Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Ilostan EU/EP07 - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: TABOR KOLEJOWY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-8.html)
+---- Dział: LOKOMOTYWY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-87.html)
+---- Wątek: Ilostan EU/EP07 (/thread-176.html)

Strony: 1 2 3


Ilostan EU/EP07 - przem710 - 27.06.2010

Mam pewną propozycję otóż chciał bym stworzyć forumowy ilostan lokomotyw EU/EP07, mam już nawet coś takiego gotowe lecz potrzebuję waszej pomocy. Chciał bym mój ilostan uzupełnić o bardziej szczegółowe informacje odnośnie:
-ostatniej naprawy rewizyjnej
-stan lokomotywy (sprawna, odstawiona, w naprawie)
-malowanie.

Samemu jest bardzo trudno wszystko to śledzić, lecz razem o wiele łatwiej gdyż pochodzimy z różnych miejscowości polski. Wiec co bierzemy się do roboty?

Proponował bym również przyjecie pewnych zasad.
-nie każdy może wprowadzić nowy wpis do ilostanu
-użytkownicy zgłaszają informacje odnośnie lokomotyw.
-administracja wprowadza aktualizacje.

Miło by to na celu wiarygodność, bo wiecie co by się działo gdyby każdy pisał co chciał.


- mikrobart - 27.06.2010

przem710, bardzo dobry pomysł. Pisać mógłby każdy, ale na PW do administratorów, my byśmy dane sprawdzali i wprowadzali do tej prowizorycznej, forumowej bazy. Proponuję na początek przygotować zestawienie podmiotów posiadających dany tabor - zakłady CT, prywaciarze, IC itp. Ktoś podejmuje się przygotowania?


- Ojro - 27.06.2010

Ja sie zglaszam.


- mikrobart - 27.06.2010

Ojro, to wykonaj taki spis. Potrzebujemy jakiegoś narzędzia, dzięki któremu moglibyśmy dodawać przez internet wpisy do bazy danych tych lokomotyw.


- przem710 - 27.06.2010

Jesteśmy w trakcie przygotowania naszego ilostany, zostanie on zaprezentowany za jakiś czas po pokonaniu pewnych problemów technicznych. Zainteresowanych współpracą proszę o pisaniu już w tym wątku o poszczególnych egzemplarzach serii EX07. Powinno to wyglądać miej wiecej tak

numer, przydział (+ sekcja), przewoźnik, data naprawy, malowanie, stan
+ źródło

Przydziały w zasadzie już mamy najbardziej interesują nas informacje o data naprawy, malowanie, stan.


- Jarysz - 27.06.2010

Tu są aktualne dane (na wczoraj) malowania niektórych siódemek:
1.Link1
2.Link2
3.Link3
4.Link4
5.Link5

// edit by Obleśny Szczur
Postaraj się umieszczać linki jako hiperłącza.



- mikrobart - 27.06.2010

Mile widziane są również zdjęcia lokomotyw ze starym/nowym malowaniem.


- Ojro - 27.06.2010

Na razie tyle:
EU07-511 "Ivanka" Malowanie IC Zakład Południowy IC Przystosowana do jazdy w Czechach,
303E-ZEZ, Produkcja 1984. Natomiast do 2001 na stanie Polskie Koleje Panstwowe, Od 2001 do 2008 na stanie PKP Cargo, od 2008 w szatach IC na stanie PKP InterCity,
EU07-477 "Rumcajs" Zielone barwy, na stanie PKP Cargo, prowadzi pociagi towarowe, dostosowana do sieci CD. 303E-TV Stan szopa Wroclaw.
EU07-533 "Hanka" Malowanie IC, przydzial PKP IC Zaklad Poludniowy? Przystosowana do jazdy w Czechach. 303E-ZEZ Produkcja: 1990 1990-2001 Polskie Koleje Panstwowe 2001-2008 PKP Cargo 2008-... PKP IC

Korzystalem z: Galerii Transportowej rail.phototrans.eu


- Jarysz - 27.06.2010

mikrobart napisał(a):Mile widziane są również zdjęcia lokomotyw ze starym/nowym malowaniem.
Z tym będzie gorzej. Mam ze 30 fotek "siódemek" w różnym malowaniu ale w formie odbitek papierowych w różnym stanie zachowania. Tak więc z publikacją kicha. Mogę natomiast spisać numery, daty i miejsca focenia oraz opisać malowanie. Odczytać innych danych niż numery nie dam rady. Zainteresowani?


- mikrobart - 27.06.2010

Jarysz napisał(a):Zainteresowani?
Oczywiście.
Jarysz napisał(a):Mam ze 30 fotek "siódemek" w różnym malowaniu ale w formie odbitek papierowych w różnym stanie zachowania. Tak więc z publikacją kicha.
Zawsze można je poskanować :-)


- Jarysz - 27.06.2010

mikrobart napisał(a):Oczywiście.

Bartek, zrobi się ;-)

A co do skanów to jasne, że mogę zrobić. Tylko jakość (o kolorach nie mówiąc) będą fatalne Undecided


- mikrobart - 27.06.2010

Jakość jakością, a wartość dokumentalna i tak bierze górę ;-)


- Jarysz - 28.06.2010

mikrobart napisał(a):Jakość jakością, a wartość dokumentalna i tak bierze górę ;-)

Prosił, prosił i... wyprosił :-D Założyłem na garnku fotoforum "archiwaliapkp", na które stopniowo od dzisiejszego wieczoru będę wrzucał skany papierowych zdjęć "siódemek".


- mikrobart - 28.06.2010

Jarysz, tylko problem z tym, że z garnka chyba tych zdjęć pobrać nie można, więc od razu przesyłaj je do mnie lub do przem710, bo będziemy je wrzucać do bazy ;-)

A co do garnka, to zdjęcia wrzucaj równocześnie do fotoforum "forumkolejowe" ;-)


- Jarysz - 28.06.2010

Ok :-)