Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Płachta zamiast kolorowego mostu - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: TECHNICZNA STRONA KOLEI (https://www.forumkolejowe.pl/forum-95.html)
+--- Dział: INFRASTRUKTURA I RUCH KOLEJOWY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-66.html)
+--- Wątek: Płachta zamiast kolorowego mostu (/thread-1405.html)

Strony: 1 2


Płachta zamiast kolorowego mostu - pitagoras23 - 21.09.2011

[Obrazek: 0aad7a319ef8c666fb83b7d14cf787a3,14,53.jpg]

Zamiast czerwonej farby na moście średnicowym będzie banner z nadrukiem odnowionej konstrukcji. W poniedziałek rozpoczął się jego montaż. Powisi rok. Niewykluczone, że później zastąpi go inna reklama.

źródło: www.tvnwarszawa.pl


- przem710 - 21.09.2011

Europa pełną gębą, polak potrafi.


- JONIN_EZT - 21.09.2011

Większej głupoty chyba jeszcze nie wymyślili, ale to już szczegół.


- Obleśny Szczur - 21.09.2011

Zdaje siê, ¿e parê miesiêcy temu by³o jakie¶ g³osowanie/konkurs na kolor tego mostu, nie mylê siê?


- Son. - 21.09.2011

To akurat nie jest polski pomysł Smile


- JONIN_EZT - 21.09.2011

Obleśny Szczur napisał(a):Zdaje się, że parę miesięcy temu było jakieś głosowanie/konkurs na kolor tego mostu, nie mylę się?

Zgadza się było głosowanie. To mi przypomina kombinowanie jak z kolumnami wiatowymi w SKM Sopot jak było głosowanie na jaki kolor pofarbować te filary, wygrała opcja złoto coś tam (nie pamiętam), a i tak zrobili po swojemu.

Nie no niech kombinują dalej, a więcej śmiechu będzie.


- Obleśny Szczur - 21.09.2011

A mnie to przypomina scenê z "Misia" z makietami domów ustawionych ko³o drogi... takie rzeczy tylko w Polsce ;-)


- Son. - 21.09.2011

No właśnie to nie jest polski wynalazek, Szczur, Smile


- DamianT - 22.09.2011

Son., piszesz o tym drugi raz. Napisałbyś jeszcze w takim razie skąd ten pomysł pochodzi Wink


- mikrobart - 22.09.2011

O tak, mnie też zaciekawiło to droczenie się Son.a z nami Wink

Moim zdaniem to już lepiej zawiesić płachtę niż gdyby most miał nadal straszyć swoją brzydotą. Jeśli nie ma się tego, co się chce to trzeba korzystać z niekonwencjonalnych rozwiązań a w takich Polacy wiodą prym.


- Son. - 22.09.2011

No dobrze, koniec droczenia. Pierwszy znany pomysł z makietami udającymi rzeczywistość pochodzi z 1787r, gdy rosyjski gubernator Grigorij Potiomkin "stworzył" przenośne wioski z wiwatującymi ludźmi na czas wizytacji carycy Katarzyny (stąd zresztą tzw. wioski potiomkinowskie).

W czasie IIw. światowej malowane czołgi i atrapy z dykty posłużyły do zamaskowania prawdziwych punktów koncentracji wojsk alianckich podczas przygotowań do inwazji w Normandii.

Fałszywe, odświeżone fasady, okraszone szczęśliwymi ludźmi posłużyły do oszukania delegacji Duńskiego Czerwonego Krzyża w Theresienstadt (tzw. Rajskie Getto, http://pl.wikipedia.org/wiki/Theresienstadt), a po wielkim sukcesie fałszerstwa później również do stworzenia propagandowego filmu.

Samo maskowanie budynków i instalacji w złym stanie płachtami z odnowioną wersją spotkać można w sumie dość często i to wbrew pozorom nie tylko w KRLD - wprawdzie w tej chwili nie mogę znaleźć potrzebnych fotografii, jednak widziałem takie płachty na zdjęciach miast rosyjskich i południowoamerykańskich - ale chyba nie tylko, bo to się spotyka czasem również w krajach rozwiniętych podczas przygotowań do renowacji obiektu (i tu najbardziej mi brakuje zdjęć, bo mam wrażenie że widziałem coś podobnego na zdjęciach Chicago, ale nie mogę tego w tej chwili niczym podeprzeć)

Tak czy owak, to nie nasz, polski, pomysł Smile


- Lubuszanin - 22.09.2011

Połowa dawnego zakładu "Polska Wełna" w centrum Zielonej Góry przerobiono na bardzo popularne centrum handlowe FOCUS. Reszta bardzo zdewastowana część budynku została przykryta płachtą imitującą nową elewację budynku, kto przejeżdża koło budynku, na_pewno sie na to nabierze.


- TOMEKKOT - 21.10.2011

[Obrazek: 5_most_kolor_01_760.jpg]

Bo ja wiem czy z podświetleniem to tak tragicznie wygląda? może trochę kiczowato, ale chyba lepsze to od syfu który widniał wcześniej.


- Dozer - 22.10.2011

Przynajmniej pod kolor stadionu Smile ale ogólnie dla mnie wygląda to nieciekawie, przyktywanie kratownicowego mostu płachtą, jest co najmniej dziwne. Zamiast ukrywać rdzę, powinni po prostu odnowić most.
[Obrazek: 5_370_009_a.JPG]


- Grygus - 22.10.2011

Dozer: będą odnawiać most w okolicach 2014r, ponoć za jednym zamachem z remontem dalekobieżnej części tunelu średnicowego. To nawet nie będzie odnowa tylko gruntowny remont, bo most od lat 60' nie był remontowany. Widocznie nie chcieli tego "rozbabrywać" na Euro2012 Smile . Tymczasem mamy prowizorkę... Ale z tym podświetleniem nie wygląda to źle Smile .