Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Krajowy Rozkład Jazdy Autobusów - gdzie nabyć? - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-23.html)
+--- Wątek: Krajowy Rozkład Jazdy Autobusów - gdzie nabyć? (/thread-3280.html)



Krajowy Rozkład Jazdy Autobusów - gdzie nabyć? - Mariusz W. - 22.03.2013

Czy toś z forumowiczów orientuje się, gdzie można nabyć Krajowe Rozkłady Jazdy Autobusów?
To coś jakby odpowiednik Sieciowych Rozkładów Jazdy Pociągów. Niestety są o wiele gorzej dostępne. Kiedyś wydawały je Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, niestety nie mają ich u siebie, bo pozycje te były zlecone z ministerstwa. W PKS Szczecin również nic nie mają.
Interesowałby mnie „Krajowy Rozkład Jazdy Autobusów” oraz „Rozkład Jazdy Autobusów - 14 okręg komunikacyjny” (woj. woj. szczecińskie i gorzowskie). Obie pozycje najlepiej z 1989 roku, albo z wcześniejszych lat 80.
Chciałbym je kupić, ewentualnie mieć do nich wgląd. Ktoś wie, gdzie szukać? Na allegro bardzo rzadko się pojawiają.

Najpewniej będzie się udać do Głównej Biblioteki Komunikacyjnej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, ale może gdzieś jeszcze te pozycje można znaleźć.


Re: Krajowy Rozkład Jazdy Autobusów - gdzie nabyć? - Ariel Ciechańsk - 22.03.2013

Mariusz W. napisał(a):Najpewniej będzie się udać do Głównej Biblioteki Komunikacyjnej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, ale może gdzieś jeszcze te pozycje można znaleźć.

Ostatnie ztcp wydwała Izba Gospodarcza transportu Samochodowego i Spedycji. Ale chyba w GBK od pewnego czasu nie widziałem nowych egzemplarzy...


- Mariusz W. - 22.03.2013

Tak, też gdzieś w internecie natknąłem się na rozkłady wydane PIGTSiS, ale to były rozkłady współczesne, a ja szukam archiwalnych. PKS Szczecin oferował mi jedyny rozkład jaki znaleźli, czyli 2000/2001 dla woj. zachodniopomorskiego wydany przez… Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie.

Cóż, chyba trzeba się wybrać do GBK przy okazji pobytu w Warszawie i pokserować co nieco.


- Ariel Ciechańsk - 22.03.2013

Mariusz W. napisał(a):Cóż, chyba trzeba się wybrać do GBK przy okazji pobytu w Warszawie i pokserować co nieco.

Mariusz, ja mam kilka pełnych roczników starych, wielotomowych rozkładów z lat 1980. jakby co...


- Piotr5286 - 04.02.2015

Ariel Ciechańsk napisał(a):Mariusz, ja mam kilka pełnych roczników starych, wielotomowych rozkładów z lat 1980. jakby co...

Posiadasz je jeszcze?


- Ariel Ciechańsk - 04.02.2015

Piotr5286 napisał(a):Posiadasz je jeszcze?

Tak


- Piotr5286 - 25.02.2015

A chciałbyś odsprzedać? I czy posiadasz krajowe czy wojewódzkie?


- Ariel Ciechańsk - 25.02.2015

Piotr5286 napisał(a):A chciałbyś odsprzedać? I czy posiadasz krajowe czy wojewódzkie?

Nie są do sprzedaży. Posiadam całe kilkunastotomowe roczniki...


- Piotr5286 - 06.03.2015

A można liczyć na jakieś skany z woj. wielkopolski?