Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Zdjecia pociągów, a mechanicy i inni pracownicy kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: FOTOGRAFIA I SYMULATORY KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-16.html)
+--- Wątek: Zdjecia pociągów, a mechanicy i inni pracownicy kolei (/thread-375.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


- Damian Łódź - 12.05.2011

*ARTUR*, z reguły mamy w PR uprzejmych mechaników, więc można posiedziec w kabinie i porozmawiac, rozumiem że przepis przepisem, ale już nie bądźmy tacy...

Pozdrawiam

ps. Lubuszanin faktycznie trochę przesadził w ocenie fotografów, choc wychodzenie na metr od toru to też przesada.

Panowie apeluje o ugodę między Wami.


- Gżągal - 13.05.2011

Zamknijcie ten temat, albo go wydzielcie, bo kompletnie zeszliśmy z pierwotnego założenia wątku.

Poza tym, nie widzę nic złego w tym, że np. w EN57 gdzie bardzo łatwo dostać się do kabiny maszynisty konduktor/kierownik pociągu sobie wchodzi i rozmawia z maszynistą. Oczywiście po skończonych obowiązkach służbowych ;-)


- przewoz - 13.05.2011

Do wszelkich foto- maszyniści mają tylko takie prośby:
1) kamizelki odblaskowe - szczególnie jak macie zamiar stać blisko skrajni - większą pewność maszynisty, że nie ma do czynienia z samobójcą.
2) żadnych gwałtownych ruchów tuż przed pociągiem. Z kabiny takie rzeczy mogą sugerować wręcz chęć wtargnięcia na tory. Nic miłego.
3) ręka w górę jak zbliża się pociąg - sygnał - widzę, wiem...
"Łowców" ciężko lubić...


- ET40 - 13.05.2011

@przewoz, a co z kręcącymi filmy i fotografującymi pociągi na peronach? Czy robiąc fotografie peronowe również należy mieć kamizelkę?


- Lutek - 13.05.2011

No bez przesady...


- rustsaltz - 13.05.2011

Peron peronowi nie równy... Na zadupiu nic nie sugeruje, że nie jesteś samobójcą...
Cytat:bo z wielką koleją to raczej macie mało wspólnego i bynajmniej nikt wam nie włazi na tory metr od lokomotywy.
A wam nikt po palcach nie jeździ, twierdząc, że waszym obowiązkiem jest patrzeć na tabor Tongue
BP, MSPANC


- Gżągal - 15.05.2011

ET40 napisał(a):Czy robiąc fotografie peronowe również należy mieć kamizelkę?

Obawiam się, że jeżeli "łowcy erpejeden" nadal będą kontynuowali swoją działalność, to niedługo będzie to jedyne wyjście ;-)

Swoją drogą - ostatnio na stacji podczas filmowania, widziałem kolegę, który podczas przejazdu pociągu, wymachiwał ręką żebrając o "erpejeden". Dzielny mechu, nawet nie pomachał ;-)


- Obleśny Szczur - 15.05.2011

przewoz napisał(a):3) rêka w górê jak zbli¿a siê poci±g - sygna³ - widzê, wiem...
Jak mi wyro¶nie trzecia, to bêdê jednocze¶nie macha³ i robi³ zdjêcie ;-)


- Łukasz Turek - 15.05.2011

Ja kamizelki nie noszę, ale zdjecia robię z odległości od 50 m do 900 m od składu Tongue

Nie jarają mnie zdjęcia z torowiska.

Ostatnio organizowałem zajęcia szkolne koło torów o bezpieczeństwie. Wczesniej powiadomiłem SOK, że będę tam przebywał. Byłem spokojny o patrol i nalot.

Mechanicy przyjaźnie nastawieni: Rp1, machali a jeden ze składu z fiatami zwolnił i krzyczał by sobie brali fiaty z transportu Smile

Kiedyś wybrałem się na stacje z 4 letnią córą. Stalismy na kładce i córa machała do mechanika, który wstał wychylił się i odmachał przez okno i kilka razy długo, ale "cichutko" dawał Rp1.

Wczoraj będąc w Ostrzeszowie to mechanicy tak samo pozdrawiali nas a ci z kibelków, którzy widzieli nas jadąc w jedną stronę z daleka trąbili i machali.


- Virakocha - 16.05.2011

@ userzy FK.pl

Jasne, wiemy że żebranina o RP1 kompromituje całe środowisko MK ;-) Warto jednak wspomnieć o nadgorliwych Sokistach, którzy gonią z psami focistów, którzy stoją w bezpiecznej odległości od torów, po to aby się wykazać ;-)


- przewoz - 16.05.2011

Obleśny Szczur napisał(a):Jak mi wyrośnie trzecia, to będę jednocześnie machał i robił zdjęcie

Jak masz statyw, to masz taką możliwość.

rysiogeniusz napisał(a):Obawiam się, że jeżeli "łowcy erpejeden" nadal będą kontynuowali swoją działalność, to niedługo będzie to jedyne wyjście
no właśnie o to chodzi. Jedziesz i nie wiesz czy ci de..le stojący prawie na krawędzi wiedzą co robią, czy nie.


- loony - 16.05.2011

Cytat:no właśnie o to chodzi. Jedziesz i nie wiesz czy ci de..le stojący prawie na krawędzi wiedzą co robią, czy nie.

Jeśli ktoś ma odrobinę oleju w głowie to wie jaka odległość jest bezpieczna. Mi starczyły raptem trzy zdjęcia żeby wiedzieć w jakiej odległości mogę sie ustawić żeby nie zagrażać sobie, mieć dobrą fotę i nie sprawiać mechanikowi problemu Smile


- rustsaltz - 16.05.2011

Przepisy mówią, że odległość bezpieczna to 2 metry od toku szyny.


- przem710 - 16.05.2011

Tak czy inaczej, osoba znajdująca się obok torów zawsze będzie wzbudzać niepokój maszynisty.


- rustsaltz - 16.05.2011

Tak samo jak pociąg w pobliżu pracującego Wink. I nawet dobrze, bo wzbudza to czujność.