Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Zdjecia pociągów, a mechanicy i inni pracownicy kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: FOTOGRAFIA I SYMULATORY KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-16.html)
+--- Wątek: Zdjecia pociągów, a mechanicy i inni pracownicy kolei (/thread-375.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


- Łukasz Turek - 11.05.2011

Sytuacja z wczoraj i dzisiaj:

Wczoraj leciał od Ostrowa w stronę Kluczborka 311D-12 z DBS. mechanik widząc mnie z daleka "potrąbił" trochę i dał po garach by na zdjęciu widać było mazucik.

Z dzisiaj - focąc byka 1055 nagle skład zatrzymał się koło mnie. Maszyna była jakieś 20 m za mną więc nie widziałem czy mechanik zaglądał na mnie przez okno. Na radiu tez była cisza - nie kazali mu sie zatrzymać czy też mechanik sam nie głosił awarii.

Ogólnie jak ktoś do mnie z ryjem leci to nie jestem dłużny.


- MichałŁ - 11.05.2011

Obleśny Szczur napisał(a):Przypomnieć w tym momencie należy sytuację opisaną w którymś z numerów KMiD jak to mechanik zostawia lokomotywę bez opieki i biegnie w kierunku fotografujących. Tu także Tamara została sama z włączonym silnikiem i zapalonymi światłami.
Zwłaszcza te zapalone światła mogły stanowić zagrożenie dla życia postronnych osób. Spokojnie nawet z włączonym silnikiem nie jest tak prosto ruszyć lokomotywą przez niepowołaną osobę.


- Lubuszanin - 11.05.2011

Obleśny Szczur, to są ludzie którzy mentalnie żyją jeszcze w innej epoce i nie można mieć im tego za złe. Tot ak samo jakbyś dokumentował budowę stadionu narodowego i nagle podszedłby do ciebie 40-paroletni robotnik i też się "czepiał".


- mikrobart - 11.05.2011

MichałŁ napisał(a):Spokojnie nawet z włączonym silnikiem nie jest tak prosto ruszyć lokomotywą przez niepowołaną osobę.

To znaczy, że powinno się zostawiać ją z włączonym silnikiem i liczyć na to, że nikt postronny nie będzie nią w stanie ruszyć? Takie myślenie może być zgubne.


- MichałŁ - 11.05.2011

Czasami nawet trzeba zostawiać z włączonym silnikiem żeby woda nie zamarzła. Przecież niektóre lokomotywy posiadają funkcję autostartu do podgrzewania silnika.
No ale dobra to są sytuacje gdzie zwykle lokomotywa jest zamknięta wiec ciężko do niej wejść .
A teraz takie pytanie hipotetyczne nawet do ciebie Mikrobarcie. Powiedzmy że jesteś taka osobą która che odbyć "przejażdżkę" taką tem2 bo widziałeś że maszynista wyszedł z kabiny jako MK posiadasz jakąś wiedzę o lokomotywach. Wbiegasz do kabiny i co robisz ?


- Mika - 11.05.2011

Cytat:No ale dobra to są sytuacje gdzie zwykle lokomotywa jest zamknięta wiec ciężko do niej wejść .
No właśnie zamknięta.

Cytat:A teraz takie pytanie hipotetyczne nawet do ciebie Mikrobarcie. Powiedzmy że jesteś taka osobą która che odbyć "przejażdżkę" taką tem2 bo widziałeś że maszynista wyszedł z kabiny jako MK posiadasz jakąś wiedzę o lokomotywach. Wbiegasz do kabiny i co robisz ?
Nie do mnie ale, jeśli jest ktoś super obeznany na Symulatorze to myślę że sobie może poradzić i to nawet bez większych problemów.


- MichałŁ - 11.05.2011

Masz rację wielkiego problemu nie ma. Ale co jeśli wbiegniesz do lokomotywy i okaże się ze nie ma rączki od nastawnika kierunkowego ?


- Mika - 11.05.2011

A myślisz że wybiegający z pianą na pysku maszynista pomyśli o nastawniku?
Zresztą i bez nastawnika można mu trochę nerwów popsuć.


- MichałŁ - 11.05.2011

Można napsuć to prawda ale raczej daleko nie ujedziesz (no chyba że zajrzysz do szafy aparatowej).
Niektórzy mechanicy zawsze zabierają rączkę NK ze sobą taki już odruch mają i słusznie.


- Mika - 11.05.2011

Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie chciał uprowadzić lokomotywy czy nawet całego pociągu. Chodzi tylko o zasady. Nie zostawia się otwartej maszyny, a mściwy MK może nabroić :-P


- Obleśny Szczur - 11.05.2011

Micha³£ napisał(a):Zw³aszcza te zapalone ¶wiat³a mog³y stanowiæ zagro¿enie dla ¿ycia postronnych osób.
A jak z daleka z nastawni wygl±da taka lokomotywa? Dla dy¿urnego oznacza to, ¿e kto¶ w tym loku siedzi - zawo³a go przez radio i odpowie mu cisza.
Micha³£ napisał(a):Czasami nawet trzeba zostawiaæ z w³±czonym silnikiem ¿eby woda nie zamarz³a.
No w maju przy 20°C ma to sens, faktycznie Tongue
Micha³£ napisał(a):Niektórzy mechanicy zawsze zabieraj± r±czkê NK ze sob± taki ju¿ odruch maj± i s³usznie.
Niektórzy, ten wylecia³ bez niczego w rêku.


- Son. - 11.05.2011

Mika napisał(a):Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie chciał uprowadzić lokomotywy czy nawet całego pociągu. Chodzi tylko o zasady. Nie zostawia się otwartej maszyny, a mściwy MK może nabroić :-P

Generalnie to ludzie o zdrowych zmysłach rzadko uprowadzają. Cokolwiek, nie tylko lokomotywę. Problemem są ci, co właśnie ze zdrowymi zmysłami mają problem.


- Lubuszanin - 11.05.2011

Pan mechanik z TEM2 z Koluszek do dyżurnego (zakładając że kolega Szczur wpadł do lokomotywy i nią ruszył)
-K***a, jakiś ..... wlazł mi do maszyny i jeszcze nią ruszył. Weź na radiostop.
Koniec opowieści o mozliwości katastrofy.


- mikrobart - 11.05.2011

Czyli wg Ciebie można bezkarnie oddalać się od lokomotywy bo "przecież jest Radio-stop"?


- rustsaltz - 11.05.2011

Lubuszanin napisał(a):-K***a, jakiś ..... wlazł mi do maszyny i jeszcze nią ruszył. Weź na radiostop.
Jeszcze trzy pokolenia behapowców by o tym opowiadały Wink