Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Modernizacja linii 356 - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-66.html)
+---- Dział: INFRASTRUKTURA KOLEJOWA, MODERNIZACJE, REMONTY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-89.html)
+---- Wątek: Modernizacja linii 356 (/thread-32.html)

Strony: 1 2 3


Modernizacja linii 356 - TOMEKKOT - 06.06.2010

Gruha napisał(a):ale w ramach modernizacji stworzona zostanie pseudo zabytkowa
A w dodatku chcą prawie wszędzie poza grodziskiem, Rakoniewicami i może czymś jeszcze, pozbawić sygnalizacji kształtowej na stacjach! i jak to nazwać wg. PLK linią retro.?!
Co do modernizacji D29 356 (Poznań wschód -Wągrowiec, Gołańcz) Będzie to bardzo zaawansowana modernizacja, wszystko prawdę mówiąc zostanie zrobione od nowa (tory pod 120km/h!) Tak dla przykładu: Dziś jadąc z Murowanej Gośliny do Poznania zajmuje to prawie pełną godzinę! a po gruntownej modernizacji będzie można przejechać w niecałe 30minut!to jest spora różnica, na dzień dzisiejszy średnia szlakowa na 356 wynosi 33km/h! i to już jest klęska! gdyby nie przeprowadzenie modernizacji to linia została by zawieszona dla ruchu pasażerskiego! Jeżeli macie jakieś pytania/zastrzeżenia to pisać!


- mikrobart - 06.06.2010

TOMEKKOT napisał(a):pozbawić sygnalizacji kształtowej na stacjach!! i jak to nazwać wg. PLK linią retro.?!
To takie nowoczesne retro - okiem PLKi :mrgreen:

A co do modernizacji, to takich właśnie na polskiej kolei potrzeba, a nie skróceniu czasu podróży o 10 minut nakładem setek milionów złotych.


- TOMEKKOT - 10.06.2010

Ehhhh... My tu problem mamy z przetargami, ten na D29 356 wydłuża się niesamowicie, a średnia prędkość szlakowa wynosi 33km/h SZOK! gdyby nie to że linia będzie modernizowana została by zamknięta od nowego rozkładu. Przypomnę że 19km do P-ń pokonuje się w prawie całą godzinę! co do moderny to prawie pewne jest że zacznie się na początku przyszłego lub pod koniec tego, a miała się zacząć pod koniec czerwca!!! Miejmy nadzieję że nie będzie takich utrudnień dotyczących modernizacji D29 357.


- Lutek - 22.07.2010

Kibicuję tej modernizacji. Gdyby jeszcze województwo kujawsko-pomorskie miało taki sam "łeb" jakie ma wielkopolskie to sukcesem byłoby przywrócenie ruchu osobowego na całej linii 356.


- Lubuszanin - 22.07.2010

Cytat:Jeśli będzie podobnie jak z KD, to wróże sukces Wink
Wypowiadasz się nie znając tematu. Duża biurwa, pensje ogromne etc. Pozatym jest plan aby zwiększyć liczbę dyrektorów, tak by każdy dział miał swojego dyrekotra (a dyrektor ma samochód słóżbowy, telefon...) póki co jest tylko jeden, w dziale technicznym. Są też dwa związki zawodowe-jeden od biurwy, drugi od kolejarzy. To wszystko trzeba utrzymywać! Gdziś czytałem komentarz pewnego pracownika KD:
niestety K.N MA RACJĘ co się wyrabia pod rządami różańsko-ładniakowymi w KD TO SZOK ,pracowalem w różnych firmach ,ale takiej pseudo kadrowej i zakłamanej prezeski jeszcze nie widziałem, uklady g.... -koleżeńskie w serwisie sięgają szczytu perfidi. Serwisanci nie wykonuja napraw ,bo im się nie chce ,bo mają kumpla w postaci dyr.tech i są bezkarni. Ostatnio szynobus SA 109 mało nie zgubił silnika ,trzymał się na jednej łapie....
Kadra techniczna jak widać nic nie robi. Bo to są przydupasie Ładniakowej, im nic nie grozi. Pozatym systematyczne uwalanie linii lwóweckiej, częste KKZy, śmieszny planowany nowy rozkład... A wy nadal chwalicie KD...
Co do KW to będzie tak samo. Jest to głównie wymysł Jerzego Kriegiera (dyrektora w departamencie transportu w UMWW) i Woźniaka, marszałka Wlkp. Jak wiadomo, pan Kriegier jest zagorzałym przeciwnikiem IR, twierdząc nawet że są one...nierentowne. To wróży dobrą przyszłość KW?


- TOMEKKOT - 23.01.2011

20 stycznia została podpisana umowa pomiędzy PKP PLK a Torpolem na modernizacje linii 356. Roboty powinny zacząć się w okolicach kwietnia.


- Ogryzek - 23.01.2011

Owszem rusza.. I na ten czas (czas pracy modernizacyjnych) zostanie "wskrzeszony ruch na linii 236 Wągrowiec- Rogoźno. Po zakończeniu modernizacji linii 356 z powrotem linia 236 zostanie zawieszona 8-)


- Lutek - 23.01.2011

Ogryzek napisał(a):Po zakończeniu modernizacji linii 356 z powrotem linia 236 zostanie zawieszona 8-)

Nie jest to pewne info, więc bez spekulacji.


- Ogryzek - 23.01.2011

JEST PEWNE!! wiec nie spekuluje


- Lutek - 24.01.2011

Ogryzek napisał(a):JEST PEWNE!! wiec nie spekuluje

Gdzieś to usłyszał? ;>


- Ogryzek - 24.01.2011

Powiem tak. Jest to decyzja odgórna. Nie będę podawał swojego źródła, g...
i farb nie puszczam.


//Bez wulgaryzmów proszę.
przem710



- DamianT - 24.01.2011

Uwielbiam wypowiedzi "wiem, ale nie powiem" Smile Każda informacja bez podania źródła nie jest prawdziwa dopóki się nie potwierdzi. W świecie sportu, w którym pracuję ma to ogromne znaczenie.


- Lutek - 24.01.2011

Ogryzek napisał(a):Powiem tak. Jest to decyzja odgórna. Nie będę podawał swojego źródła,

Wiesz co odgórnych wiadomości to ja mam tyle, że zapchałbym serwer, a jednak ich nie podaję. Pytam bo mam RODZINĘ W PLK POZNAŃ i takowych informacji NIKT nie powiedział. Ponadto sam Marszałek woj. Wlkp mówi, że będzie starać się o to, aby ruch na linii oficjalnie przywrócić więc gdybanie i pisania "wiem ale nie powiem bo mi nie wolno" to wiesz... Lepiej nic nie mówić skoro piszesz wiadomości z chmurki, bo dla mnie takie są.


- Ogryzek - 24.01.2011

Nie będę wnikał na jakim szczeblu masz ta rodzinę w PLK. A info jest prosto z PLK. Wiec nie wkręcajcie mi shitu ze to pierdy. Poza tym nie muszę podawać od kogo co wiem. Jak było napisane wcześniej ze okaże się w życiu- ja mam czas poczekać mogę Smile a w tedy będziemy mogli pisać dalej Smile widzę ze dla części osób jak jakiejś decyzji nie napisze brukowiec typu Rynek Kolejowy to nie ma o czym gadać... no oki Smile Prace maja się rozpocząć niebawem wiec długo nie będzie trzeba czekać.


- Lutek - 24.01.2011

Tak jasne, a ogólnie to czytamy tylko Fakt i inne tabloidy.

Chyle czoło ku Twojej wiedzy.

Szkoda, że kuj-pom nie chce ruszyć swoich czterech liter i zgadać się z woj. Wlkp w sprawie tej modernizacji. Kilka km dalej od Gołańczy i mamy Kcynię... Ciekaw jestem kiedy zacznie się realizacja reaktywacji 356/281 a tylko nie gadanie. :roll: