Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
POCIĄGI - LEGENDY - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: ROZKŁAD JAZDY, BILETY I TARYFY PRZEWOZOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-34.html)
+--- Wątek: POCIĄGI - LEGENDY (/thread-173.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


- Adams - 27.12.2011

Oj tego to ja nie wiem. W tej cegle co prawda był cennik, ale tylko na bilety odcinkowe na miejsca do siedzenia, o kuszetkach, sypialnych, miejscówkach, a tym bardziej o przewozie samochodów nie było nic wspomniane. Ale wydaje mi się że w tamtych czasach nie był to zbyt wygórowany koszt.


- Urbi - 27.12.2011

Warszawa Wsch. - Frankfurt (M) przez Łódź.
Nocny Warszawa - Drezno przez Łódź.
Nocny relacji Warszawa - Zielona Góra / Legnica przez Łódź.

Łódź Kaliska - Słupsk przez Zduńską Wole i dalej węglówką.
Łódź Kaliska / Fabryczna - Zagórz.
Łódź Kaliska - Gdynia przez Kutno, Płock, Brodnicę.


- pitagoras23 - 28.12.2011

@Adams
To były czasy. W sumie nie było tego tak dużo, jak piszesz i taki stan można by przywrócić.
Pomysł z autokuszetkami jest spotykany u naszych słowackich sąsiadów. U nas kuleje.


- Scotty - 28.12.2011

Pociąg legenda dla stolicy Polski, Francji i Karkonoszy był pociąg Warszawa - Paryż przez Jelenią Górę.


- Adams - 28.12.2011

pitagoras23, do tego zestawu zapomniałem dodać dwa całoroczne nocne pociągi pośpieszne - Kraków-Kołobrzeg i Przemyśl-Szczecin które kursowały przez Częstochowe Stradom. :-P
Co do autokuszetek myślę że gdyby były w przystępnej cenie to mogły by się przyjąć, zwłaszcza w czasach zapchanych polskich dróg i kosmicznych cen paliwa.
Z tego co wiem to na Słowacji jeździ tylko jedna autokszeta w rel. Poprad Tatry - Praha, jako grupa wagonów do pociągu Kosice - Praha.

Scotty, o takim pociągu to ja pierwsze słyszę :-O. W których latach on kursował i jaką trasą? Wiem jedynie że pośpieszny Ost-West prowdził grupę wagonów do Paryża, ale on jeździł przez Kutno-Poznań-Zbąszynek.


- pitagoras23 - 28.12.2011

Ten pociąg do Paryża jechał jeśli to ten sam, o którym myślę p. Łódź, Ostrów, Wrocław, Jelenią Górę. I to jak chyba ten sam co jechał do Frankfurtu nad Menem, z tym że ten skład miał grupę wagonów do Paryża. Ale słyszałem też o składzie inną trasą, ale nie umiem powiedzieć jaką bo nie mam po prostu źródło. A to, że on jechał przez moje miasto słyszałem kiedyś od dziadka


- Adams - 28.12.2011

To musiało być bardzo dawno. Ja pamiętam pociąg Warszawa/Kraków - Frankfurt/ nad Menem, którego część warszawska jechała przez Ostrów. W Którymś rozkładzie część warszawska jechała przez Legnicę, a część krakowska przez Jelenią Górę i w całość był łączony w Węglińcu. Ten pociąg jeździł jakoś na początku lat 90-tych.


- Urbi - 28.12.2011

Cytat ze strony IPT.

Krótka historia połączeń międzynarodowych z Łodzi:

1980 r. – Paryż przez Drezno i Frankfurt, Praga, Lipsk, Moskwa – Praga
1994 r. – Lipsk, Praga - Moskwa, Frankfurt (w wybrane dni Brno i Genewa; raz w tygodniu - Madryt!)
2001 - 2003 r. – Drezno, Praga – Moskwa
2004 - 2005 r. – Praga – Moskwa

http://www.toya.net.pl/~pszalk/news/new ... 0512_1.htm

Pewnie o ten pierwszy chodzi.


- pitagoras23 - 28.12.2011

No właśnie, czyli dobrze pamiętam relacje dziadka, jak mi opowiadał o takich połączeniach.
Wtedy Łódź coś znaczyła, Ostrów także. A teraz spory o KDP dla Łodzi...


- Scotty - 29.12.2011

Jak znajdę archiwum to wrzucę jpg z tym pociągiem, jak pamiętam nr 61001/16001 taki sam nr pociągu kursował nawet w XXI wieku jako Karkonosze też podeślę jpg


- lxd2bartek - 06.02.2012

Adams, możesz przybliżyć trochę historie??Intersują mnie te pociągi.Masz jakiś skan rozkładu czy można gdzieś znaleźć rozkład tych połączeń??Jakie to były lat??


- Adams - 06.02.2012

lxd2bartek, mógłbyś sprecyzować o które konkretnie pociągi Ci chodzi?


- lxd2bartek - 06.02.2012

Dwa całoroczne nocne pociągi pośpieszne - Kraków-Kołobrzeg i Przemyśl-Szczecin które kursowały przez Częstochowe Stradom.


- Adams - 06.02.2012

Jeden pociąg jeździł w relacji Kraków - Kołobrzeg ( w sezonie letnim Rzeszów - Kołobrzeg) przez Jaworzno Szczakową - Zawiercie - Częstochowę Stradom - Lubliniec - Kluczbork - Ostrów Wlkp - Poznań. Pociąg ten wyjeżdżał z Krakowa około godz. 19. Drugim pociągiem był dzisiejszy Przemyślanin, który jechał przez Miechów - Kozłów - Częstochowę Stradom i dalej do Poznania trasą składu kołobrzeskiego. Niestety nie posiadam żadnych skanów rozkładów jazdy tych pociągów, gdyż one jeździły w latach 90-tych.


- lxd2bartek - 06.02.2012

Czy ktoś ma więcej info o tych pociągach jakieś skany z cegieł itp??Proszę o info