Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Czy można się przejechać w kabinie maszynisty? - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: BOCZNE TORY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-97.html)
+--- Dział: O WSZYSTKIM I NICZYM (https://www.forumkolejowe.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Czy można się przejechać w kabinie maszynisty? (/thread-1725.html)Czy można się przejechać w kabinie maszynisty? - Adamkus - 26.01.2012

Witam,
Mam troche nietypowe pytanie. Chciałbym was zapytać (jeśli są tu sosby, które są maszynistami) czy jest taka możliwość by się z kimś zabrać w jakąś trasę w kabinie maszynisty?
Pozdrawiam


- Gżągal - 26.01.2012

Najprostszą metodą jest kulturalnie zapukać i się zapytać, najlepiej gdzieś na bocznicy, gdzie mały ruch. Ostatnio chyba nagroda w konkursie lotosu to był przejazd w kabinie ;-)

Mimo wszystko, w świetle prawa w kabinie mogą przebywać jedynie osoby uprawnione do tego


- pitagoras23 - 26.01.2012

Maszyniści biorą takie osoby na własną odpowiedzialność. Osoby z Łodzi mają często takie możliwości. Z innych regionów to nie wiem, ale nie często się to zdarza.

Co do Lotosu to taki przejazd był możliwy bowiem to była nagroda w konkursie. Normalnie gdybym na bocznicy tak podszedł za pewne nie było by to możliwe.


- rustsaltz - 26.01.2012

rysiogeniusz napisał(a):Mimo wszystko, w świetle prawa w kabinie mogą przebywać jedynie osoby uprawnione do tego
Jeden ze znajomych maszynistów rzekł mi niedawno, że w wykaz można teraz wpisać każdego, aczkolwiek nie wiem jak to jest z instrukcjami w tej sprawie w poszczególnych spółkach.


- Gżągal - 27.01.2012

Możliwe, też się zapytam. Przy okazji równie łatwo i przyjemnie można jechać w kiblu, w dodatku w razie czego szybka możliwość przejścia do przedziału dla pasażerów


- Adamkus - 28.01.2012

Ok. Są to jakieś możliwości. Chodzi mi bardziej też o cos zorganizowanego, np. jest tu na np. forum maszynista, który w jakiś konkretny dzień i porze wziąć taką osobę.


- przewoz - 28.01.2012

Podejrzewam, że jak ktoś w ogóle to bierze pod uwagę, to się odezwie na priv, a ty nie napisałeś skąd jesteś, a to jednak ma znaczenie Wink


- Lubuszanin - 29.01.2012

Adamkus, a dlaczego Ci tak zależy na tym?


- Adamkus - 30.01.2012

Jestem z Kalisza. Czemu mi zależy? Bardzo lubię podróżować koleją a przejazd w kabinie maszynisty to jest jedno z moich, nazwijmy to, "dziecięcych marzeń". Myślę zresztą jak wiekszości tych co lubią kolej i sie nią interesują czy wręcz pasjonują. Ot co.


- pitagoras23 - 30.01.2012

No w Kaliszu z pewnością nie będziesz miał szans wsiąść do pociągu, bo żaden nie zaczyna biegu. W Ostrowie może któryś z wagonowych regio miałby fajnego maszynistę, który by Cię zabrał do Poznania lub bliżej. Ale to musiałbyś się przejechać do mojego miasta i pytać.


- przewoz - 30.01.2012

Przez Kalisz jeżdżą towary, więc może jakby się trafiła jakaś podmiana etc... Ale podmiany na towarowych i miejsca w których się dokonują to na prawdę nic pewnego Smile


- pitagoras23 - 30.01.2012

Podmiany również mają miejsce w Ostrowie, bo tutaj jest mini baza PKP Cargo. Czasami ze spółki Freightliner PL są podmiany. Kalisz to stacja stricte przelotowa więc o wymiany maszynistów jest tu ciężko, bo w Kaliszu nie ma wielu zakładów korzystających z usług kolei.