Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Pociągiem na Przystanek Woodstock - to już tradycja! - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: IMPREZY KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-10.html)
+--- Wątek: Pociągiem na Przystanek Woodstock - to już tradycja! (/thread-1261.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


- ET40 - 12.08.2011

DamianT napisał(a):Nic nie usprawiedliwia wandalizmu. Łatwo się niszczy cudze rzeczy. Ciekawe czy we własnym domu też by tak zrobił gdyby mu się okno nie chciało otworzyć...
O nie nie! Wagony PR to nie są "cudze" rzeczy - to jest własność publiczna, nas wszystkich.

Czy PKS-y dysponowały jakąś specjalną ofertą związaną z Przystankiem Woodstock?


- loony - 13.08.2011

Drogi Lubuszaninie, rozumiem, że Ty bronisz swojego, ale ja nie bronię nikogo, tylko przedstawiam sytuację Smile Po prostu konduktor ch*j, kompresja ludzi całkowita, składów tyle co na palcach jednej ręki mogę policzyć i traktowanie normalnych ludzi jak bydło.
A bydła było tam może kilka setek, przez których jest taka a nie inna opinia. Ale oczywiście, wy wiecie lepiej, bo co roku jeździcie i wiecie jak to wygląda Smile
Tak czy srak, to był mój ostatni woodstock pociągowy, za rok jadę autem. Na pewno nie chcę żeby moja kobieta przechodziła przez to drugi raz.


- karolmaszynista - 13.08.2011

loony Przyhamuj ze słownictwem.

PR powinno po tyle Woodstock-ach wyciągnąć wnioski i podstawiać składy piętrowe, złożone z 10 wagonów, a zamiast 3xEN57 zrobić 3xEN71.
Już lepszy pomysł z Gags od tego co było w tym roku i nie tylko.


- Mika - 13.08.2011

Konduktor wypełniał swoje obowiązki i nie ma obowiązku wpuszczać kogokolwiek z pasażerów do przedziału służbowego.


- Lubuszanin - 13.08.2011

karolmaszynista napisał(a):loony PR powinno po tyle Woodstock-ach wyciągnąć wnioski i podstawiać składy piętrowe, złożone z 10 wagonów, a zamiast 3xEN57 zrobić 3xEN71.

W tym właśnie momencie dobitnie udowodniłeś że NIE JESTEŚ MASZYNISTĄ.
Uprzedzając głupie pytania - skoro mechanik musi sie już nieźle namęczyć prowadząc podwójnego ED72 żeby mu podstacji nie wysadziło, to potrójny zespół trakcyjny, każdy z dwoma członami silnikowymi prawdopodobnie sieć trakcyjną by spalił!


- Maciej - 13.08.2011

Lubuszanin napisał(a):W tym właśnie momencie dobitnie udowodniłeś że NIE JESTEŚ MASZYNISTĄ.

Przecież to wiadomo, karol sam przyznał, że nie jest maszynistą.

Ale pomysł z puszczeniem piętrusów dobry. z 10x Bhp by chyba wystarczyło. Albo jakieś Bhpumn


- przem710 - 13.08.2011

Wyluzujcie z tymi składami, nawet kilka składów po 10 bip to zbyt mało dla tak wielkiej ilości ludzi.


- seba - 13.08.2011

loony napisał(a):Tak czy srak, to był mój ostatni woodstock pociągowy, za rok jadę autem. Na pewno nie chcę żeby moja kobieta przechodziła przez to drugi raz.
No to woź ją limuzyną, rycerzyku :] i odpuść sobie te prostackie posty.

[ Dodano: 2011-08-13, 17:01 ]
Maciej napisał(a):Ale pomysł z puszczeniem piętrusów dobry. z 10x Bhp by chyba wystarczyło.
Ciekawe skąd te wagony wziąć? Te piętrusy powinny być zezłomowane już kilkanaście lat temu.
No i jestem ciekaw jak zabezpieczą takie imprezy podmioty typu Koleje Wielkopolskie.


- psim - 13.08.2011

seba napisał(a):No to woź ją limuzyną

Właśnie! "Jak się nie podoba na kolei, to nikt nikogo pod pistoletem nie trzyma. Taksówkami sobie jeździć można!"
;-D

seba, ale fakt faktem - ponoć sporo ludzi zostało na peronach z biletami ("z kwitkiem", hyhy), bo po prostu nie było fizycznej możliwości wejścia. Zwłaszcza że (jak słyszałem) odwołano kilka poc. powrotnych.

To chyba zrozumiałe, że postawieni w takiej sytuacji ludzie się złoszczą.


- karolmaszynista - 13.08.2011

Lubuszanin
3xEN57 jeździło, a więc 3xEN71 z jakimiś doświadczonymi maszynistami też by pojechało.


- pitagoras23 - 13.08.2011

Przecież można te wagony remontować, na bocznicach jeszcze tyle tego stoi. Wiadomo kasa potrzebna jest, ale myślę, że dzięki tym dodatkowym pociągom spółka jest w stanie zarobić na taką inwestycję.


- karolmaszynista - 13.08.2011

Tak dużo tych wagonów piętrowych, stoją w Poznaniu.


- Lubuszanin - 13.08.2011

karolmaszynista napisał(a):Lubuszanin
3xEN57 jeździło, a więc 3xEN71 z jakimiś doświadczonymi maszynistami też by pojechało.
Dziecko kochane!
A o czym ja pisałem? Wpierw przeczytaj 23 razy mój poprzedni post zanim coś napiszesz!
Czym się różni EN57 od EN71? Tym że EN71 ma dwa silniki a EN57 jeden. Zatkało?
Co ma do tego maszynista skoro tak czy siak sieć trakcyjną by spaliło?
Nie znasz się? Nie pisz!
PS. Na przyszłośc polecam młotek i głowę.


- seba - 13.08.2011

psim napisał(a):seba, ale fakt faktem - ponoć sporo ludzi zostało na peronach z biletami ("z kwitkiem", hyhy), bo po prostu nie było fizycznej możliwości wejścia. Zwłaszcza że (jak słyszałem) odwołano kilka poc. powrotnych.
Tylko dlaczego to do Przewozów Regionalnych jest kierowana skarga na niedostateczne zabezpieczenie logistyczno-transportowe tej imprezy?
Czyż nie słyszałeś kiedyś takie argumentu, że "Przewozy Regionalne, jak już sama nazwa wskazuje, zostały powołane do jeżdżenia w regionach, a nie do wożenia ludzi z Lublina do Kostrzyna?"
Co do wielkiej opłacalności tych pociągów, to poddaję pytanie. Zakładając, że (1) w Polsce mamy gospodarkę rynkową, a (2) kolej na skutek regulacji, restrukturyzacji i miliona idiotyzmów jest o wiele mniej elastyczna w odpowiadaniu na potrzeby rynku niż np. transport drogowy, to dlaczego brakuje informacji na temat jakichkolwiek specjalnych linii autobusowych na Przystanek?


- Mariusz W. - 13.08.2011

Lubuszanin napisał(a):Pozatym skąd wziąśc tyle taboru, to raz a dwa to to ze pociągi zamawia Owsiak więc w końcowej fazie dociekania kto jest winny powinniście uśmiechnać się do organizatorów przystanku.
Ile razy jeszcze przeczytam tą bzdurę? Owsiak ani jako osoba fizyczna, ani jako fundacja WOŚP nie zamawia pociągów. Pociągi dodatkowe to inicjatywa własna Przewozów Regionalnych, są uruchamiane na ryzyko PR na zasadach komercyjnych.

[ Dodano: 2011-08-13, 19:42 ]
A za rok nastąpią istotne zmiany w organizacji powrotów.
Stacja będzie ogrodzona, wpuszczani będą pasażerowie tylko z biletami przez bramki tylko w takiej liczbie, która zmieści się do pociągu. Zero siedzenia na peronie. Wejście przez dworzec będzie zamknięte w ogóle. Kasy będą na dworcu autobusowym. Pozostaną dwa wejścia: przy gastronomii i przy WC. Zainstalowane zostaną wielkie tablice z godzinami odjazdów oraz rozdane tysiące ulotek zachęcających do jak najpóźniejszych powrotów. Ostatnie pociągi w najniższej taryfie. Itp.