Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Wandalizm na kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-66.html)
+--- Wątek: Wandalizm na kolei (/thread-2328.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


- macko123 - 24.12.2014

No, moze. Mozna też do rzecznika policji. Moze jakas zmasowana akacja pisania maili. Są chętni?


- przewoz - 25.12.2014

Poznanski_mech napisał(a):macko123, no nie tylko bo Trójmiasto ale też woj. łódzkie. Jestem wręcz przekonany że przynajmniej jedna osoba w tym towarzystwie ma powiązania / pracuje na kolei.

http://instagram.com/p/u6OdGuEwTB/?modal=true

Po okolicach obsługiwanych przez ŁKA się kręcą widzę, że lubią się zabawić. Tamte składy mają monitoring, może coś by wychwycili. Skład SKMW chyba, to na którąś szopę PR zjeżdżał może, na toczenie (zdarzało się do Łodzi im jeździć).
Bardzo swobodnie się czują, kiedyś podczas manewrów pośliźnie się noga i po którymś będzie.


- sm31-131 - 26.12.2014

Panie i Panowie.

Przykład z Poznania nie radzenia sobie z tematem - niektórym z kolegów na pewno BARDZO bliski

Pive - Jak grafficiarz ograł prezesa spółdzielni, który chciał go wychować

Co prawda nie wiem czy ch _ _ j malował także po pociągach, ale mamy tu idealny przykład tego jak Państwo postępuje z tego typu elementem. dostał rok w zawieszeniu, 1000 zł kary i obowiązek naprawienia szkód(jeśli się nie mylę ma na to 3 lata) a i tak skończy się na niczym bo Skur _ _ _ l albo w ogóle nie pracuje, albo
Cytat:wykonuje prace fizyczne
. Artykuł opowiada o tym jak udaje że chce naprawić swoje błędy, ale szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego go przykładnie nie uwalili. Wszyscy przypuszczają że nie naprawi strat - zresztą te 200 tyś to i tak pewnie 1/5 z tego co zostało zgłoszone. Ona sam przyznał się do 300 Tagów a ile było jego graffiti naprawdę? Rozumiem karę w zawieszeniu, żeby mógł naprawić swoje błędy ale nie rozumiem dlaczego za straty na 200 tyś tak niska kara? Przecież to ani jego ani jemu podobnych nie oduczy wandalizmu. Codziennie jeżdżąc do pracy widzę nowe gówna nabazgrane na ścianach / pociągach. Mówię gówna bo prawdziwe dzieła pojawiają się raz na miliard, a i tak Ci co są artystami nauczyli się już chyba korzystać z miejsc dozwolonych w Poznaniu.
Złapać się nie da, jak już się da to kary nie ma. Gdybym ja narobił długów na 200 tyś. jako przedsiębiorca to u_ _ _ _ _ i by mnie do końca życia, a ten c _ _ l robi co chce.
Co to jest za idea żeby wymyślać specjalne lakiery bezbarwne do pokrywania wagonów tylko dlatego że Państwo pomimo złapania gnoja nie potrafi go przykładnie ukarać?!?
W jakim świecie my żyjemy...

sm31-131

P.S. przepraszam za epitety, ale trudno mi być bezstronnym po przeczytaniu wielu artykułów o nim po tym jak odmalowali dwukrotnie drzwi w mojej kamienicy - z moich pieniędzy - i dwukrotnie w ciągu 48 godzin drzwi były zamalowane jego tagami.


- rustsaltz - 26.12.2014

Skoro nie ma pracy to nerkę spieniężyć albo wątrobę...


- sm31-131 - 26.12.2014

Cytat:Panie.

Wątroba jak u każdego Polaka - do dupy :-D

Nerki pewnie też nie najlepsze.

Niech serce odda "sprawie" :-)

Pozdrawiam
sm31-131


- macko123 - 26.12.2014

sm31-131 napisał(a):Panie i Panowie.

Przykład z Poznania nie radzenia sobie z tematem - niektórym z kolegów na pewno BARDZO bliski

Pive - Jak grafficiarz ograł prezesa spółdzielni, który chciał go wychować

Co prawda nie wiem czy ch _ _ j malował także po pociągach, ale mamy tu idealny przykład tego jak Państwo postępuje z tego typu elementem. dostał rok w zawieszeniu, 1000 zł kary i obowiązek naprawienia szkód(jeśli się nie mylę ma na to 3 lata) a i tak skończy się na niczym bo Skur _ _ _ l albo w ogóle nie pracuje, albo
Cytat:wykonuje prace fizyczne
. Artykuł opowiada o tym jak udaje że chce naprawić swoje błędy, ale szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego go przykładnie nie uwalili. Wszyscy przypuszczają że nie naprawi strat - zresztą te 200 tyś to i tak pewnie 1/5 z tego co zostało zgłoszone. Ona sam przyznał się do 300 Tagów a ile było jego graffiti naprawdę? Rozumiem karę w zawieszeniu, żeby mógł naprawić swoje błędy ale nie rozumiem dlaczego za straty na 200 tyś tak niska kara? Przecież to ani jego ani jemu podobnych nie oduczy wandalizmu. Codziennie jeżdżąc do pracy widzę nowe gówna nabazgrane na ścianach / pociągach. Mówię gówna bo prawdziwe dzieła pojawiają się raz na miliard, a i tak Ci co są artystami nauczyli się już chyba korzystać z miejsc dozwolonych w Poznaniu.
Złapać się nie da, jak już się da to kary nie ma. Gdybym ja narobił długów na 200 tyś. jako przedsiębiorca to u_ _ _ _ _ i by mnie do końca życia, a ten c _ _ l robi co chce.
Co to jest za idea żeby wymyślać specjalne lakiery bezbarwne do pokrywania wagonów tylko dlatego że Państwo pomimo złapania gnoja nie potrafi go przykładnie ukarać?!?
W jakim świecie my żyjemy...

sm31-131

P.S. przepraszam za epitety, ale trudno mi być bezstronnym po przeczytaniu wielu artykułów o nim po tym jak odmalowali dwukrotnie drzwi w mojej kamienicy - z moich pieniędzy - i dwukrotnie w ciągu 48 godzin drzwi były zamalowane jego tagami.

No, ale sąd zobowiązał go do naprawy szkód. Będzie musiał albo zamalować z własnych pieniędzy albo wynająć ekipę za własne pieniądze. A to, że prokuraturę i sądy mamy w Polsce chore to wiadomo. Muszę powiedzieć, że całkiem dobrze z wandalami radzą sobie w Gdyni. Nie pamiętam czy umieściłem już ten artykuł wcześniej:
http://www.gazeta.policja.pl/997/archiw ... larzy.html

[ Dodano: 2014-12-26, 14:49 ]
Tutaj mamy kolejnego wandala, który chwali się w necie:
http://www.youtube.com/user/ThePaymeTv


- macko123 - 09.01.2015

A co powiecie o sklepach dla grafficiarzy, w których nawołuje sie otwarcie do nielgalnego malowania?

http://www.facebook.com/galeriakoloru


- DamianT - 12.01.2015

nawoływanie do przestępstwa jest przestępstwem Smile Ale widać jak to interesuje policję.


- Valcyte - 13.01.2015

macko123, a możesz mi podać gdzie występuje czytelne nawoływanie do przestępstwa na w/w fanpge ??


- macko123 - 13.01.2015

wpis z dnia 16 listopada 2014:

Tagujemy gdzie chcemy !
Wytaguj "Galerię Koloru" albo "Prosto Room" w dowolnym miejscu, cyknij zdjęcie i wklej je pod ten post. Najfajniejsze połączenie, czyli miejsce + tager zgarnie nagrodę !
Dajemy 24 h - czas start Technika dowolna


Pod wpisem fani umieszczają zdjęcia napisów np. na drzwiach kamienic czy pociągach.


- Valcyte - 14.01.2015

macko123, dobrze, ale wystarczy przeczytać ten tekst ze zrozumieniem, tutaj nigdzie nikt nikomu wprost nie pisze gdzie ma malować, więc nie widzę związku z wykroczeniem.


- Mariusz W. - 14.01.2015

O oczywiście do tego „konkursu” zgłoszono same legalne tagi?


- Valcyte - 14.01.2015

Mariusz W., to już inna sprawa czy legalne czy nie, z punktu zniszczenia mienia można ścigać osobę która dokonała wandalizmu np. na wagonie kolejowym. Jednak tylko i wyłącznie z powództwa cywilnego można w tym przypadku dochodzić przed sądem np. pokrycia kosztów usuwania napisów itd. Sam konkurs nie zachęca wprost do malowania na rzeczach do tego typu nie udostępnionych.


- macko123 - 15.01.2015

Rafael.J.Wasil napisał(a):Mariusz W., to już inna sprawa czy legalne czy nie, z punktu zniszczenia mienia można ścigać osobę która dokonała wandalizmu np. na wagonie kolejowym. Jednak tylko i wyłącznie z powództwa cywilnego można w tym przypadku dochodzić przed sądem np. pokrycia kosztów usuwania napisów itd. Sam konkurs nie zachęca wprost do malowania na rzeczach do tego typu nie udostępnionych.

To jest tak, jak z dopalaczami - wiadomo po co sprzedają, ale sprzedawcy mówią, ze to produkty kolekcjonerskie. Oczywiście, że oni nie piszą wprost o nielegalnym malowaniu, ale wszyscy wiedzą o co chodzi.

A pokrycie kosztów może zasadzić również sąd karny, jeżeli dojdzie do rozprawy. Oczywiście mam na myśli bezpośredniego sprawcę, a nie podżegaczy.


Można jeszcze pisać na ich profilu facebookowym co się myśli o takim wandalizmie.


- Valcyte - 15.01.2015

macko123, wszystko napisane masz w art. 288 KK ( niszczenie mienia ).