Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
POCIĄGI - LEGENDY - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: ROZKŁAD JAZDY, BILETY I TARYFY PRZEWOZOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-34.html)
+--- Wątek: POCIĄGI - LEGENDY (/thread-173.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


- Adams - 23.10.2012

flanker napisał(a):Lata ona na Galicji i na Szrenicy, bynajmniej tak ją zawsze widywałem, chyba że coś pozmieniali.

Nic nie pozmieniali. W sobotę była widziana w Sosnowcu Dańdówce na "Galicji" przez forumową ekipę grillową :-D


- robcio777 - 30.12.2012

legenda to pociag pospieszny Lublin -Szcecin Gl przez ,Pulawy Miasto ,Pionki Zach ,Radom, lodz Widdzew ;Lodz Chojny ,Zdunska Wola ,Sieradz ,Kalisz ,Ostrow Wlkp ,Poznan Gl to byl sklad 17 wagonow to byl widok


- pitagoras23 - 30.12.2012

Nie wiem, ale to mógł być dawny Czartoryski lub inaczej się nazywał. One się chyba w Ostrowie mijały, na zmianę załogi oraz lokomotyw.


- Lukas91 - 31.12.2012

Ten skład był bez nazwy
Jednego roku był to chyba RJ 2002/2003 prowadził grupę wagonów do/z Kielc. Manewry odbywały się w Radomiu. Skład rzeczywiście miał bardzo fajną trasę szkoda że teraz takiego składu nie ma Sad


- Alex - 12.01.2013

Pospieszny "Chełmianin" Chełm - Kostrzyn, p. Lublin, Warszawę, Bydgoszcz, Gorzów Wlkp., to był dopiero pociąg, 11 wagonów.


- Damian Łódź - 15.01.2013

To był skład Lublin/ Kielce - Szczecin (Świnoujście), dawny 28200/1 / 82200/1. Jak dobrze pamiętam zestawiał PR Szczecin i PR Kielce, odnośnie zestawiania przez ten drugi zakład to już historia.


- robcio777 - 17.01.2013

pamięta :-) jeszcze ktos te pociągi;Poznan Gl-Zamość-Zakopane,przyspieszony pociąg osobowy 13 wagonów 7 do Zamoscia i 6 do Zaopanego.albo przyspieszony pociąg osobowy Zdunska Wola -Szklarska Poręba.? :lol:


- WinD - 17.01.2013

To ja zaproponuję:
a) osobowy Grudziądz - Piła Główna przez Pruszcz-Bagienicę, Złotów;
b) osobowy Gdynia Główna - Łódź Kaliska (w jakimś okresie Łódź Widzew) przez Grudziądz;
c) osobowy Zduńska Wola Karsznice - Malbork przez Grudziądz;
d) pospieszny Gdynia Główna - Łódź Kaliska przez Brodnicę, Sierpc.
Lata osiemdziesiąte/dziewięćdziesiąte XX w.


- Adams - 17.01.2013

WinD napisał(a):c) osobowy Zduńska Wola Karsznice - Malbork przez Grudziądz;

Wcześniej ten pociąg kursował w relacji Mysłowice - Gdynia, zestawiony z samych bonanz, och to były czasy ;-)


- Adams - 29.01.2013

To ja zapraszam do lektury zestawu legend :-)
Rozkład Jazdy 2001/2002 dla stacji Wrocław Główny

To były czasy, aż łza się w oku kręci ;-)


- flanker - 29.01.2013

Adams ano :-) Ile połączeń wtedy było, jakie piękne relacje i czasy przejazdów. Eh, szkoda że to już nie wróci.


- WinD - 30.01.2013

To ja zaproponuję inną tabelę, po przejrzeniu której też łezka się w oku kręci...

Więcbork 1982/1983


- Adams - 31.01.2013

flanker napisał(a):... i czasy przejazdów.

O właśnie. Wrocław Gł. - Kraków Gł. niewiele ponad 4 godziny, a teraz... :-(


- RomekL - 31.01.2013

Dozer napisał 2010-06-28 cyt.:
"Legendą jest na pewno "Włóczęga Północy", czyli osobowy z Lublina do Gdyni nr 2512. Był najwolniejszym pociągiem dalekobieżnym w Polsce..."
Ten pociąg miał bardzo ciekawą trasę, obecnie nie do przejechania w całości: Z Lublina jechał przez Lubartów, Parczew, Łuków, Siedlce, Sokołów Podlaski, Treblinkę, Małkinię, ostrów Mazowiecką, Ostrołękę, Wielbark, Szczytno, Olsztyn, Bogaczewo, Elbląg, Malbork, Tczew.
Osobiście nim nie jechałem; rozmawiałem o nim z dwoma jego dawniejszymi pasażerkami. Jedna - starsza pani z Lublina jeździła nim w odwiedziny do córki do Elbląga, w 1988 żałowała, że nie ma już połączenia bezpośredniego.
Druga - wspominała, jak Włóczęga w kierunku do Lublina został w Rudniku (? -tu niech lublinianie mnie poprawią) skierowany omyłkowo na wschód i wjechał w perony Świdnika (zamiast od razu Lublina Północnego) ;-).

[ Dodano: 2013-01-31, 12:24 ]
Była parę stron temu mowa o pociągu z Warszawy do Lipska. Poznałem go w roku akademickim 1987/88 - wtedy jeździł już w relacji Lublin - Leipzig. Z Lublina odjeżdżał o 15:35 z peronu 1A. Dalej jechał jak każdy pospieszny, z postojami w Nałęczowie, Puławach Mieście, Dęblinie, Pilawie, Otwocku - i w Warszawie Wschodniej postój 20 minut (zmiana drużyny konduktorskiej). dalej nim nie jechałem, ale pamiętam, że potem była W-wa Centralna, nie pamiętam czy Żyrardów (chyba nie), Skierniewice, Koluszki, Łódź Chojny. Dalej musiał jechać prze Ostrów Wlkp., Wrocław Główny, z Polski wyjeżdżał w Zgorzelcu.
ZTCP nie miał sypialnych ani kuszetek - same klasy, przy czym tylko dwa (albo trzy) ostatnie dwójki na końcu składu były bez rezerwacji.

[ Dodano: 2013-01-31, 12:27 ]
A kto pamięta osobowy Dęblin - Gliwice? Skład wagonowy, jesienią 1987 był zestawiony z jakichś zielonych dziwadeł o wypukłym dachu (ale na pewno nie były to ryflaki), ciągniętych przez EU07. Z Dęblina odjeżdżał jakoś koło 19:30. Nie wiem, kto nim jeździł; trasa ciekawa dla historyka - wyjąwszy końcówkę do Gliwic to jest ptrasa dawnej Kolei Iwangorodzko-Dąrowskiej.


- pitagoras23 - 31.01.2013

Czy ten skład do Drezna jechał z Lublina to nie wiem, ale z Warszawy na pewno i jechał przelotem przez Łódź, czyli postój jak napisałeś tylko na Chojnach, potem dalej na Ostrów, Legnicę, Zgorzelec.