Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Zdjecia pociągów, a mechanicy i inni pracownicy kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: FOTOGRAFIA I SYMULATORY KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-16.html)
+--- Wątek: Zdjecia pociągów, a mechanicy i inni pracownicy kolei (/thread-375.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


- Lubuszanin - 11.05.2011

mikrobart, tak, dzięki Radio-stopowi można nawet lokomotywę rozkręcić. Bezkranie.
Przejmujecie się tym co jest teraz, a jeszcze 25 lat temu, SOKiści "do osób nieupoważnionych" strzelali z wiatrówki. Fakt, był to relikt, a teraz to niejednokrotnie SOKiści zajmują się pierdołami jak właśnie w/w sytuacją a jak widzą jakiś bandziorów to grzecznie siedzą w kryjówce i co najwyżej na policję dzwonią.
O czym my tu gadamy? Kręcimy się w kółko.
Mechanik TEM2 postapił nieprzepisowo, nie powinen tego robić i basta.


- Damian Łódź - 11.05.2011

Ja tylko mam apel do focących, aby nie stawali na linii dwutorowej na torze przeciwnym przy szlakowej 100km/h. Np. 10.05.2011 linia pomiędzy Sieradzem a Kaliszem.
Komentarza mechanika z grzeczności nie zamieszczam.


- przem710 - 12.05.2011

MichałŁ napisał(a):Czasami nawet trzeba zostawiać z włączonym silnikiem żeby woda nie zamarzła. Przecież niektóre lokomotywy posiadają funkcję autostartu do podgrzewania silnika.
No ale dobra to są sytuacje gdzie zwykle lokomotywa jest zamknięta wiec ciężko do niej wejść .

Maszynista odpowiada za skład, i opuszczenie lokomotywy bo jakiś MK robił fotki jest szczytem nieodpowiedzialność. Nie tylko MK biegają po torach, znajdą się również inne czarne charaktery których ręce swędzą.

Cytat:A teraz takie pytanie hipotetyczne nawet do ciebie Mikrobarcie. Powiedzmy że jesteś taka osobą która che odbyć "przejażdżkę" taką tem2 bo widziałeś że maszynista wyszedł z kabiny jako MK posiadasz jakąś wiedzę o lokomotywach. Wbiegasz do kabiny i co robisz ?

Abyś się nie zdziwił ile osób w środowisku MK ma taką wiedzę.
Nie rozumiem dlaczego starasz się bronić takie zachowanie?


- mikrobart - 12.05.2011

Cytat:A teraz takie pytanie hipotetyczne nawet do ciebie Mikrobarcie. Powiedzmy że jesteś taka osobą która che odbyć "przejażdżkę" taką tem2 bo widziałeś że maszynista wyszedł z kabiny jako MK posiadasz jakąś wiedzę o lokomotywach. Wbiegasz do kabiny i co robisz ?

Pytanie co najmniej niezasadne - może zaczniemy się tu publicznie nauczać jak ruszyć konkretnymi lokomotywami, gdyby przypadkiem stały gdzieś bez opieki? Przyznam, że bym nie ruszył, bo po prostu bym nie próbował.


- danyeru - 12.05.2011

Taki opis nie byłby czymś, czego jeszcze nie publikowano. No ale do wsiadania, do loków bez opieki nie namawiamy.

Kolego Lubuszanin, jeżeli ktoś zajmuje lokomotywę celem jej uprowadzenia, to mając pojęcie o sterowaniu, zapewne ma też pojęcie o radiostopie, więc przełączy radio na inny kanał, lub je wyłączy.


- rustsaltz - 12.05.2011

Akurat uprowadzić pociąg to jest dość trudno, ale przepisy nie tak absurdalne sytuacje przewidują Smile


- MichałŁ - 12.05.2011

Cytat:Abyś się nie zdziwił ile osób w środowisku MK ma taką wiedzę.
Nie rozumiem dlaczego starasz się bronić takie zachowanie?

Bronie jego zachowanie bo wy nie macie żadnej smokrytyki dla swojego zachowania.
Tylko od razu: " Jak on miał czelość wybiec z kabiny i zemną dyskutować skoro ja stałem na peronie i robiłem zdjęcia nie jemu tylko lokomotywie ". Może nie wszyscy chcią być utrwalani na fotografiach też mogą się zastanawiać o co chodzi. Mozę trzaba było podejśc zapytać się czy można zrobić fotę. Zaraz oczywiście pojawi się garść postów że przecież peron to miejsce publiczne i z niego mogę fotografować sobie co chcę. No dobra masz takie prawo.
Ale jak wy byście się zachowali gdyby np. jakiś obcy chłopak gorliwie robił fotki wszego domu ze wszystkich stron przecież wolno mu bo stoi na ulicy jest w miejscu publicznym. Nie zaniepokoiło by was to ?


- Son. - 12.05.2011

"Jeśli szukasz wrogów za każdym krzakiem to nie oznacza od razu, że masz paranoję. Oni tam zawsze mogą być."


- Gżągal - 12.05.2011

mikrobart napisał(a):Pytanie co najmniej niezasadne - może zaczniemy się tu publicznie nauczać jak ruszyć konkretnymi lokomotywami, gdyby przypadkiem stały gdzieś bez opieki?

Tego typu opisy są na stronie maszyny - klik, klik ;-)

Nie ma sensu się kłócić na ten temat. Maszyniści co po niektórzy żyją jeszcze w PRL-u. Nie ma wyjścia. Maszynista, źle zrobił, ale od ewentualnych sądów jest policja, prokuratura


- Obleśny Szczur - 12.05.2011

Micha³£ napisał(a):Ale jak wy by¶cie siê zachowali gdyby np. jaki¶ obcy ch³opak gorliwie robi³ fotki wszego domu ze wszystkich stron przecie¿ wolno mu bo stoi na ulicy jest w miejscu publicznym. Nie zaniepokoi³o by was to ?
A co ma piernik do wiatraka? Lokomotywa do maszynisty nie nale¿y to raz. Po drugie czasy widzenia wszêdzie wrogów ustroju, którzy fotografuj± poci±g, czo³g, dom, cokolwiek ¿eby potem przekazaæ zdjêcia z³ym imperialistom minê³y. Po trzecie mogê sfotografowaæ ka¿dego i wszystko (chyba, ¿e wisi znak zakaz fotografowania) i nie muszê siê o to pytaæ, a poza tym:
Cytat:Dziennik Ustaw z 2000 r. Nr 80 poz. 904
USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Rozdzia³ 10
Ochrona wizerunku, adresata korespondencji i tajemnicy ¼róde³ informacji.

Art. 81.
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej.
W braku wyra¼nego zastrze¿enia zezwolenie nie jest wymagane, je¿eli
osoba ta otrzyma³a umówion± zap³atê za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
1) osoby powszechnie znanej, je¿eli wizerunek wykonano w zwi±zku z pe³nieniem
przez ni± funkcji publicznych, w szczególno¶ci politycznych, spo³ecznych, zawodowych,
2) osoby stanowi±cej jedynie szczegó³ ca³o¶ci takiej jak zgromadzenie, krajobraz,
publiczna impreza.

W tym przypadku pó³ twarzy maszynisty, która by³a na moim zdjêciu by³a tylko szczegó³em. Nie opublikowa³bym tego zdjêcia nigdzie, bo mam te¿ fotkê bez niego, która jest imho ³adniejsza. Wiêc jak my¶lisz po czyjej stronie jest racja i prawo?


- *ARTUR* - 12.05.2011

Ruszyć lokomotywą, drezyną lub pociągiem gotowym do jazdy jest dość łatwo (dla kogoś kto się na tym choć trochę zna), mądry mechanik zawsze zostawia własną blokadę znaną głównie u niego na szopie ;-) Najtrudniej taką blokadę założyć na parowozie :-)
Kiedyś na pewnej lokomotywowni dostaliśmy od dyspozytora klucze do maszyny bo dyspozytor pomylił nas z maszynistami którzy akurat mieli zabrać maszyne i się spóźnili :-D
Obleśny Szczur, Mamy w kraju paru maszynistów z własnymi lokomotywkami, choć drezyniarzy mamy kilkanaście razy więcej ;-)
Wracając do tematu to mechanik nie powinien się denerwować jak robi się zdjęcia maszyny którą prowadzi.
My jakoś się nie denerwujemy jak robią nam zdjęcia i filmy na trasie.
A takich "dzikich" mechaników to do skansenów trzeba na doszkalania wysyłać :lol: Kiedyś na OP kolega koło nastawni zdjęcia pociągów robił i nagle z kabiny ktoś rzucił zwitek papieru z tekstem "Chcesz filmy z jazdy to zadzwoń" widać są jeszcze pozytywnie nastawieni mechanicy i MK za razem.


- Lubuszanin - 12.05.2011

Bo wyście są pasjonaci a nie maszynisci, więc po co macie się denerwować.
Acha, jeśli ktoś tu jest dziki, to tylko ty, bo z wielką koleją to raczej macie mało wspólnego i bynajmniej nikt wam nie włazi na tory metr od lokomotywy.
Jest środowsisko tych tam Łowców RP1, jest też środowisko maszynistów żyjących mentalnie w innej epoce.
Ja tylko od siebie dodam, że lubię robić takim ludzim na złośc. Widzę że stoi jakiś fotograf na słupku kilometrażowym, jakiś metr od torów, z aparatem w ręce, bez kamizelki-wystaiwałem za okno (w kabinie maszynisty) moją walizkę. Zdjecie I klasa.


- Son. - 12.05.2011

Akurat jest sobie kogo pohejtować, czyż nie?


- Mika - 12.05.2011

Fakt, faktem, ale Lubuszanin ma rację z tymi maszynistami PRL i mikolami. I jedni i drudzy są nienormalni.


- *ARTUR* - 12.05.2011

Lubuszanin napisał(a):Bo wyście są pasjonaci a nie maszynisci, więc po co macie się denerwować.
Akurat my są w większości maszyniści w ciągłej służbie i pasjonaci za razem :-P
Lubuszanin napisał(a):jeśli ktoś tu jest dziki, to tylko ty, bo z wielką koleją to raczej macie mało wspólnego i bynajmniej nikt wam nie włazi na tory metr od lokomotywy.
Widzę że kolega mało wie na temat specjalnych pociągów i ludzi wychodzących wprost pod pociągi specjalne na stacjach jak i trasie :-D
Lubuszanin napisał(a):jest też środowisko maszynistów żyjących mentalnie w innej epoce.

Ma kolega na myśli nas czy siebie :?:
Lubuszanin napisał(a):Ja tylko od siebie dodam, że lubię robić takim ludzim na złośc. Widzę że stoi jakiś fotograf na słupku kilometrażowym, jakiś metr od torów, z aparatem w ręce, bez kamizelki-wystaiwałem za okno (w kabinie maszynisty) moją walizkę. Zdjecie I klasa.

Niewiem czemu mechanik pozwala wam konduktorom przebywać w kabinie? Dalej tak pójdzie to i składy będziecie prowadzić bez zdanego egzaminu :-D