Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Zdjecia pociągów, a mechanicy i inni pracownicy kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: FOTOGRAFIA I SYMULATORY KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-16.html)
+--- Wątek: Zdjecia pociągów, a mechanicy i inni pracownicy kolei (/thread-375.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


- przem710 - 29.10.2011

Dziś byłem przelotem na stacji, zobaczyłem pracę Panów z SOK. Około 20 m przed rozpoczęciem peronów w Tczewie, grupa nastolatków (5 osób) przechodziło przez torowisko z jakimiś worami prawdopodobnie puszki. W tym samym czasie po peronie 3 dwóch SOKów spokojnym krokiem "ślimaczyli się" w ich kierunku, a dokładnie ich widzieli. Żadnej reakcji! Jedną rzeczą którą motywuje Panów SOK do pracy jest aparat fotograficzny. To na jego widok Panowie "ku chwale ojczyzny" skutecznie walczą ze złem w postaci natrętnych miłośników kolei. Aha bym zapominał, jeszcze siatka z zakupami u ludzi którzy robią sobie skrót przechodząc przez nieużywany tor przy peronie pierwszym tczewskiego dworca, jest równie trudnym zadaniem dla SOK, ale to właśnie tam można najłatwiej wlepić mandat.


- Ostrowianin - 30.10.2011

przem710, Ja pisałem do centrali PKP Intercity w sprawie tego, czy zabronione jest prawnie bądź też w regulaminie spółki nagrywanie ich taboru, bez ujawniania twarzy i personaliów podległych im pracowników, gdyż wielu konduktorów zachowuje się podobnie do SOKistów widząc osobę z aparatem. Obecnie czekam na odpowiedź, jeśli jakąś otrzymam to napiszę. Ja mam to szczęście, że w Ostrowie większość SOKistów jest w porządku. Znają mnie, niekiedy nawet zagadają. Oczywiście są niekiedy wyjątki, które plują się, ale są to sporadyczne przypadki, którymi w ogóle się nie przejmuje


- Scotty - 31.10.2011

Zapraszam do Jeleniej Góry z aparatem, przy wjeździe do stacji proszę się wychylić do połowy przez okno - a mandat murowany^^ to tak żartem mówiąc, ale historia pisze inne scenariusze, podam 2 z własnego doświadczenia:
1.) Kamieńczyk rel. Szklarska P.G.-Poznań, wjeżdżam w peron, uchylam drzwi żeby się nie szarpać po zatrzymaniu, wysiadam i zaczyna się SOKista do mnie podbiega i z gębą:
- proszę pana D.O.
- po co panu
- zaraz pan się dowie
(okazałem, spisuje moje dane) ja do SOKisty
- Teraz proszę mi powiedzieć powód kontroli
- Zerwał pan blokadę na drzwiach
-:/ ??? Jaką blokadę?
- no tą na drzwiach, jest wyraźnie napisane NIE OTWIERAĆ W CZASIE JAZDY (podniosłym tonem)
- Przepraszam, na drzwiach jest napisane brak blokady drzwi
- Za zerwanie blokady będzie mandat
(moje zdziwienie)
- SOKista dodaje uczysz się
- tak
- to będzie mandat kredytowy ulgowy
(w tym momencie, omal nie buchnąłem śmiechem)
- Poproszę pana nr służbowy
- Po co ci
- Raz że mam rację co do blokady, dwa proszę o podstawę prawną kontroli, a po trzecie chcę napisać skargę na pana.
(jakby mógł się zapaść pod ziemię to by chyba w piekle wylądował), dodał:
- żeby mi to było ostatni raz, i odszedł bez słowa.

2 historia na tej samej stacji z tym samym SOKistą - rok później, ciepły letni wieczór pociąg Śnieżka do Przemyśla. Ja wraz z kuzynem sami w 1kl. wychylamy się przez okno, podchodzi sokista
- Proszę się nie wychylać przez okno w czasie jazdy pociągu - omal nie umarliśmy ze śmiechu wagony w peronie dopiero loka podczepiają. No ale cóż i tak bywa. Mieliśmy zaciągnięte firanki w przedziale i przedział zamknięty na kwadrat, jak ten sam sokista wracał składem i zorientował się że my się śmiejemy z różnych swoich opowieści, chciał nas uciszyć, i zaczął się irytować i kazał nam przedział otworzyć, z tekstem będziecie mogli sobie przedział zamykać jak wykupicie wszystkie miejsca w przedziale albo jak będą zajęte przez innych współpasażerów. Od tamtej pory wypatruję naszego miłego Sokisty aby się do nas przyczepił bez podstawie - że się wychylamy przez okno, albo że focimy wagony.

PS. Niezbędnik Podróżnika - wszystkie regulaminy i ustawy o transporcie kolejowym + TP+ RPO - nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.


- przem710 - 31.10.2011

Akurat zamykanie kwadratem przedziału to nie najlepszy pomysł, nie pochwalam.


- MichałŁ - 31.10.2011

W tym przypadku popieram działanie SOK. Takie cwaniactwo trzeba tępić .


- Scotty - 31.10.2011

MichałŁ napisał(a):Takie cwaniactwo trzeba tępić .
Może rozwiniesz wątek, bo takie podejście do sprawy może ci się odbić czkawką.

przem710, Jakoś dużo podróżowałem i podróżuję nadal, jakoś nie miałem większych nie przyjemności ze strony drużyn konduktorskich, proszę rozwiń swoją myśl dla której nie pochwalasz takiego działania.


- Lubuszanin - 31.10.2011

Cytat:Mieliśmy zaciągnięte firanki w przedziale i przedział zamknięty na kwadrat, jak ten sam sokista wracał składem i zorientował się że my się śmiejemy z różnych swoich opowieści, chciał nas uciszyć, i zaczął się irytować i kazał nam przedział otworzyć, z tekstem będziecie mogli sobie przedział zamykać jak wykupicie wszystkie miejsca w przedziale albo jak będą zajęte przez innych współpasażerów.
Yhm.. jeszcze czego.
Kiedyś to tacy cwani byli typowo wszyscy, zwłąszcza studenci czy wojacy na przepustce, którzy urządzali regularną balangę i melinę w przedziele. Teraz miłośnicy uzbrojeni w aparat i kwadrat sobie przedziały zamykają, tym bardziej w I klasie. W dupach wam się już poprzewracało.
Wykupiliście bilety? Tak? Inni też. W związku z tym posiadanie aparatu nie wywyższa was nad innymi pasażerami.
Tak sie plujecie że was SOKiści prześladują a sami zachowujecie sie nie FAIR...
Co do reszty to wogóle mnie to nie dziwi, jak przez tory przełaże tot eż czasami nawet mnie się czepiają. Oni mają jakieś tam dzienne/tygodniowe limity mandató i muszą je wyrobić, ot co.


- Scotty - 31.10.2011

Lubuszanin, Wiesz gdybym miał legitkę ze spółki IC to w 1klasie bym zapłacił ok. 3-5 zł., a nie blisko 70zł., a z drugiej strony jak kolejarze się zachowują też jak wyżej napisane
Lubuszanin napisał(a):Kiedyś to tacy cwani byli typowo wszyscy, zwłąszcza studenci czy wojacy na przepustce, którzy urządzali regularną balangę i melinę w przedziele. Teraz miłośnicy uzbrojeni w aparat i kwadrat sobie przedziały zamykają, tym bardziej w I klasie. W dupach wam się już poprzewracało.
Miałem okazję 3 miesiące temu jechać "jedyneczką"+ obowiązkowa miejscówka od Jarosławia do Kędzierzyna miałem delegaturę z Gargo która jechała na szkolenie, dobrze miejsc nie zajęli i od razu 0,7 wódy. No cóż 2 klasa to przedziały dla bydła, a pierwsza menele oszołomy - MK, i kolejarze. Super


- przem710 - 31.10.2011

Chociażby dlatego że przedział nie jest Twoja własnością i nie masz żadnego prawa zamykać go, a co za tym idzie zabierać miejsca innym pasażerom. Płacisz za miejsce nie przedział.

Nie toleruje takiego zachowania:
http://www.youtube.com/watch?v=F6XI9O-Ggv0


- Lubuszanin - 31.10.2011

Cytat:Lubuszanin, Wiesz gdybym miał legitkę ze spółki IC to w 1klasie bym zapłacił ok. 3-5 zł., a nie blisko 70zł.,
Co to ma do rzeczy? Doszukuję się tu u mnie winy..

Nie będę pisać po polsku. Moim zdaniem język tajski jest taki piękny.


- Scotty - 31.10.2011

Nie doszukuję się winy, ale staram się być obiektywny widzicie cwaniaka - że jak zamknięty w jedynce o od razu menel lub libacje alkoholowe, chciałem zaznaczyć że staliśmy w Jeleniej Górze gdzie w całym pociągu było ze 30 osób - to po pierwsze, po drugie kolejarze też nie są tacy święci, ale nie pakuję ich do jednego wora, po trzecie jeżeli ktoś posiada bilet na 1 klasę a nie ma już w innych przedziałach miejsca to nie robię chały że święta krowa jedzie. Ja bez zamykania na kwadrat w 2 klasie na Monciaku jestem w stanie wypocząć.


- rustsaltz - 31.10.2011

Scotty napisał(a):Wiesz gdybym miał legitkę ze spółki IC to w 1klasie bym zapłacił ok. 3-5 zł.
To idź się zatrudnij, a potem takie coś wypisuj. Broni Ci ktoś?

Cytat:chciałem zaznaczyć że staliśmy w Jeleniej Górze gdzie w całym pociągu było ze 30 osób
Przepisy mówią jasno, że miejsc ogólnodostępnych zamykać nie wolno.

Cytat:po trzecie jeżeli ktoś posiada bilet na 1 klasę a nie ma już w innych przedziałach miejsca to nie robię chały że święta krowa jedzie
Od egzekwowania należności za przejazd są konduktorzy i rewizorzy. Jesteś jednym z nich? Nie podoba się zachowanie współpasażera-możesz zgłosić odpowiednim organom.


- Tet - 02.11.2011

To może ja zapytam, Scotty w jakim w ogóle celu zamkneliście przedział???


- Lubuszanin - 02.11.2011

Cytat:że jak zamknięty w jedynce o od razu menel lub libacje alkoholowe,
Tego wykluczyć się nie da, a jest to wysoce prawdopodobne.


- Gżągal - 02.11.2011

przem710 napisał(a):Nie toleruje takiego zachowania:
http://www.youtube.com/watch?v=F6XI9O-Ggv0

Łowcy "erpejeden" to pod gatunek ludzi, a właściwie debili więc szkoda czasu.

Co do zajmowania miejsc i zamykania przedziałów - jak jeźdże pociągiem kluczyk mam zawsze ze sobą, jednak używam go tylko w przypadkach jak jadę sam w przedziale z bagażem i muszę z niego wyjść. Zamykam, po chwili wracam i otwieram.

Poza tym zapamiętajcie, że klucz z założenia ma służyć drużynie konduktorskiej, a nie pasażerowi