Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
Trainz Railroad Simulator - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: FOTOGRAFIA I SYMULATORY KOLEJOWE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-16.html)
+---- Dział: SYMULATORY (https://www.forumkolejowe.pl/forum-20.html)
+---- Wątek: Trainz Railroad Simulator (/thread-112.html)

Strony: 1 2


Trainz Railroad Simulator - Mark - 16.06.2010

Cytat:Trainz Railroad Simulator (TRS) a obecnie Trainz Simulator (TS) jest trójwymiarowym symulatorem jazdy pojazdami szynowymi, stworzonym przez australijską firmę Auran przeznaczonym dla systemów operacyjnych Microsoft Windows. Jego pierwsza wersja, jeszcze pod nazwą Trainz została wydana na początku 2002 roku. Pod koniec ukazała się reedycja z wieloma dodatkowymi narzędziami znana jako Ultimate Trainz Collection. W 2004 producent wydał zupełnie nową wersję: Trainz Railroad Simulator 2004. Działała ona na nowej wersji silnika, który potrafił wykorzystywać nowe możliwości oferowane przez karty grafiki, a także wprowadzał wiele usprawnień do samej gry. W chwili obecnej dostępny w sprzedaży jest Trainz Simulator 2010 Engineers Edition, który pierwotnie miał być dodatkiem do Trainz Simulator 2009 World Builder Edition, lecz stał się osobnym produktem. W Polsce grę w polskiej wersji językowej wydaje firma CD-Projekt.

Cytat: * Trainz - pierwsza gra z serii gier Trainz
* Trainz 1.0
* Trainz Railroad Simulator 2004
* Trainz Railroad Simulator 2006
* Trainz Railroad Simulator 2007
* Trainz Driver
* Trainz Classics
* Ultimate Trainz Collection
* Trainz Simulator 2009 World Builder Edition
* Trainz Simulator 2010 Engineers Edition

A może wy tworzycie coś do Trainza.. Czy są to obiekty przytorowe, Budynki Kolejowe czy też Mapy lub Pociągi.. Ja np. tworzę aż 3 mapy:

- Stacja Marcinowice (Wielka stacja Kolejowa w samym centrum miasta. Coś na stylu Wrocławia)
- Katowice - Katowice Podlesie (Realny fragment linii Katowice - Tychy Miasto (Szybka Kolej Regionalna) /Szukam chętnych do pomocy/
- CMK Rotowo - Kremowo (Fikcyjna CMK, planowane ok. 60km) /Szukam Chętnych Do Pomocy/


- TOMEKKOT - 16.06.2010

Jeszcze w wieku 12 lat użytkowałem ową grę, później przeszedłem na Maszynę i tak pozostało. MSTS szczerze mówiąc polecił bym osobą "początkującym". najbardziej denerwujący jest fakt "małej realistyki" prowadzeniu/funkcji pojazdu...


- Gruha - 17.06.2010

TOMEKKOT napisał(a):Jeszcze w wieku 12 lat użytkowałem ową grę, później przeszedłem na Maszynę i tak pozostało. MSTS szczerze mówiąc polecił bym osobą "początkującym". najbardziej denerwujący jest fakt "małej realistyki" prowadzeniu/funkcji pojazdu...

MSTS a TRS to jest lekka różnica.
Ja po roku przerwy w trainzowaniu kupiłem TS2009 i powoli wgryzam się w nowości :-)


- Miderion - 22.06.2010

Tak ten symulator jest niezwykle realistyczne jeśli chodzi o tamtejsze "trasy" ale podobnie tak jak inni przeniosłem się na MaSzynę. Ps. Jeśli szukas kogoś do pomocy przy linii 139, to mogę ci pomóc (pisz na PW.)


- Lewy09 - 22.06.2010

Niema to jak stara dobra maszyna :-)


- Mikol99 - 02.08.2012

Wiem, wiem - odkopałem, ale ten temat do tego pasuje. Jestem użytkownikiem MSTS-a i MaSzyny, ale chciałbym wypróbować Trainz-a. I tu pytanie - ile "na oko" trwa instalowanie pierwszej polskiej trasy? Bo z tego co słyszałem trzeba instalować milion obiektów...


- Lutek - 02.08.2012

Co to znaczy pierwszej polskiej trasy? Co masz na myśli? Lublin- Dorohusk czy Kolej Bystrzycką czy...?


- Mikol99 - 02.08.2012

Chodzi o to, że zassam sobie polską trasę, rozpakuję do traiza. I teraz kwestia ile zajmuje znalezienie obiektów do tej trasy.
Źle się wysłowiłem Smile


- Lutek - 02.08.2012

Zależy o jakiej mówisz, są mapy gdzie 99% dodatków jest spakowanych do jednego pliku.


- Mikol99 - 02.08.2012

Lutek napisał(a):są mapy gdzie 99% dodatków jest spakowanych do jednego pliku.
Podasz przykład?
W takim razie kupuje TRS.


- Lutek - 02.08.2012

Kolej Bystrzycka, Sudety, Kolej Doliny Raduni. Jak sobie sypniesz jeden z tych packów do tam spakowanych jest większość dodatków, które używa się na mapach. Większość, ale nie wszystko. Także mówię, zależy jaką mapę zechcesz ściągnąć, bo możesz sobie pojeździć na Lublin - Dorohusk (Linie realne nr 7, 63, 67 i LW Bogdanki) ale tu masz więcej zabawy do ściągania.


- Mikol99 - 04.08.2012

Jeszcze jedno pytanko: dodatki, które są przeznaczone na TRS 2006 działają na TRS 2009?
A tak wgl. Lutek dzięki za pomoc Wink


- Lutek - 04.08.2012

Tak. Chyba że masz TRS2006 i pobierasz dodatki na TS2009 +


- Mikol99 - 05.08.2012

Czyli kupić TS 2009? Czy dać sobie z nim spokój i kupić TRS 2006?


- Lutek - 05.08.2012

W żadnym wypadku nie kupuj TS2009. Celuj w TS2010.