zakup biletów - pytania - erap2 - 20.02.2019

Nic bardziej aktualnego niż na Wikipedii raczej nie znajdziesz. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kurs%2790