Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Moje podróże, małe i duże - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: KOLEJOWE WYJAZDY I KÓŁECZKA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-14.html)
+--- Wątek: Moje podróże, małe i duże (/thread-2904.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


- szy_mat - 06.05.2016

Brakuje dwukropka po http. A Ikarusem, cóż, ja bym na coś takiego nie pojechał. Gdyby przejazd był zorganizowany "czymś po szynach", chociaż jakąś drezyną typu WM-10, to nic by mnie nie powstrzymało Wink. Ale sam próbowałem zorganizować imprezę, i to nie przez trzy kraje, a przez jedno województwo, wiem z czym to się wiążę, i skończyło się tym że musiałem przełożyć na przyszły rok...


- Kolejoman - 07.05.2016

To nie była impreza dla MK tylko dla MKM. A że wiele osób jest zarówno MK jak i MKM stąd obecność Tomka na imprezie autobusowej.


- Tomasz K. - 08.05.2016

Dokładnie Grzesiek Smile

Kolejna relacja.

Wczoraj, w sobotę 7 maja wybrałem się na zdjęcia do Rozmierki. Wyjazd nie był jakoś zbytnio planowany czy coś, a sam plan układał się w trasie Tongue Rozpoczynam KŚ-ką 9:34 do Gliwic. Na osobówce Częstochowa-Gliwic zjawia się kibelek. Nieco ponad 20 minut i jestem w Gliwicach. Dworzec cały czas jest modernizowany, oddane są już do użytku perony 2 i 3. W trakcie przebudowy jest także tunel od ul. Tarnogórskiej......

Cała relacja i zdjęcia na moim blogu


- Tomasz K. - 10.05.2016

Cytat:MK_ŚLĄSK, coś Ci link nie działa :-| .
Dzięki za poprawienie Smile


- Tomasz K. - 06.06.2016

Nadszedł czas na pierwsze poważne kółeczko w tym sezonie. (Nie liczę wypadu na Węgry, bo nie był to typowo kolejowy wypad). Wybór padł na rejon, gdzie jak do tej pory bywałem tylko przejazdem, mianowicie na woj. kujawsko-pomorskie, a konkretnie część linii niezelektryfikowanych. Przy okazji trzasnąłem sobie jeszcze Chojnice-Kościerzyna-Gdańsk (a więc po części PKM) i Borkowo-Kartuzy.....

Cała relacja i wszystkie zdjęcia, na moim blogu

Zapraszam Smile


- Tomasz K. - 17.06.2016

W weekend 11-12 czerwca Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei., w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej organizowało przejazdy pociągiem specjalnym na trasie Kraków Główny-Kraków Nowa Huta. Pociągi te były zestawione z wagonu SN61 i Ryflaka. Oprócz tego można było się przejechać Ikarusem 280.26, spod dworca w Nowej Hucie pod muzeum PRL-u, wraz ze zwiedzaniem tegoż muzeum. Cała impreza nosiła nazwę "Nostalgia za PRL"......

Cała relacja i zdjęćia na moim blogu


- Tomasz K. - 19.06.2016

W sobotę, 18 maja, po ponad pół roku wybrałem się na drugą część rowerowej przejażdżki, po przystankach kolejowych na trasie Fosowskie-Kluczbork. Pierwsza część.....

relacja i zdjęcia na moim blogu

Zapraszam


- Tomasz K. - 02.07.2016

W czwartek, 30 czerwca wybrałem się wraz kol. Arturem na przejażdżkę trasą Opole-Jelcz Laskowice-Wrocław. Dla mnie było to przypomnienie trasy, którą jechałem 3 lata temu, dla Artura zaliczenie.
Rozpoczynam o 8:40 i KŚ-ką podjeżdżam do Katowic...

Cała relacja i zdjęcia na moim blogu

Zapraszam.


- Tomasz K. - 04.07.2016

W lubuskim bywam często, jednak wciąż nie mam zaliczonych tam dwóch tras: Rzepin-Zbąszynek i Zbąszyń-(granica województw)-Wolsztyn. W końcu braki te postanawiam nadrobić, na raty bo na raty, ale jednak. W poniedziałek, 4.07. wybrałem się na kółeczko Zielona Góra-Rzepin-Zbąszynek-Zielona Góra.
Rozpoczynam po 7...


Cała relacja i zdjęcia na moim blogu


- Tomasz K. - 11.07.2016

Tegoroczny urlop spędzałem w Zielonej Górze, ale nadszedł jego koniec, więc czas zjechać do domu. Jednak nie przez "Nadodrzankę" lecz nieco okrężną trasą, zaliczając Zbąszyń-Wolsztyn....

Całą relacja i zdjęcia na moim blogu

Zapraszam.


- Tomasz K. - 17.07.2016

W sobotę, 16 lipca Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy, organizowało piątą edycję letniej wycieczki autobusem za miasto. W tym roku, jak i w poprzednich dwóch wozem biorącym udział w imprezie był Ikarus 280.70E #CB 101.
Jako, że nie miałem sprecyzowanych planów na ten weekend, postanowiłem się wybrać. W piątek, o 22 kończ pracę i jadę do domu się ogarnąć (prysznic,pakowanie/). Przed 23 wychodzę z domu i po chwili jestem na przystanku Chorzów Batory Kaliny. Kilka minut i zjawia się przegubowe Citaro na 632, którym podjeżdżam pod dworzec PKP Chorzów Miasto...

Zdjęcia i relacja na moim blogu


- Tomasz K. - 01.08.2016

W sumie wyjazd ten nie był planowany, ale miałem do zawiezienia, jak i odebrania kilka rzeczy z Zielonej Góry, więc postanowiłem połączyć przyjemne z pożytecznym Smile

Pleszewska Kolej Lokalna (część Krotoszyńskiej Kolei Dojazdowej, w większości rozebranej) jest na chwilę obecną jedyną kolejką wąskotorową w Polsce, na której odbywa się regularny ruch pasażerski. Trasa liczy 3,5 kilometra i łączy centrum Pleszewa (stacja Pleszew Miasto), ze stacją kolei normalnotorowej Pleszew, która de facto znajduję się w miejscowości Kowalew. Za stacją Pleszew Wąskotorowy, tor wąski i "normalny" łączą się w splot, dzięki temu odcinkiem Pleszew Wąsk.-Pleszew Miasto mogą kursować pociągi wąskotorowe, jak i klasyczne, normalnotorowe. Przewozy pasażerskie na tej linii zostały wznowione w maju 2015, operatorem jest SKPL. Godziny kursowania pociągów są dopasowane do rozkładu jazdy pociągów normalnotorowych. To jest właśnie główny cel kolejki, dowóz mieszkańców Pleszewa na stację kolejową, która, jak już pisałem jest nieco oddalona od centrum miasta. ...


Cała relacja, wraz ze zdjęciami na moim blogu


- Tomasz K. - 24.08.2016

W weekend 20-21 sierpnia wybrałem się na Hel. Celem było zaliczenie odcinków Piła Gł-Chojnice i Czersk-Tczew, no i oczywiście przejechanie się kultową "Bipą".
Wyjazd rozpoczynam w sobotę przed 19, idę na przystanek "Chorzów Batory 16-go lipca", skąd autobusem 632 docieram do Katowic....

Cała rekacja i zdjęcia na moim blogu. Zapraszam.


- Tomasz K. - 30.08.2016

27 sierpnia nadarzyła się możliwość zaliczenia odcinka Łupków-Medzilaborce mesto, po którym już kilka lat nie kursują pociągi pasażerskie. Zaliczenie było możliwe dzięki staraniu kolejowych pasjonatów, działających w ramach kampanii społecznej Kocham Kolej, której patronuje Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Połączenie to jest kontynuacją „Bieszczadzkiego Żaczka” dedykowanego uczniom i studentom, który w okresie od 13 grudnia 2015 r. do 26 czerwca 2016 r. zyskał sobie grono wiernych pasażerów. Bieszczadzki Żaczek kursuje na trasie Rzeszów-Komańcza-Rzeszów, a w wakacyjnie i wrześniowe weekendy pociąg ten pokonuje trasę Rzeszów-Łupków-Rzeszów. Na trasę Zagórz-Łupków już od początku wakacji miałem chrapkę, a fakt, że dodatkowo można zaliczyć odcinek Łupków-Medzilaborce mesto sprawił, że musiałem się wybrać w tamte rejony....

Całą relacja i zdjęcia, na moim blogu


- Tomasz K. - 12.09.2016

Kolejny wolny od pracy weekend, czyli dla mnie okazja na następny wypad.

W sobotę, 10 września w Żaganiu odbywała się kolejna edycja Loko-Pikniku. Z tej okazji, jak każdego roku Turkol zorganizował kilka pociągów specjalnych. Dla przypomnienia, w zeszłym roku udało mi się zaliczyć Legnica-Lubin Górniczy, Głogów-Niegosławice i Żagań-Bieniów-Lubsko, właśnie dzięki pociągom specjalnym, dowożącym i odwożącym ludzi z Loko-Pikniku. W tym roku wybór padł na przypomnienie sobie trasy Leszno-Głogów i pociąg KASZTELAN. Co prawda trasą tą jechałem, bodajże w 2007 roku, jednak niewiele z tego pamiętam. Miałem wtedy 14 lat, więc zamiast zaliczać, to jarałem się jazdą piętrusem Tongue Tongue Skład pamiętam do dziś, zielona SU45 i 2 piętrusy, od samej Zielonej Góry do Leszna. Dobra, czas przejść do rzeczy Smile....

Cała relacja i zdjęcia na moim blogu. Zapraszam.