Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Koko euro spoko - hit czy "hymn fermy drobiu"? - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: BOCZNE TORY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-97.html)
+--- Dział: O WSZYSTKIM I NICZYM (https://www.forumkolejowe.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Koko euro spoko - hit czy "hymn fermy drobiu"? (/thread-2139.html)

Strony: 1 2 3 4


Koko euro spoko - hit czy "hymn fermy drobiu"? - Maciej - 03.05.2012

Co sądzicie o oficjalnym hymnie polskiej reprezentacji? Jak ktoś jeszcze nie słyszał, proszę się częstować:

Dla was hit, czy tandeta, określana przez niektórych jako "hymn fermy drobiu"?

Wg mnie, były lepsze. Ale i tak najbardziej znany jest "Do przodu Polsko" Marka Torzewskiego. Kto by tego nie znał? ;P


- pitagoras23 - 03.05.2012

Powiem tak, że na tym miejscu widziałbym inny utwór.

Odnośnie tego, co wybrali ludzie to tylko refren mi się podoba.


- przem710 - 03.05.2012

Nie mam zdania.


- Katarzyna - 03.05.2012

Z tą piosenką szału nie ma ale ciekawa jest osoba (EDITSmile gitarzysty - nie kto inny jak Wojciech Balczun ;-)




- rustsaltz - 03.05.2012

A mnie się podoba. Znaczy nie podoba, ale uważam, że jest to świetna promocja naszego folkloryzmu wśród obcokrajowców, którzy przecież tekstu nie rozumieją, a może podchwycą nutę.
Swoją drogą, czegoś nie rozumiem: lud zachwyca się różnymi innymi Zakopowerami i Golcami, zachwyca się oscypkiem, smalcem, bimbrem, panuje moda na wszelkie gwary, a takiego czegoś nie przyjmuje. Gdzie sens, gdzie logika?


- przem710 - 03.05.2012

Tu masz trochę racji, bo wolę "koko euro spoko" od Zakofaji i innych komercyjnych "muzyków".


- Dominik Piotrowicz - 03.05.2012

Do Jarzębiny nic nie mam, ale uważam że ich "euro spoko" nie nadaje się na hymn mistrzostw.


- mikrobart - 03.05.2012

Katarzyna napisał(a):ciekawa jest osoba wokalisty
A nie, Balczun gra tam na gitarze ;-)


- Katarzyna - 03.05.2012

mikrobart, taaaaaaaak? No popatrz, jakoś cały czas myślałam, że jest wokalistą :-)


- ET40 - 03.05.2012

Mnie się podoba, jest chociaż oryginalnie i zabawnie, a nie sztampowo i z zadęciem.


- Gżągal - 03.05.2012

W mojej opinii utwór jest na pewno oryginalny, co powoduje, że dyskutujemy na temat tego czy powinien pełnić swoją funkcje. Mnie się podoba sam w sobie, czy na hymn - tu mam już wątpliwości


- hermoch - 03.05.2012

Moim skromnym zdaniem utwór bardziej ośmiesza Polskę, niż ją promuje na arenie międzynarodowej. Jakoś nie bardzo mi on pasuje na imprezę rangi Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.


- Mariusz W. - 04.05.2012

Utwór jak utwór, tekst bardziej komercyjny niż typowy dla zespołów ludowych.

Tylko właśnie czy to się nadaje na hymn reprezentacji Polski na ME? Raczej nie. Nic nie przebije wspomnianego już wcześniej „Do przodu Polsko” Marka Torzewskiego czy chociażby utworu „Futbol” Maryli Rodowicz.


- Valcyte - 04.05.2012

Napiszę tak chyba stać nas na coś lepszego niż jakieś tam Koko Euro Spoko. Ta piosenka jest dobra na noc kabaretów a nie na Mistrzostwa Europy. NO ale jak ktoś powiedział jaki hymn taka drużyna. Dobranoc


- MichałŁ - 04.05.2012

Klik!

To jest dobry przykład polskiej tradycji.