Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Kolejozagadka - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: GRY, ZABAWY, KONKURSY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-107.html)
+--- Wątek: Kolejozagadka (/thread-2389.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37


- rustsaltz - 11.07.2013

Jak rozjazd jest na prosto to przy linii z prędkością większą niż 100 wyświetli się migające zielone na tarczy, później zielony pas, jeżeli jest mniej niż 100 wyświetli się po prostu wolna droga lub jedno pomarańczowe. Przy jazdach na bok będzie 40 niezależnie od linii.


- Lutek - 11.07.2013

Jeżeli masz krzyżowy na stacji i masz przelot to Ci się zapali S7 na wjazdowym, wyjazdowym S6.

Wyjazd na stój, więc wjazd na S9.


- RysiekChaszcz - 11.07.2013

Czy ja nie prosiłem o podanie kolorów / sygnałów wyświetlanych na semaforze. Ciężko napisać zielony , pomarańczowy czy inny. W odpowiedzi mają być podane światła a sygnały w/g przepisów mnie nie interesują :-( PODAĆ CO SIĘ ŚWIECI
Konkretnie chodzi o dolną część semafora
Proszę nie pisać S*** gdyż ja mam E1 (Ir1) w paluszku - tutaj ma być odpowiedz dotycząca konkretnie kolorów wyświetlanych na semaforze a zwłaszcza dlaczego taki a nie inny.


- puma2091 - 12.07.2013

Sygnały muszą być tak podane aby wjazd na ten rozjazd odbywał się z prędkością ograniczoną do 100 km/h, co wynika z budowy anglika (@tw_kolejofil o tym pisał TU)
. Czyli jeżeli są to tylko i wyłącznie "dolne" światła w przypadku pierwszym będzie dumnie świecić pomarańczowe i zielony pas lub "górne" będzie nam świecić CIĄGŁYM zielonym.
W drugim przypadku czyli powyżej setki, na dole tak samo pomarańczowe i zielony pas lub do góry MRUGAJĄCE zielone.


- Lutek - 12.07.2013

Cytat:Proszę nie pisać S*** gdyż ja mam E1 (Ir1) w paluszku
Jak już w paluszki to Ie-1 Wink


- RysiekChaszcz - 12.07.2013

Kolego źle. Dwa razy napisałeś że pas zielony i napisałeś też o górnym mrugającym.
W związku z problemami zapodaję prawidłową odpowiedź
Górne światło dowolne jest dowolne tzn w zależności co ma być na następnym semaforze ;-D
Co do dolnego światła/pasu. Dolne światło/pas stosujemy tylko na liniach z v-max wyższą niż 100 km/h - poniżej tabelka z wszystkimi możliwościami :-) W przypadku braku pasa dolnego dla światła pomarańczowego na maszcie semafora umieszczamy wskaźnik W21 podwyższający prędkość z 40 do 100 km/h


[Obrazek: 100km.jpg]
żródło: gmfk.pl

W związku z tym zapodaję inne pytanie.
Co jest podstawą prowadzenia ruchu na linii jednotorowej wyposażonej w blokadę półsamoczynną dwukierunkową z blokami:
początkowy, końcowy i pozwolenia

[ Dodano: 2013-07-12, 19:51 ]
Lutek napisał(a):
Cytat:Proszę nie pisać S*** gdyż ja mam E1 (Ir1) w paluszku
Jak już w paluszki to Ie-1 Wink

Ojtam ojtam - literówka lekko mi się literki na klawiaturze pomyliły. Są obok :-)


- Lutek - 12.07.2013

No i ja się z tym nie zgodzę, bo u mnie jest linia na 100 a przy wjeździe i jeździe po angliku pali się sygnał np. S9 ;-) Więc warunki miejscowe wchodzą w grę lub ewentualne zmniejszenie prędkości drogowej z 120 na 100 co wiązałoby się na stacji z ingerencją z USRK.


- RysiekChaszcz - 12.07.2013

Lutek napisał(a):No i ja się z tym nie zgodzę, bo u mnie jest linia na 100 a przy wjeździe i jeździe po angliku pali się sygnał np. S9 ;-) Więc warunki miejscowe wchodzą w grę lub ewentualne zmniejszenie prędkości drogowej z 120 na 100 co wiązałoby się na stacji z ingerencją z USRK.

Jedynym wytłumaczeniem że jak były zabudowywane urządzenia SRK to linia była na powyżej 100 km/h lub były plany remontu i podwyższenia prędkości.

Dam Ci przykład st. Krzyż. Semafory wjazdowe linii 203 z kierunku Gorzowa nie posiadają pasów zielonych mimo że jazda odbywa się po anglikach. Semafor wyjazdowy z toru głównego zasadniczego linii Poznań - Szczecin w kieryunku na Szczecin posiada takowy pas gdyż jazda odbywa się po anglikach a v max jest wyższa niż 100 km/h. Semafor wyjazdowy po drugim (Ostbahnowym) w kierunku Gorzowa na wprost już nie posiada pasa gdyż v max jest po 203 w tym miejscu 100 km/h


- Lutek - 12.07.2013

U mnie była 120, dlatego został wspomniany sygnał.


- RysiekChaszcz - 14.07.2013

Powtarzam nowe zapytanie gdyż na poprzednie nie było prawidłowej odpowiedzi:

Co jest podstawą prowadzenia ruchu na linii jednotorowej wyposażonej w blokadę półsamoczynną dwukierunkową z blokami:
początkowy, końcowy i pozwolenia


- rustsaltz - 15.07.2013

Stan bloku, pomocniczo zapowiada się telefonicznie.


- RysiekChaszcz - 15.07.2013

Zaliczam a dokładnie jest tak:

Podstawa - blokada liniowa a w przypadku gdy blokada działa nieprawidłowo lub jest nieczynna :

Na liniach kolejowych z blokada liniową w przypadkach, gdy nie jest lub nie może ona być podstawą prowadzenia ruchu.

Na szlaku z ruchem jednotorowym dwukierunkowym zapowiadanie pociągów obejmuje:
żądanie pozwolenia na wyprawienie pociągu, według wzoru podanego w § 24 ust. 5 lub 8,
danie pozwolenia na wyprawienie pociągu, według wzoru podanego w § 24 ust. 9 lub 10,
oznajmienie odjazdu pociągu według wzoru podanego w § 25 ust. 2 i 3,
potwierdzenie przyjazdu lub przejazdu pociągu, według wzorów podanych w § 26 ust. 3 lub

Zapodajesz pytanie


- rustsaltz - 15.07.2013

Niech ktoś zapoda z wolnej ręki.


- RysiekChaszcz - 16.07.2013

No to ja zapodam :-)
Co to jest i gdzie stosowane to jest ???

[Obrazek: zagadka_7.jpg]


- MichałŁ - 16.07.2013

Takie otwierane do góry bariery na Ukrainie