Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
PolskiBus - konkurencja również dla kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-23.html)
+--- Wątek: PolskiBus - konkurencja również dla kolei (/thread-1093.html)



- Tet - 28.07.2011

W połowie lipca widziałem Polskiego Bus'a w drodze do Łodzi. Ja jechałem, on stał... na przejeździe kolejowym :lol:


- psim - 28.07.2011

Tanie linie lotnicze od dobrych paru miesięcy już nie dają biletów za 1-2 zł. Minimum trzeba zapłacić kilkadziesiąt zł, a tych biletów również jest coraz mniej dostępnych.

A i nie wszystkim się udało przetrwać, przypominam nieistniejące już marki: Centralwings, SkyEurope, cośtam...

I podobnie będzie z PB. Na razie robią sobie promocję oferując b. przystępne stawki (wożą poniżej kosztów), ale to się skończy za jakiś czas. Bilety z Warszawy do Berlina już teraz są na ogół po 130 zł, te najtańsze schodzą na pniu. Może będą dawać po 2-3 bilety za 1zł / kurs, ale reszta zejdzie po wyższej cenie.


- DamianT - 29.07.2011

Czyli jak się pasażer zorientuje, to przestanie jeździć. Nie znam cen przejazdów innych przewoźników autokarowych, ale jeśli ich będą wyższe, to nawet wygląd autokarów nie pomoże.


- bree - 22.10.2011

Normalne że ceny w końcu muszą pójść w górę, bo przewoźnik musi jakoś zarabiać. Ale iluś klientów na pewno przyciągnął.


- DamianT - 22.10.2011

Ma ktoś jakieś wieści na temat Polskiego Busa? Ostatnio coś cisza na ich temat.


- Gżągal - 22.10.2011

DamianT, jak cisza to znaczy, że idzie im dobrze


- darko27 - 23.10.2011

Moim skromnym zdaniem uważam jednak, że kolej ma zdecydowaną przewagę. Dlaczego? Ponieważ podróżnik wybiera bezpieczeństwo, komfort oraz cenę.


- Obleśny Szczur - 23.10.2011

Bezpieczeñstwo faktycznie przemawia na korzy¶æ kolei (chocia¿ media staraj± siê to pokazaæ inaczej), ale stosunek komfort/cena ju¿ niekonieczne. Podam przyk³ad z w³asnego do¶wiadczenia: jad±c na ostatnie Trako dziêki uprzejmo¶ci spó³ki PKP Informatyka, która nie by³a uprzejma wprowadziæ w rozk³adzie internetowym aktualnych zmian spó¼ni³em siê na poci±g i by³em zmuszony skorzystaæ z us³ug PKS, ale powiem szczerzê, ¿e nie ¿a³ujê. Powód? Poci±giem jecha³bym 10 godzin z 1,5 godzinn± przesiadk± w ¶rodku nocy za cenê 30z³ w raczej niezbyt komfortowych warunkach (regio + TLK, która z pewno¶ci± by³aby napchana). Autobusem pojecha³em w 6 godzin za 45z³ na wygodnym siedzeniu, w klimatyzowanym wnêtrzu, bez t³oku i bez nerwów, ¿e jak zasnê to mo¿e i ubrania mi zabior±.


- DamianT - 24.10.2011

I to mówi miłośnik kolei? Wink A tak na serio, to cóż poradzić. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Nawet zbiorowe przewozy.


- psim - 24.10.2011

Ja niestety również zdecydowałem się na PB, gdy ostatnio miałem wracać z Gdyni do Warszawy. Sorry, cena (35 zł) i czas jazdy (6h z ogonkiem) przeważyły, poza tym podeszły mi godziny. Na miejscu byliśmy punktualnie (!) co przy jeździe pociągiem nie zdarzyło mi się już dość dawno.

PolskiBus uruchomił kasy stacjonarne, wiedzieliście? W Gdańsku PKS oraz w Warszawie na Dw. Południowym widziałem.


- DamianT - 25.10.2011

A tym czasem PB zapowiedziało zakup kolejnych 50 autokarów, stworzenie nowych połączeń (przedstawienie w listopadzie) itp. W sumie będzie to 68 pojazdów. Coraz silniejsza konkurencja dla kolei?

Więcej na ten temat: http://finanse.wp.pl/kat,104126,title,P ... omosc.html


- Obleśny Szczur - 25.10.2011

Gdyby to by³ normalny kraj powiedzia³bym, ¿e to dobrze. Bo w normalnym kraju konkurencja stymuluje poprawê jako¶ci/obni¿enie cen biletów. U nas tylko zgrzytanie zêbami.


- ET40 - 02.11.2011

I gdzie te sukcesy PB? Choćbym chciał je znaleźć to nie mogę :-)
A te nowe autokary na pewno nie zostaną zakupione za skromne przychody uzyskane w Polsce - to po prostu wulgarna dotacja skrośna :-)


- DamianT - 03.11.2011

Ja tylko stwierdzę fakt, iż w zeszłym tygodniu widziałem w Częstochowie wypełniony autokar PB relacji Wiedeń - Warszawa w około 80-90% Wink Fajnie to wygląda, gdy przynajmniej połowa pasażerów ma włączone komputery Wink

Oczywiście nie musi się to przekładać na ich sukces, tylko stwierdzam fakt Wink


- psim - 03.11.2011

ET40 napisał(a):nowe autokary na pewno nie zostaną zakupione za skromne przychody uzyskane w Polsce

Oczywiście, że nie. "Jest czas siewu, i czas zbiorów" jak to mawiają. Spodziewałeś się wyzerowania i zysków po 3 miesiącach?

Jak kolej się nie ogarnie z czasem przejazdu, i z tymi wszystkimi swoimi idiotyzmami (typu: podawanie do wiadomości publicznej 3 różnych rozkładów na ten sam dzień), to PB uruchomi np. z Trójmiasta do Warszawy 2 autokary "w takcie" co godzinę i będzie pozamiatane.