Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: LITERATURA, MEDIA I STRONY KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-21.html)
+--- Wątek: Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych (/thread-1309.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


- Tomasz K. - 26.10.2012

@Adams
To z tego, że pociąg ma dobrą poranną godzinę przyjazdu do Wrocławia, więc nawet jak nie będzie skomunikowany z kierunkiem Zgorzelec to o frekwencje jestem spokojny.


- Światowid - 26.10.2012

Skomunikowanie na "Łużyce" w Węglińcu ze strony Zgorzelca również będzie więc nie wiem po co ta panika.


- Adams - 26.10.2012

MK_ŚLĄSK napisał(a):To z tego, że pociąg ma dobrą poranną godzinę przyjazdu do Wrocławia, więc nawet jak nie będzie skomunikowany z kierunkiem Zgorzelec to o frekwencje jestem spokojny.

Tyle tylko że będzie to pociąg typowo pod pasażerów jadących do pracy/szkoły na odcinku Bolesławiec - Wrocław, więc nie będzie to miało większego znaczenia czy on dalej pojedzie do Krakowa czy skończy bieg we Wrocławiu, bo stawiam że tam będzie jakaś 95% wymiana podróżnych.

Światowid napisał(a):Skomunikowanie na "Łużyce" w Węglińcu ze strony Zgorzelca również będzie więc nie wiem po co ta panika.

A moja panika się bierze z tego, że przecież Łużyce już jeździły i krótko mówiąc z tym skomunikowaniem wówczas było do d**y. W stronę Krakowa ponad godzinę oczekiwania w Węglińcu, a w kierunku przeciwnym skomunikowania nie było wcale i stąd moje obawy żeby i tym razem nie było podobnie.


- Tomasz K. - 26.10.2012

Adams, Przecież w pociąhach interREGIO dokładnie o to chodzi, aby na dużych węzłach była wymiana pasażerów.


- Światowid - 27.10.2012

A niech sobie będzie ta wymiana pasażerów na odcinku Węgliniec- Wrocław przecież po to ten pociąg pojedzie jako Regio na tym odcinku, żeby dowieźć ludzi do pracy i szkoły. Jednocześnie będzie dojazd dalej do Opola, Katowic, Krakowa a mieszkańcy linii E-30 z Węglińca, Bolesławca, Legnicy na pewno skorzystają zwłaszcza, że w Legnicy pociąg będzie skomunikowany z TLK do Warszawy.


- Adams - 27.10.2012

Światowid, ale wszystko się rozchodzi o to, że jak już się uruchamia bezpośrednie połączenie Węglińca i Legnicy z Krakowem i Warszawą, to niech skorzystają na tym także ludzie z Lubania i Zgorzelca z jak najmniejszą liczbą przesiadek.


- Światowid - 27.10.2012

Z Lubania ludzie nie skorzystają bo nie ma takiej obecnie możliwości a ze Zgorzelca owszem- będzie w Węglińcu 15 minut na przesiadkę.

[ Dodano: 2012-10-27, 13:09 ]
Z Lubaina ludzie jadą na "Galicję" do Jeleniej i w odwrotną stronę również spora grupa osób z "Galicji" przesiada się na osobowy do Legnicy przez Lubań.


- Adams - 27.10.2012

Światowid napisał(a):Z Lubaina ludzie jadą na "Galicję" do Jeleniej i w odwrotną stronę również spora grupa osób z "Galicji" przesiada się na osobowy do Legnicy przez Lubań

Ale gdyby była opcja skomunikowania w Węglińcu "Łużyc" z pociągiem jadącym z Lubania to pewnie także by ludzie z tej mozliwości skorzystali, gdyż "Łużyce" pojadą znacznie wcześniej niż "Galicja", a co za tym idzie będą o bardziej rozsądniejszej porze w Opolu, Katowicach i Krakowie. Poza tym wydaje mi się że czas przejazdu odcinka Lubań - Wrocław przez E30 jest krótszy, niż przez Jelenią Górę, nawet jadąc przez Zgorzelec (zakładając że taki poranny pociąg z Lubania jechałby łącznicą do Zgorzelca Miasto, z pominięciem Ujazdu, bo jednak tam na zmianę kierunku się trochę czasu traci).

Mimo wszystko, dobre i to że chociaż "Łużyce" będą skomunikowane ze Zgorzelcem. W końcu nie można mieć wszystkiego co by się chciało. :-D
Myślę że TLK "Wrocławianin" także będzie miał skomunikowanie z bezpośrednim połączeniem ze Zgorzelca, a nie na zasadzie Zgorzelec - Węgliniec, Węgliniec - Legnica, Legnica - Warszawa, bo taki układ by ludzi zniechęcił to korzystania z tej opcji.


- bmwm5thebest - 27.10.2012

Adams, jeśli chodzi o skomunikowanie z ''Wrocławianinem" to najlepiej żeby był pociąg os. KD z JG skomunikowany z TLK tak żeby ludzie mieli 30 minut na przesiadkę i zakup biletów. Nie wiem czemu nie chcą puścić tego TLK do Węglińca. Rozumiem jakby linia kolejowa była w złym stanie ale na pewno nie jest.


- Adams - 27.10.2012

bmwm5thebest, tutaj raczej nie chodzi o zły stan linii, tylko o brak bazy PIC-u w Węglińcu, chociaż mogę się mylić. Przy wydłużeniu tego pociągu do Węglińca, jedynie Bolesławiec mógły wygenerować jakieś potoki podróżnych, bo bądźmy szczerzy - Chojnów i sam Węgliniec takich potoków nie wygenerują. Ja mimo wszystko z uporem będę twierdził że ten pociąg powinien jeździć do Zgorzelca i wtedy miałby sens. W Zgorzelcu skomunikowanie z szynobusem rel. Jelenia Góra - Zgorzelec - Jelenia Góra, a Niemcy pod "Wrocławianina" mogliby do Zgorzelca wydłużyć jedną parę swojego Regio lub RE z Drezna. Niestety, ale przez alergie PICu na bezdrucie chyba szybko takiego układu się nie doczekamy :-(


- Światowid - 27.10.2012

W planach Ministerstwa Transportu do roku 2015 jest uruchomienie pociągu międzynarodowego Drezno- Warszawa. PKP IC ma w planie w przyszłym roku zakup 19 lokomotyw spalinowych. Ministerstwo transportu również bardzo pozytywnie wypowiedziało się co do propozycji KODLK uruchomienia połączenia TLK Kudowa- Gdynia w rozkładzie jazdy 2013/14. Propozycja ta została umieszczona w prezentacji zaprojektowanej przez Wiceministra Andrzeja Massela na Szczycie Kolejowym 26 września 2012r. Minister Massel przesłał nam odpowiedź w tej sprawie w zeszły czwartek potwierdzając ją wykazem ze Szczytu Kolejowego. Teraz będziemy robili wszystko, aby oba pociągi Kudowa- Gdynia w 2013/14 i Drezno- Warszawa 2014/15 (lub może wcześniej) wyruszyły. Propozycja dotyczyła wagonów do "Rozewia" dołączanych do składu głównego relacji Gdynia- Jelenia Góra odczepianych we Wrocławiu lub alternatywnego wydłużenia relacji pociągu TLK "Pomorzanin" Gdynia- Wrocław do Kudowy. Minister Massel potwierdził, że pierwszy wariant jest do zrealizowania w rj 2013/14 jako połączenie sezonowe.

Dla szerzej zainteresowanych w przyszłym rozkładzie jazdy 2013/14 Ministerstwo ma w planach również uruchomienie sezonowego pociągu relacji Gdynia/ Warszawa- Zagórz, uruchomienie w relacji codziennej Szczecin- Krzyż- Wałcz- Piła- Bydgoszcz oraz przetrasowanie pociągu Gorzów- Warszawa p. Zbąszynek.
Na wykazie mowa jest również o pociągach Legnica- Warszawa, Jelenia Góra- Warszawa i Berlin- Gdynia, które rozpoczną kursowanie już od grudnia tego roku ( prezentacja z 26 września).


- Adams - 27.10.2012

Światowid napisał(a):W planach Ministerstwa Transportu do roku 2015 jest uruchomienie pociągu międzynarodowego Drezno- Warszawa.

Taa, chyba na Desiro ;-D . Nie zapominaj że Niemcy na odcinku Dresden - Görlitz nie wpuszczają składów wagonowych, chyba że do 2015 się coś w tym temacie zmieni, ale jest to bardzo wątpliwe.


- ET40 - 27.10.2012

Światowid napisał(a):uruchomienie w relacji codziennej Szczecin- Krzyż- Wałcz- Piła- Bydgoszcz
Ten przeciek to albo bzdura, albo pomyłka, pociąg nie może jechać przez Krzyż i Wałcz, może jechać albo przez Krzyż, Trzciankę i Piłę, albo przez Wałcz i Piłę.


- Urbi - 28.10.2012

Cytat:Teraz będziemy robili wszystko, aby oba pociągi Kudowa- Gdynia w 2013/14 i Drezno- Warszawa 2014/15

Ten pociąg Drezno - Warszawa to nie ten z planu transportowego MT, który miał by jeździć przez Łódź, Ostrów Wielkopolski? Jeśli tak, to trzymam za was kciuki, oraz podpisze się pod każdą petycją w ramach uruchomienia tego pociągu!


- Światowid - 28.10.2012

ET40
Pardon moja pomyłka, rzeczywiście Krzyża tam nie ma. Te informacje, to nie żaden przeciek, tylko konkretna prezentacja przesłana przez Ministra Massela. Niedługo prezentacja pojawi się na naszej stronie więc każdy będzie ją mógł zobaczyć. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Urbi
Tak to ten sam pociąg planowany przez Łódź, Ostrów Wlkp.

Adams

Wiem jak jest po stronie Niemieckiej, ale jeżeli są jakieś plany to znaczy się, że może być coś na rzeczy a przy dobrej woli zmienić można wszystko. Chociaż powiem szczerze, ja sam do końca nie wierzę w to , że taki pociąg pojedzie, ale obym się mylił.