Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: FORUMKOLEJOWE.PL - OGÓLNOPOLSKIE FORUM MIŁOŚNIKÓW KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-92.html)
+--- Dział: ILOSTAN POJAZDÓW TRAKCYJNYCH (https://www.forumkolejowe.pl/forum-71.html)
+--- Wątek: Wnioski, zauważone błędy, propozycje zmian (/thread-3029.html)



- Valcyte - 21.05.2015

ET41-199 wyjeżdżił już kilometry z tego co widziałem ciągnięty był na zimno w stronę Kutna.


- ET40 - 21.05.2015

Co dalej? Remont, czy odstawka?


- Valcyte - 21.05.2015

ET40, pewnie zataszczyli go do ZNT Ostrów Wlkp na NR, zapewne wyjedzie już niebieski.


- DamianT - 22.05.2015

moje szczęście, że całkiem niedawno udało mi się go sfotografować w zielonych barwach.


- Valcyte - 22.05.2015

DamianT, witaj w gronie tych szczęśliwców Smile ja łapałem go co prawda jak luzaczkiem jechał ale zawsze to plus że jest Smile


- norbis97 - 24.05.2015

Chciałbym dodać iż SU46-047 w dniu 15 maja br nie prowadziła eszelonu,gdyż eszelon prowadziła wtedy SU46-026. Jeśli można prosić o korektę w karcie 46-047 tzn usuniecie z niej informacji iż prowadziła eszelon Smile ?

Btw jeśli dodałem wpis do SU46-027 to przepraszam i proszę o koretkę by taka informację dodac do SU46-026 Smile

Z góry dziękuje Smile


- Poznanski_mech - 24.05.2015

norbis97 napisał(a):Chciałbym dodać iż SU46-047 w dniu 15 maja br nie prowadziła eszelonu,gdyż eszelon prowadziła wtedy SU46-026. Jeśli można prosić o korektę w karcie 46-047 tzn usuniecie z niej informacji iż prowadziła eszelon Smile ?

Btw jeśli dodałem wpis do SU46-027 to przepraszam i proszę o koretkę by taka informację dodac do SU46-026 Smile

Z góry dziękuje Smile
Zrobione, my również dziękujemy Wink


- Linia424 - 26.05.2015

http://www.forumkolejowe.pl/ilostan/ind ... e=SM42-885
Jakiś czas temu dodałem foto, coś nie tak z nim, dodać raz jeszcze, itp., itd.? ;-)
Ogólnie nie wiem jak to ugryźć, ale fanie byłoby wiedzieć dodając foto, że foto nie przeszło z powodu złej jakości, złego tagowania, opisu, zbyt słonej zupy czy tych dni Ekipy ;-) Nie problem poprawić i dodać raz jeszcze, przynajmniej dla mnie.
Takie głośne myślenie, bo fotkę ową dodałem w kompie do katalogu "W IPT" sądząc, ze wszystko z nią ok a jej nie ma nadal.


- rogonon - 26.05.2015

O ile dobrze pamiętam to chyba nie było dobrze jej widać, coś musiało być jak możesz to dodaj jeszcze raz to powiem co było nie tak.


- Poznanski_mech - 26.05.2015

Killi napisał(a):Ogólnie nie wiem jak to ugryźć, ale fanie byłoby wiedzieć dodając foto
Swego czasu właśnie ta sama ekipa pisała że "ponoć" każde jest i będzie informowany (no ale wtedy to były wybory to i czas obietnic Wink )


- rogonon - 26.05.2015

Dużo osób robi ciągle te same błędy,np. przy tagach, ale wchodzą tylko na Ilostan dodać zdjęcia a na forum w ogolę. Aktualnie jest tak przyjęte, że zdjęcie nieostre,prześwietlone nawet jak nie posiada zdjęć zostaje odrzucone.


- Poznanski_mech - 26.05.2015

rogonon napisał(a):ogolę
Lepiej nic nie gol Wink

Dlatego mówię, były wybory, awansy i degradacje to były też puste słowa Smile


- Linia424 - 26.05.2015

Rogonon, poszło foto w PW. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to może 2cm obudowy lampy ucięte. Twierdzę jednak, że szczególnie przy jednostkach, które nie mają zdjęcia w IPT, albo zmieniły malowanie, każde zdjęcie powinno być dodane, jeśli przedstawia daną jednostkę. Mieliśmy ostatnio nawet dyskusję na ten temat przy okazji Byczka złapanego przez Huberta:
http://www.forumkolejowe.pl/ilostan/ind ... o&id=14132
Pisałeś tam:
Cytat:zdjęcie nie jest najgorsze, automatycznie jak pojawi się lepsze to będzie usunięte.
Tu czytam:
rogonon napisał(a):Aktualnie jest tak przyjęte, że zdjęcie nieostre,prześwietlone nawet jak nie posiada zdjęć zostaje odrzucone.

Zatem jak to jest a właściwie jak będzie?

Nie mam ciśnienia na bycie w IPT, najnormalniej lubię dodawać jednostki których nie ma a udało się uchwycić i jestem krytyczny wobec zdjęć, które robię. Dla mnie jednak liczy się to, ze będąc na szlaku, mogę sobie szybko w IPT sprawdzić info o danej jednostce, zobaczyć czy jest fota, sprawdzić historię, porównać EVN i czas mi leci do kolejnego RP1, zmiany na semaforze czy sygnału na skanerze ;-)

Omawiana fotka, jeśli mnie pamięć nie myli:
[Obrazek: 6c7b3beab54e.jpg]


- rogonon - 26.05.2015

To odrzuciłem z powodu ucięcia lokomotywy, ale niech się inni wypowiedzą co sprawdzają/akceptują zdjęcia. Ja usunąłem bo też robię zdjęcia i jak widzę uciętego loka to od razu u mnie takie coś odpada to już wole jak ktoś zrobi całą lokomotywę nawet gorszej jakości, bo nie powiem jak oglądałem to zdjęcie to technicznie jest bardzo dobre nie za ciemne nie za jasne tylko dlaczego tak złapany został nie mam pojęcia.


- Linia424 - 26.05.2015

Wychodzę z założenia, ze lepszy rydz, niż nic. Będzie lepsze foto, to się kasuje gorsze.
No nic, znajdę loko w całości, bo mam, kosztem jakości.
IPT to nie galeria a trochę czasami popadamy w skrajność.