Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Bilet lotniskowy Warszawa - Modlin - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: Bilet lotniskowy Warszawa - Modlin (/thread-4191.html)

Strony: 1 2


Bilet lotniskowy Warszawa - Modlin - andrzej1212 - 07.04.2014

Witam,

To mój pierwszy wpis, ale zacznę od pytania, bo nigdzie nie znalazłem informacji. Jestem zainteresowany kupnem "biletu lotniskowego", który będzie mi potrzebny pod koniec maja. Ponieważ mieszkam w Gdańsku, a z tego co zauważyłem, to Kolej Mazowiecka nie prowadzi sprzedaży biletów online, to zastanawiam się czy taki bilet kupię przez komórkę poprzez system SkyCash ?
Bilet chciałbym kupić przez telefon, ponieważ nie chcę na miejscu tracić czasu na szukanie kasy Kolei Mazowieckiej (a nie chcę kupować biletu jednorazowego, skoro jest już on zawarty w cenie tego "lotniskowego"). Chciałbym kupić przez telefon bilet za 15 zł, który podobnie jak ten papierowy (po wprowadzeniu ręcznie daty) umożliwiłby mi przez godzinę korzystanie z komunikacji miejskiej.
Pytanie moje jest takie: czy te bilety są również w sprzedaży poprzez aplikację SkyCash ?
Jeśli tak, to czy już dziś mogę bilet zakupić na 20 maja ? no i jak wówczas określić godzinę od której rozpocząłbym korzystanie z niego ? (na wyświetlaczu przecież daty nie napiszę). Nie chcę się logować w SkyCash, mając świadomość tego, że pewnie nigdy nie skorzystam z ich usług.


Re: Bilet lotniskowy Warszawa - Modlin - alojz - 07.04.2014

http://mazowieckie.com.pl/najczesciej-z ... znych.html
Cytat:Czy bilet lotniskowy do Modlina mogę zakupić przez komórkę?

Do Modlina można zakupić bilet wg oferty specjalnej przez komórkę (posiadając aplikację SkyCash):
• bilet lotniskowy (autobus i pociąg),
• bilet lotniskowy (autobus).

Abstrahując od tego, że 1,5 miesiąca to chyba za duże wyprzedzenie, jeśli nie chcesz się bawić w SkyCasha, to po prostu idź do kasy. Bilet możesz sobie kupić np. w Gdańsku. Jeżeli będziesz lądował w Modlinie, to na lotnisku też kupisz bilet bez problemu (w punktach obsługi albo w biletomacie).
http://modlinairport.pl/pociag-kolei-mazowieckich.html


- robertcb - 30.09.2014

A czy bilet lotniskowy można kupić u konduktora w innym pociągu KM niż ten który kursuje między lotniskami? Czy jest wtedy dopłata?


- masovian - 01.10.2014

Pewnie będzie. Ale to się raczej nie opłaca. Konduktor sam Ci odradzi, bo bilet jest wydawany na określone godziny. I nie wiem czy konduktor może nabić inną niż ta obecna, a kasa może.


- Afrika Bambaataa - 01.10.2014

@robertcb - a to nie lepiej kupić od razu jeden bilet na przejazd z punktu A na lotnisko? Powinno wyjść taniej. Jeśli na danym przystanku/stacji nie ma kasy/biletomatu, to kierpoć sprzeda bilet bez dodatkowej opłaty.


- robertcb - 05.10.2014

Afrika_Bambaata napisał(a):Jeśli na danym przystanku/stacji nie ma kasy/biletomatu, to kierpoć sprzeda bilet bez dodatkowej opłaty.

Chodzi o dojazd do lotniska Modlin ze stacji w pierwszej strefie, na której nie ma kasy ani biletomatu, przy czym jest to przejazd z przesiadką - pierwszy pociąg KM jest inny niż ten który dojeżdża do Modlina.


- Gordon - 28.03.2015

A jak mam inne pytanie, przylatuję 30 maja na lotnisko Modlin o 22:20. O 23:30 ze stacji Modlin mam pociąg TLK do Krakowa (monciak). Czy kupię bilet na pociąg w kasie dworca Modlin o tej porze czy trzeba u konduktora. Czy autobus z lotniska na dworzec jest za darmo?


- Afrika Bambaataa - 28.03.2015

Bilet na autobus KM z lotniska na dworzec kosztuje piątaka. Kasa na dworcu w Modlinie wg strony KM czynna jest całą dobę.


- kazio - 28.03.2015

Gordon napisał(a):przylatuję 30 maja na lotnisko Modlin o 22:20. O 23:30 ze stacji Modlin mam pociąg TLK do Krakowa (monciak)
Dobny problem: według obecnego rozkładu jazdy (ważnego do końca kwietnia) nie masz szans przyjechać na stację Modlin na 23:30 jeśli samolot ląduje 22:20. Ale też nie wiadomo czy i o której Monciak będzie kursował w maju. Miłego planowania podróży...


- Gordon - 28.03.2015

A taksówki na tym "lotnisku" w Modlinie mają? Gdyż rozwiązaniem była by w takim razie taksówka.


- masovian - 29.03.2015

Mają. Ale gdyby akurat "wyszły", to można zamówić np. na: http://taximodlin600105105.pl/
Ale cenę nalezy ustalić przed wejściem, bo taksówkarze tamtejsi do najuczciwszych nie należą.


- kazio - 29.03.2015

Afrika_Bambaata napisał(a):Kasa na dworcu w Modlinie wg strony KM czynna jest całą dobę.
A czy jest oczywiste, że kasa KM sprzeda bilet na TLK?


- Gordon - 29.03.2015

masovian napisał(a):Ale cenę nalezy ustalić przed wejściem, bo taksówkarze tamtejsi do najuczciwszych nie należą.

Rozumiem. Cena za 4 km do tego dworca po nawet nocnej warszawskiej taryfie powinna być 20-30 zł a nie 100. Na kasę biletową raczej czasu nie starczy. Chyba zaryzykuję kupić wcześniej bilet internetowy ze zniżką 30%, najwyżej 15 minut przed zaloguję się ze smartfona i zwrócę jak bym widział, że nie ma czym dojechać. A po cichu liczę, że włącze w tym modlinie apkę i zobaczę wielki czerwony napis OPÓŹNIONY 30 min i wtedy sobie dojadę ostatnim autobusem. W ostateczności jak by wszystko nawaliło pojadę KM-mami do Warszawy i poczekam na Centralnym na kolejny TLK do Krakowa.


- Afrika Bambaataa - 29.03.2015

kazio napisał(a):
Afrika_Bambaata napisał(a):Kasa na dworcu w Modlinie wg strony KM czynna jest całą dobę.
A czy jest oczywiste, że kasa KM sprzeda bilet na TLK?
Znacznik na stronie wskazuje, że w kasie można kupić bilety na pociągi z rezerwacją miejsc.


- masovian - 29.03.2015

Spokojnie. Sam w Modlinie kupowałem bilet na "Monciak" tylko w odwrotnym kierunku. Może starczyć czasu na kupienie biletu po przyjeździe taksówki. To jest przecież "rzut beretem" i korków nie ma. Cena raczej bliżej 20 zł powinna być niż 40 zł. Kolejek do kasy biletowej nie nalezy sie spodziewać. Bilet do Warszawy to się kupuje w automacie na lotnisku. Kasa zostaje dla lokalesów i chetnych do jazdy dalej.