Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei
PolskiBus - konkurencja również dla kolei - Wersja do druku

+- Forum Kolejowe - dla fanów i miłośników kolei (https://www.forumkolejowe.pl)
+-- Dział: KOLEJ HOBBYSTYCZNIE (https://www.forumkolejowe.pl/forum-96.html)
+--- Dział: KOMUNIKACJA MIEJSKA I AUTOBUSOWA (https://www.forumkolejowe.pl/forum-23.html)
+--- Wątek: PolskiBus - konkurencja również dla kolei (/thread-1093.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - masovian - 27.02.2017

Mało prawdopodobne. Wygryźli ostatnio konkurencję.


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - masovian - 09.04.2017

Polski Bus wprowadza rezerwację miejsc


Polski Bus wreszcie wprowadził możliwość rezerwowania konkretnego miejsca w swoich autokarach. Usługa będzie dostępna na kursy realizowane po 1 czerwca. Możliwy będzie też wybór miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi – taka opcja będzie kosztować jednak dodatkowe 5 zł.


http://biznes.onet.pl/1491710784574/biznes_onet_pl__wiadomosci_kraj_polski_bus_rezerwacja_miejsc_od_1_czerwca_2017_nv53vm.html


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - SAP102 - 09.04.2017

O, czyżby PKP dało się jednak PB we znaki, że coś takiego wprowadzają?


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - masovian - 10.04.2017

Dawno im się dało we znaki. Ale teraz planuje prezenty dla PB. Remont odcinku Kutno - Poznań, jest niewątpliwie wielkim prezentem...


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - ET40 - 16.04.2017

Dziś skorzystałem z czerwonego autobusu po raz pierwszy...
Cena biletu prawie jak za darmo, taniej niż w PR.
Autobus: nowoczesny Van Hool, cichy, z miękkimi siedzeniami i gniazdkami 230V. Za to przejścia między siedzeniami koszmarnie wąskie! Nie mam pojęcia z czego to wynika, bo siedzenia mają normalną szerokość, autobus zresztą też. Miejsca na bagaż podręczny prawie brak - owszem, półeczki nad głową są, ale chyba nawet na te siatki w zwykłym Autosanie H9 wejdzie więcej bagażu. Z dobrych rzeczy to jeszcze toaleta i czas przejazdu bardzo konkurencyjny wobec Polregio, a nawet PKP IC (odcinek Włocławek - Bydgoszcz). Miejsca na nogi, jak to w autobusie, niewiele więcej niż w Boeingu Ryanaira.
Podsumowując, kolej może z PB konkurować komfortem i to z powodzeniem, od kiedy tradycyjny, rozklekotany kibel trafia się coraz rzadziej. Natomiast, ze smutkiem przyznaję, całą resztą, oprócz częstotliwości kursów, PB bije na głowę ofertę Polregio na tej trasie, a to, co oferuje konkurencja z PKP IC pominę milczeniem... Nie wiem, jak kolej chce zabierać pasażerów PB, kiedy najkorzystniejsza oferta PKP IC to zakup biletu miesiąc naprzód za 70% jego ceny... Zawsze staram się wybierać kolej, ale to jest po prostu dramat. W dniu wyjazdu kupuję bilet na czerwony autobus za mniej, niż wydałbym na bilet Regio i 40% ceny biletu na TLK, a czas przejazdu podobny. Szkot jeździ bez dotacji i jakoś mu to się opłaca...


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - masovian - 16.04.2017

(16.04.2017, 00:14)ET40 napisał(a): Dziś skorzystałem z czerwonego autobusu po raz pierwszy...

Jakiś gratulacji specjalnych z tego tytułu oczekujesz?

Cytat:Szkot jeździ bez dotacji i jakoś mu to się opłaca...

Ale nie po torach i znacznie wolniej na wielu trasach. Ale PKP dba o przenty dla niego. Np remont trasy W-wa - Poznań.


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - SAP102 - 16.04.2017

Mi znajomy opowiadał, że jechał do Gdańska właśnie PB za 20 zł (kibel-25,50, a na trasie do Gdańska nie zawsze jeżdzą wyremontowane), ale za to.... 6h! bo ten PB pół godziny stał w jakiejś miejscowości, potem 45 minut w korku na drodze do Gdańska...Mnie osobiście odstręczyło to - wolę zapłacić 5,5 więcej a pojechać bez korków, w pociągu, gdzie mogę rozprostować nogi no i gdzie jednak tego miejsca na bagaż nieco jest.


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - ET40 - 16.04.2017

(16.04.2017, 05:34)masovian napisał(a):
(16.04.2017, 00:14)ET40 napisał(a): Dziś skorzystałem z czerwonego autobusu po raz pierwszy...

Jakiś gratulacji specjalnych z tego tytułu oczekujesz?
Tak.
Cytat:Szkot jeździ bez dotacji i jakoś mu to się opłaca...

Ale nie po torach i znacznie wolniej na wielu trasach. Ale PKP dba o przenty dla niego. Np remont trasy W-wa - Poznań.

To czy ja piszę, że problem nie jest systemowy? Za granicą jeżdżą takie polskie busy, tylko że po torach i jakoś się opłaca.


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - SAP102 - 16.04.2017

ET40, gratsy, że pojechałeś PB! Big Grin
Czujesz się zadowolony? Tongue
(proszę nie brać posta do siebie, dystansu trochę Smile )


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - ET40 - 16.04.2017

Przecież nie biorę nic do siebie. Pogratulować mi należy, że się dostałem na swoje miejsce w połowie autobusu, kiedy przejścia między siedzeniami mają szerokość dostosowaną do kilkuletnich dzieci, maksymalnie do filigranowych kobiet.


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - masovian - 01.05.2017

Bunt na pokładzie Polskiego Busa. Pasażerowie nie zdążyliby na lotnisko...

- Jesteśmy na autostradzie do Berlina i jedziemy z prędkością około 50 km na godzinę. Kierowca właśnie dostał informację, że ma wrócić do Poznania, bo nie zabrał wszystkich podróżnych - mówi pan Kajetan, pasażer Polskiego Busa. W sobotę, po godzinie 12 wyjechał z Poznania do Berlina. Na pokładzie autobusu było około 40 osób. - Ale podobno w Poznaniu nie wsiadło kilka osób i teraz trzeba po nie wracać. Buntujemy się tu wszyscy. Część osób jedzie na lotnisko i jeśli autobus zawróci, nie zdążą na swoje loty.
Informację o tym, że autobus ma zawrócić na autostradzie potwierdził dyspozytor Polskiego Busa. - Kierowcy powinni zabrać pasażerów, którzy jechali na dwa berlińskie lotniska. Ale zabrali tylko tych, jadących na Schönefeld. Zostało 12 pasażerów. Decyzją mojego kierownictwa autobus ma po nich wrócić - wyjaśnił.
Ale po kilku minutach oddzwonił, że kierownictwo zdanie zmieniło.


http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,21746968,bunt-na-pokladzie-polskiego-busa-pasazerowie-nie-zdazyliby.html


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - SAP102 - 01.05.2017

To po prostu kpiny i jaja z pasażerów


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - norbis97 - 19.12.2017

Souter Holdings Poland, właściciel marki Polski Bus, został strategicznym partnerem niemieckiego przewoźnika FlixBus. W ramach współpracy, od stycznia przyszłego roku połączone będą ich platformy sprzedażowe i siatki połączeń

Więcej : http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/flixbus-zastapi-marke-polski-bus-w-planach-nowe-trasy-zostana-bilety-za-zlotowke


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - idka65 - 16.01.2018

Nie radzę poruszać się polskim busem. Długie opóźnienia gorsze niż w PKP do tego dochodzi aktualnie zmiana właściciela, nikt nic nie wie na infolinii.


RE: PolskiBus - konkurencja również dla kolei - DamianT - 17.01.2018

Jakieś przykre doświadczenia?