Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Program do obróbki filmów - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: BOCZNE TORY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-97.html)
+--- Dział: O WSZYSTKIM I NICZYM (https://www.forumkolejowe.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Program do obróbki filmów (/thread-3660.html)



Program do obróbki filmów - Squash - 30.07.2013

No więc tak... Przerzuciłem się na Windowsa XP i nie mogę znaleźć żadnego porządnego programu do obróbki filmików... Może ktoś mógłby mi coś polecić (mam powyżej uszu Windows Movie Maker).


- pitagoras23 - 30.07.2013

Ja używam Corel Video Studio.


- mikrobart - 30.07.2013

Pitagoras23 polecił mi ten program - bardzo intuicyjny, prosty ale posiadający bardzo ciekawe funkcje. Ponadto umożliwia nagrywanie filmów z przechwytywanego obrazu.


- Squash - 30.07.2013

Trzy setki:-O ale faktycznie, program fajny


- Kolejoman - 30.07.2013

Ja polecam Sony Vegas Studio


- Son. - 30.07.2013

Z ciekawości, dlaczego tak nowoczesny, tylko dwunastoletni, system jak XP? Nie trzeba było wyciągnąć z muzeum Windows 3.11? ;-)


- mikrobart - 31.07.2013

Cytat:Z ciekawości, dlaczego tak nowoczesny, tylko dwunastoletni, system jak XP?
Wiele osób wraca do niego - głównie na małowydajnych komputerach klasy netbook. Czasami dla takiego komputera pozostaje tylko lekki Linux lub właśnie XP.


- Squash - 31.07.2013

Cytat:Z ciekawości, dlaczego tak nowoczesny, tylko dwunastoletni, system jak XP? Nie trzeba było wyciągnąć z muzeum Windows 3.11? ;-)
Wolę XP od 7 czy 8.


- Son. - 31.07.2013

No więc dlatego pytam, dlaczego nie 3.11, ma równie wielkie walory muzealne i równie sprawnie działa na nowszym sprzęcie.

@mikrobart - W8 działa lepiej na netbooku niż linux (chyba że z jakimś xfce) a już na pewno niż XP. Osobną sprawą jest że trochę chyba trzeba oszaleć, żeby używać netbooka do obróbki video.


- mikrobart - 31.07.2013

Son. napisał(a):@mikrobart - W8 działa lepiej na netbooku niż linux (chyba że z jakimś xfce) a już na pewno niż XP.
Wszystko zależy od tego jak Linuxa skonfigurujesz - im mniej boisz się wiersza poleceń tym działa to lepiej.

Son. napisał(a):Osobną sprawą jest że trochę chyba trzeba oszaleć, żeby używać netbooka do obróbki video.
Daję radę jak nie mam pod ręką mocniejszej jednostki. Jeśli nie korzystam wtedy z przeglądarki i innych programów to jest nieźle. Przy okazji - korzystam z Asusa 1215B.


- Son. - 31.07.2013

Bart, komputer ma pracować bez zaklinania go kryptycznymi komendami z CLI. Dlatego między innymi zrezygnowałem z Linuksa - szkoda było mi czasu na próby zmuszenia systemu do zrobienia tego czego potrzebowałem. A opis tego jak zmuszasz 1215B do obróbki video jest mocno zniechęcający. Można, pewnie, nawet na telefonie, ale... po co?


- mikrobart - 01.08.2013

Son. napisał(a):A opis tego jak zmuszasz 1215B do obróbki video jest mocno zniechęcający.
Nie jestem fanem zabijania mojego netbooka - jeśli nie ma innej możliwości a potrzebuję tego na zaraz to i on da sobie radę. Uchowaj - nie jest to wygodne.


- Squash - 05.08.2013

Dziękuję za pomoc, znalazłem coś do obróbki.


- mikrobart - 05.08.2013

Squash napisał(a):znalazłem coś do obróbki.
Jaki program wybrałeś?


- Squash - 05.08.2013

Nie z tego co wymienialiście ;-D. Pinnacle VideoSpin. Taki prosty programik, nie ma wielu opcji, ale nawet fajny jest. Coś a' la Movie Maker, ale znacznie wygodniejszy.