Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
[KŚ] Tabor Kolei Śląskich - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: PRZEWOZY PASAŻERSKIE I TOWAROWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-94.html)
+--- Dział: KOLEJ REGIONALNA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-30.html)
+--- Wątek: [KŚ] Tabor Kolei Śląskich (/thread-1431.html)



- wkurzonyczarkus - 02.01.2013

Przejechałem się dziś traxxem z wagonami i powiem wam że nie jest najgorzej - może dlatego że jechał opóźniony pociąg z katowic o prawie godzinę (wyjazd z Katowic planowany o 11:31, do Tych dotarł dopiero o 12:42) zaraz za nim przyjechał kolejny pociąg już planowo, a że ludzie nie wiedzieli to wszyscy wepchali się do tego opóźnionego a drugi był prawie pusty. Czasem można skorzystać Wink


- wkurzonyczarkus - 02.01.2013

Ja jestem tylko ciekaw gdzie jest ten obiecany luksus Smile jechałem już kilkanaście razy pociągami KŚ, a na elfa trafiłem tylko raz, hmm może mnie tam nie chcą?:x


- kolejooorz - 02.01.2013

FAREN, tych zdezelowanych kibli to wiele nie jeździ, a wagony akurat, moim zdaniem nie są wcale niewygodne, a wręcz przeciwnie. ;-)


- Tomasz K. - 02.01.2013

FAREN, W Niedziele grzał grupę w Gliwicach.


- jackii - 02.01.2013

Gdyby udało się te VT614 do ruchu wprowadzić, to komfort by znacznie wzrósł. To dobre składy na S5 albo przyspieszoną S1.


- jackii - 03.01.2013

FAREN, oczywiście, że to nie jest przypadek. Sigma dostarczyła te kible w zamian właśnie za VT614. Tylko, że VT614 jest raczej porównywalny z 35WE/27WEb, nie z EN57.


- DamianT - 03.01.2013

jackii napisał(a):DamianT, zgodnie z dzisiejszymi informacjami, w tej relacji będzie KKZ do zakończenia remontu.

Haha, no to w tym roku nie pojeżdżą raczej Smile Ale wymyślili.

[ Dodano: 2013-01-03, 09:57 ]
FAREN napisał(a):a EN57AKŚ czy EN71AKŚ też oferują dużo wyższy standard podróży niż zdezdelowane kible PR

Czy taki dużo wyższy? Szczerze mówiąc moim zdaniem bardzo podobny. Poziom hałasu wiele się nie różni, brak przedziałów w członach, fotele średniowygonde...


- Tomasz K. - 03.01.2013

DamianT, Może i w EN57AKŚ jest głośno, ale EN71AKŚ są bardzo ciche, w porównaniu z nimi.


- jackii - 03.01.2013

DamianT napisał(a):Haha, no to w tym roku nie pojeżdżą raczej Smile Ale wymyślili.
Podobno gdzieś na tej trasie wprowadzono ograniczenia do 10 km/h.

Cytat:Czy taki dużo wyższy? Szczerze mówiąc moim zdaniem bardzo podobny. Poziom hałasu wiele się nie różni, brak przedziałów w członach, fotele średniowygonde...
To masz pecha, żaden współczesny skład regionalny/aglomeracyjny nie oferuje przedziałów. Z wygodą siedzeń też bywa różnie - tu akurat AKŚ należy się plus za dosyć dobre fotele...


- Dudzio - 03.01.2013

Wielkopolskie elfy też.


- Lutek - 03.01.2013

jackii napisał(a):Gdyby udało się te VT614 do ruchu wprowadzić, to komfort by znacznie wzrósł. To dobre składy na S5 albo przyspieszoną S1.

Prędzej wjadą VT70, które zakupiła Silezja Rail. Obecnie są polonizowane.


- hutterdm - 03.01.2013

A co w takim razie obecnie dzieje się z VT614? Przechodzą jakieś procedury dopuszczenia do ruchu w PL?


- Lutek - 03.01.2013

Nadal biją się z UTK ws. dopuszczenia.


- wkurzonyczarkus - 03.01.2013

Dziś na trasie Pszczyna <> Ustroń jechałem pociągiem EN57AKŚ i co? Dość głośny niestety.. ale da się wytrzymać, mnie jednak co innego zastanawia, a mianowicie LUDZIE W POLSCE. Nie potrafią otworzyć drzwi - no tak przecież to jest taka mechanizacja że ja mieszkaniec Gliwic nie widziałem takiego czegoś nigdy! Rumuny (cygany) bawią się kiblem, bo się naciska i same się drzwi otwierają.. No boże co za wiocha ! Ludzie latają do kibla po 5 razy, a co tam takiego ciekawego?! Normalnie szok, wiocha i tyle.. A Ci rumuni to niech do Rumunii wiochę jadą robić a nie tu u nas :/

Wybaczcie za moje poddenerwowanie :-(


- Dudzio - 03.01.2013

Cygani i Rumuni to dwie kompletnie różne etnicznie nacje... Utożsamiając je ze sobą obrażasz baaardzo wiele osób.