Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Nasze filmy kolejowe 2012 - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: FOTOGRAFIA I SYMULATORY KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-16.html)
+--- Wątek: Nasze filmy kolejowe 2012 (/thread-1572.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


- pitagoras23 - 16.10.2012

Owszem miałem taką sytuację i wiele mnie ona nauczyła. Jak dostałem wiele negatywnych ocen, komentarzy, wręcz burę od ludzi zrozumiałem, że dla głupiego Rp1 nie warto ryzykować życia. I teraz żaden z moich filmów nie jest kręcony w takich niebezpiecznych warunkach.
Czasami ostre i negatywne komentarze i opinie są dobre dla innych, bo może jeden z drugim pomyśli bardziej zanim coś zrobi, tak jak było w moim przypadku. Rodzina MK jest duża i nie chciałbym jeszcze raz kiedyś usłyszeć o jakieś śmierci MK, który dla Rp1 zrobiłby wszystko.
Sam może pamiętasz, jak w sieci wrzało po śmierci jednego chłopaka bodaj ze Śląska.


- Ostrowianin - 16.10.2012

pitagoras23, Pamiętam. Cieszę się, że Ciebie to nauczyło dbania o swoje bezpieczeństwo, ale nie zawsze trzeba kogoś opierd**lić by zrozumiał, że źle zrobił. Można to zawsze załatwić normalną rozmową. Każdy z Nas na 1 miejscu powinien myśleć o swoim bezpieczeństwu, ale również o bezpieczeństwu innych. Mam nadzieję, że kolega @tomis zrozumie o co Nam chodzi i następne filmy będę jednak nagrane z większą świadomością. Cóż myślę, że nie ma sensu dalej kontynuować tego tematu, zwłaszcza, że dotyczy on czegoś innego.


- flanker - 16.10.2012

pitagoras23

Cytat:Ale liczy się lans i popisywanie przed innymi i zaśmiecanie przestrzeni takimi filmami.

Takimi jak ten twój powyżej który Kuba zamieścił? Jak ja uwielbiam hipokryzję :-)
Jeśli dostałeś nauczkę po tamtej głupocie jaką odwaliłeś na tym filmiku to powinieneś go usunąć, bo robisz dokładnie to co tak sam zawzięcie krytykujesz.


Ostrowianin mamy dokładnie to samo zdanie i w pełni popieram twe słowa ;-)


Nie ma się co napinać i jechać od razu po koledze, można mu grzeczniej, ale w drastyczny sposób ( podając jako przykład jakiś filmik z YT) pokazać czym się kończy nagrywanie na torach. To by na pewno bardziej przemówiło do rozsądku i wpisało mu się w pamięć, niż takie jechanie po nim. Nie trzeba srać ogniem żeby coś komuś uświadomić, można to zrobić w bardziej przystępny sposób. Co innego jeśliby takie filmiki nagrywał notorycznie, nie przyjmował żadnych uwag i jeszcze się chełpił tym że za nic ma sobie swoje bezpieczeństwo, wtedy dopiero można jeździć po kimś.


Tomis921 koledzy w ostry sposób zareagowali, ale postaraj się ich zrozumieć. Jesteś MK i jako MK powinieneś wiedzieć, że nie powinno się zbliżać nawet do skrajni, a co dopiero wkraczać na tory. Pamiętaj, że możesz nie usłyszeć i nie zauważyć jeśli będzie coś jechać z tyłu na torze na którym akurat będziesz stał i przypłacić to własnym życiem. Nie warto ryzykować życia dla głupiego filmiku, poza tym takim zachowaniem wystawiasz złe świadectwo wszystkim mikolom, nie tylko samemu sobie ;-) Pamiętaj, że jesteśmy jedną społecznością i jak jeden z nas nawali, to potem kolejarze po całej reszcie będą jeździć. Tymi "erpełanami" maszynista raczej nie chciał cię pozdrowić, tylko opier.... że się szwędasz po torach ;-)

Tutaj facet na fiilmiku poniżej zrobił to samo co ty, ale wchodząc na CMK. Wystarczyłoby żeby coś jechało z tyłu... Wiesz co by się stało, nie? Nawet mógłby nie zdążyć usłyszeć i zauważyć i w porę zejść z torów. Daję to jako przestrogę na przyszłość przed kręceniem tego typu filmów.

http://www.youtube.com/watch?v=ri5hweDbusc

Mam nadzieję, że nasze uwagi przyjmiesz z pokorą i będziesz pamiętał, że najważniejsze jest bezpieczeństwo nasze i innych i nie warto wchodzić na tory. Tym samym też liczę, że nie zrazisz się do ForumKolejowego i ludzi, którzy tutaj w zbyt ostry sposób cię obsztorcowali ;-)


- pitagoras23 - 16.10.2012

A dlaczego mam go usuwać? Specjalnie go zostawiłem ze wszystkimi negatywnymi komentarzami na przyszłość dla innych.

Hipokrytą nie jestem, bo gdybym nadal takie filmy kręcił i pisał takie słowa, jak wyżej można by mnie taką osobą nazwać.


- przem710 - 16.10.2012

pitagoras teraz liczę że usuniesz "to coś" ze swojego kanału. Ostrowianin mądre słowa.


- pitagoras23 - 16.10.2012

Film został usunięty.

Mam nadzieję, że cała ta dyskusja przyniesie pozytywne efekty.


- przem710 - 16.10.2012

Cytat:Tomis921 koledzy w ostry sposób zareagowali, ale postaraj się ich zrozumieć.

flanker nie wiem gdzie Ty widzisz ostrą reakcję? Są to negatywne komentarze, nie "ostre pojechanie".


- flanker - 16.10.2012

przem710 może źle ująłem - za bardzo na niego naskoczyliście, tak by było właściwiej, o to mi chodziło.

Swoją drogą sam zainteresowany mógłby się tutaj wypowiedzieć, bo warto by było usłyszeć co ma do powiedzenia i poznać jego reakcję na nasze słowa.


- Ostrowianin - 16.10.2012

flanker, Może się doczekamy jego zdania na ten temat. Z pewnością nikt już na niego nie naskoczy bo to przecież nie ma sensu. Chcemy wszyscy być dobrze postrzegani przez kolejarzy, ale również nie chcemy stracić kolejnego MK. Swoją drogą kolega mógł stanąć po lewej stronie na wzniesieniu i cały film nie straciłby na merytorycznej stronie. Tomis na przyszłość bardziej rozważnie i obowiązkowo w kamizelce, nie kosztuje ona wiele, a będziesz bardziej widoczny ;-)


- Poznanski_mech - 16.10.2012

Ostrowianin, chyba sobie żartujesz? Na szlaku nie był sam żeby teraz tylko się rozczulać nad nim, teraz przesuń się umysłem parę metrów w bok i pomyśl jakie odczucie mógł mieć drugi uczestnik tego zdarzenia.

Samo wyjście na szlak bez kamizelki to już stwarzanie zagrożenia.


- Ostrowianin - 16.10.2012

Poznanski_mech, Nie bardzo rozumiem co twój post ma do mojej wcześniejszej wypowiedzi? Zaproponowałem mu bezpieczniejsze miejsce i obowiązkowe ubieranie kamizelki ...


- Poznanski_mech - 16.10.2012

Konkretnie o to:

Ostrowianin napisał(a):pitagoras23, Pamiętam. Cieszę się, że Ciebie to nauczyło dbania o swoje bezpieczeństwo, ale nie zawsze trzeba kogoś opierd**lić by zrozumiał, że źle zrobił. Można to zawsze załatwić normalną rozmową. Każdy z Nas na 1 miejscu powinien myśleć o swoim bezpieczeństwu, ale również o bezpieczeństwu innych. Mam nadzieję, że kolega @tomis zrozumie o co Nam chodzi i następne filmy będę jednak nagrane z większą świadomością. Cóż myślę, że nie ma sensu dalej kontynuować tego tematu, zwłaszcza, że dotyczy on czegoś innego.

To nie jest już dziecko aby głaskać, niestety ale czasami trzeba kimś wstrząsnąć aby zrozumiał że coś było nie tak.


- Ostrowianin - 16.10.2012

Poznanski_mech, Co nie znaczy, że należy go publicznie zeszmacić i zmieszać z błotem bo uważam, że można to załatwić w kulturalny sposób, chyba, że sytuacja taka dalej by się powtarzała wtedy trzeba bardziej dosadnie zwrócić uwagę na ten problem.


- Ostrowianin - 17.10.2012

15.10.2012
D29-281 64 km
(~2km przed Krotoszynem od strony Wrocławia)

Na filmie skład Cargo
TLK Ossoliński
TLK Pogoń

Film dałem tutaj - nie do zestawień , bo nie wiem czy z tym składem cargo niektórzy nie mieli by problemu

http://www.youtube.com/watch?v=bslXPPcNhNE


- Tomis921 - 17.10.2012