Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Nowe koszulki reprezentacji - Polski czy PZPN? - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: BOCZNE TORY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-97.html)
+--- Dział: O WSZYSTKIM I NICZYM (https://www.forumkolejowe.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Nowe koszulki reprezentacji - Polski czy PZPN? (/thread-1514.html)

Strony: 1 2


Nowe koszulki reprezentacji - Polski czy PZPN? - Gżągal - 09.11.2011

Stała się rzecz wręcz niebywała. PZPN zaprezentował nowy wzór koszulki reprezentacji Polski. Rzuca się w oczy jedna rzecz – na koszulce, po raz pierwszy w historii, zabrakło godła Polski! A to oznacza, że nie będzie go na piersi naszych graczy podczas Euro 2012. Jeśli uda nam się strzelić gola, piłkarze będą całować… „logo” znienawidzonego przez kibiców PZPNu! To już szczyt bezczelności.

Źródło/Więcej: KoniecPZPN

Zastanawia mnie, czy nie ma jakieś hmn ustawy mówiącej coś na ten temat?


- przem710 - 09.11.2011

Dla mnie to absurd, nie szanować symboli własnego kraju który się reprezentuje. Niestety na świecie obecnie jest taki trend z tymi logami.


- Dozer - 09.11.2011

Naprawdę smutna sprawa. Zawsze reprezentant nosił z dumą herb Polski, a teraz będzie to logo PZPNu, ale jak widać czasy się zmieniają.


- psim - 09.11.2011

Nie ma już w Polsce poważniejszych problemów? Wszystkie porozwiązywane?

Tak czy siak, te nowe koszulki są brzydkie, z orłem czy bez orła. Chłopcy wyglądają w nich jak oderwani od pługa fornale.

[ Dodano: 2011-11-09, 15:31 ]
rysiogeniusz napisał(a):Jeśli uda nam się strzelić gola, piłkarze będą całować… „logo” znienawidzonego przez kibiców PZPNu!

Za to jeśli stracimy gola (co jest, powiedzmy szczerze, bardziej prawdopodobne) - będą mogli się tym logiem podetrzeć. Coś za coś!


- Obleśny Szczur - 09.11.2011

Przytoczê dla och³oniêcia cytat z newsa na stronie PZPNu:
Cytat:Podobnych zmian w strojach reprezentacji dokona³a wiêkszo¶æ federacji, m.in. Francji, W³och, Niemiec czy Holandii.
http://www.pzpn.pl/index.php/Reprezenta ... koszulkach

przem710 napisał(a):nie szanowaæ symboli w³asnego kraju który siê reprezentuje
A czy kto¶ nie szanuje god³a? Czy kto¶ je na tej koszulce bezcze¶ci, pali, tnie, czy robi to co napisa³ psim? Ludzie, ogarnijcie siê trochê, mamy XXI wiek, ile mo¿na broniæ wsztstkiego z pie¶ni± na ustach? Dizajn ma to do siebie, ¿e szuka nowego czerpi±c ze starego to co najlepsze - jest na nowym logo orze³ w koronie? Jest. Nie ma tam glapy ze swastyk± ani dwug³owego czarnego or³a.


- psim - 09.11.2011

Nie "dizajn" tylko wzornictwo przemysłowe!!! :->

Abstrahując od godła i całego zamieszania, mi się to logo strasznie podoba. Mam z nim do czynienia głównie na nakrętkach Cisowianki ;-) - do teraz nawet nie wiedziałem że to jest logo PZPN, po prostu kojarzyłem je z Polską i z piłką nożną. To jeden z lepszych polskich logotypów.

[Obrazek: z9457259O.jpg]

Niech się schowa ze wstydu potworek w postaci loga np. prezydencji...

[Obrazek: z9572567Z,Oficjalne-logo-polskiej-prezydencji.jpg]

albo również kontrowersyjne i moim zdaniem dość średnie logo Wojska Polskiego

[Obrazek: Wojsko_polskie_logo.jpeg]


- Gżągal - 09.11.2011

To prawda, logo prezydencji czy Wojska wyglądem przypominają painta ;-) Logo PZPN w tym wypadku jest górą

Natomiast co do innych reprezentacji - inny kraj, inna kultura. Podobno brak godła to jest zalecenie z Unii - jeżeli tak, to jest to jeszcze bardziej denerwujące. Unia w mojej opinii na za dużo sobie pozwala - obecnie coraz częściej dostrzegam minusy, a nie plusy naszego członkostwa.


- Obleśny Szczur - 09.11.2011

Cytat:Nie "dizajn" tylko wzornictwo przemys³owe!!! :->
Dla twojej wiadomo¶ci: wzornictwo przemys³owe to te¿ dizajn. Jak nie wierzysz, to Agata mo¿e Ci to wyt³umaczyæ :-P

rysiogeniusz napisał(a):Unia w mojej opinii na za du¿o sobie pozwala - obecnie coraz czê¶ciej dostrzega minusy, a nie plusy naszego cz³onkostwa.
Tzw. "Unia" zapewne wyda³a w tej sprawie tylko jakie¶ zalecenie, a my jak zwykle traktujemy je jako naj¶wiêtsze i jedyne prawo.


- przem710 - 09.11.2011

PZPN mógł jeszcze nowe barwy narodowe zaprojektować. Pewnych symboli narodowych nie powinno się zastępować jakimiś logami, piłkarze grają dla Polski nie dla PZPNu. Może uważacie że jestem zacofany, konserwatywny ale pewne symbole są dla mnie ważne bo czuję się polakiem, i zdania nie zmienię.


- Gżągal - 10.11.2011

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie PZPN w ostatnim tygodniu października, kibice, przedstawiciele mediów, klubów piłkarskich, wojewódzkich związków piłki nożnej oraz instytucji rządowych i sponsorów dobrze ocenili zmianę logotypu i identyfikacji wizualnej.W badaniu opinii na temat wizerunku PZPN udział wzięło 2248 osób. Najliczniej reprezentowani byli kibice, rekrutowani do badań z grupy osób, które w ciągu ostatnich 3 miesięcy kupiły bilet na mecz reprezentacji Polski.

Zdecydowana większość respondentów pozytywnie oceniła nowe logotypy Związku i reprezentacji. Nowy logotyp reprezentacji bardzo dobrze i dobrze ocenia 60% kibiców, 74% przedstawicieli mediów i 67 % osób z innych środowisk

Źródło: PZPN

Nie ma to jak propaganda ;-)


- Son. - 10.11.2011

Obrazoburczo zapytam: co za różnica, z jakim logiem nie wyjdziemy z grupy?


- ET40 - 10.11.2011

rysiogeniusz napisał(a):Unia w mojej opinii na za dużo sobie pozwala - obecnie coraz częściej dostrzegam minusy, a nie plusy naszego członkostwa.
Abstrahując od koszulek to raczej powinieneś się cieszyć, że jesteśmy w Unii, bo gdyby nie członkostwo w UE to obecnie bylibyśmy cywilizacyjnie na szarym końcu.
A jeżeli Unia zacznie kiedyś sobie faktycznie za dużo pozwalać to można z niej wystąpić - umożliwia to Traktat Lizboński, który swego czasu był dla niektórych uważany za umowę co najmniej z samym Lucyferem.

Co do koszulek - piłka nożna mnie zupełnie nie interesuje, ale godło być na koszulkach powinno moim zdaniem. Mam nadzieję, że PZPN zmięknie pod naporem krytyki i błąd w postaci usunięcia orzełka zostanie naprawiony wydaniem nowego wzoru koszulek.


- DamianT - 10.11.2011

psim napisał(a):Chłopcy wyglądają w nich jak oderwani od pługa fornale.

Ja bym powiedział, że wyglądają jak na castingu do jakiegoś Idola, czy innego podobnego programu.

Żenada. Beton po raz kolejny potwierdza, że jest głuchy na wszystko. A to, jak Kręcina mówi, że jest logo zamiast Orła, bo tylko na tym zarabiają woła o pomstę do nieba. Chłop zapomniał o prawach do transmisji? O kasie od sponsorów za reklamę? Najgorsze jest to, że tych cwaniaków nie da się wywalić ze stołków. Robią co chcą.


- przem710 - 22.11.2011

Orzełek wraca na koszulki :-D Ktoś poszedł po rozum do głowy.

http://euro2008.blox.pl/2011/11/Orzelek ... zulki.html


- Dozer - 22.11.2011

No, dobrze, że nasz herb wraca na koszulki, co nie zmienia faktu, że obawiam się, iż nasza reprezentacja może nam przynieść wstyd na Euro...